To był piękny, słoneczny dzień. 3 czerwca o godz. 11.00 na molo w Gdańsku Brzeźnie odbył się finał konkursu „Zadzwoń do Dziadka”. 50 laureatów, uczniów szkół ponadpodstawowych czekało w napięciu, aby odebrać nagrodę – wspaniały rower marki Romet.

Po przywitaniu przez dziennikarkę: Agatę Mielczarek gości, wśród których byli: ks bp Wiesław Szlachetka – przewodniczący Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski, ks dr Maciej Kwiecień – dyrektor radia Plus, Pani Małgorzata Bielang Pomorski Wicekurator Oświaty, Pani Halina Lewkowska – wiceprezes fundacji Energa oraz prof. Andrzej Januszajtis, członek komisji oceniającej prace; ks. dr Maciej Kwiecień przeczytał część jednej z nadesłanych prac: pt.: „Agnieszka i Brunon” autorstwa: Ateny Pokrzywnickiej.

„Od dziecka już się znali i razem się bawili, bo blisko siebie mieszkali, gdy jeszcze mali byli (…) Kilka lat minęło, wojna się skończyła, w sercach naszych młodych radość zagościła”

Następnie dokonano wręczenia symbolicznych dyplomów laureatom konkursu, natomiast dla babci, dziadka przygotowane zostały piękne, porcelanowe filiżanki.

Kolejnym etapem spotkana było wręczanie rowerów, które zostały specjalnie dobrane do każdego
z laureatów.

Całe wydarzenie mogło się odbyć dzięki fundatorom tych wspaniałych nagród, tzn. Fundacji Energa oraz Fundacji dobroczynności „Atlas”, którym w imieniu własnym oraz nagrodzonej młodzieży serdecznie dziękujemy.

opr. Marta Szulc