Dzieci i młodzież  ze Szkolnego Koła Caritas w Dąbkach kolejny raz włączyły się w zbiórkę funduszy na rzecz Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób włączyły się w promocję nauczania św. Jana Pawła II i wsparły stypendystów fundacji – zdolną, lecz pochodzącą z niezamożnych rodzin młodzież. Takich stypendystów w tym roku jest w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej siedemdziesięciu.

Obchodom XVII Dnia Papieskiego, który odbył się 8 października, towarzyszyło hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. – Sformułowanie hasła jest znamienne. Stanowi zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka – powiedziała Małgorzata Miszczuk, opiekun koła.

Nauczycielka dodaje, że św. Jan Paweł II w swojej nauce przekonywał, by świadectwo naszego życia było autentyczne. – A do tego należy żyć prawdziwą nadzieją – powiedziała M. Miszczuk. – I choć wielu z tych młodych ludzi nie znało św. Jana Pawła II, to rozumie, że nie słowa, a czyny prowadzą ich do Jezusa.