[vc_row][vc_column][vc_column_text]

“Dzisiaj przychodzimy podziękować za każde przyjęte nowe życie”. W dniu męczeństwa Świętych Młodzianków, 28 grudnia, na wspólnym spotkaniu zgromadziły się 32 rodziny wielodzietne z gminy Wielopole Skrzyńskie. Tradycyjne świętowanie rodzin diecezji rzeszowskiej z co najmniej 4 dzieci odbyło się po raz 18.

Rodzinna Eucharystia

Dzisiaj przychodzimy do tej świątyni, aby podziękować za rodziny, szczególnie rodziny wielodzietne, (…) przychodzimy podziękować za każde przyjęte nowe życie – przypomniał bp Edward Białogłowski przewodniczący Mszy św. – I za to Boże życie, które zostało przekazane dzieciom w sakramencie chrztu świętego. Pasterz podziękował także Caritas za dostrzeżenie rodzin wielodzietnych i organizowanie takiej formy pomocy dla nich. Wrogość wobec nowego życia była nie tylko w sercu króla Heroda, ale rozlewa się nienawiść do nowego życia po świecie do dnia dzisiejszego – podkreślił w homilii – Tą nienawiścią płoną nie tylko nie świadomi doniosłości ludzkiego życia, ale także stawiani na świeczniku, aby przewodzili współczesnemu światu. Biskup wskazał także na piękną postawę znanej obrończyni życia w Kanadzie Mary Wagner, która wielokrotnie za to była więziona.

Uroczystą Eucharystię koncelebrowali proboszcz parafii – ks. Mariusz Siniak, dziekan – ks. Józef Kłosowski oraz dyrektorzy Caritas – ks. Stanisław Słowik i ks. Władysław Jagustyn. Wśród rodzin byli obecni także parlamentarzyści –senator Zdzisław Pupa i poseł Kazimierz Moskal–, starosta Witold Darłak, wicestarosta Bernardeta Frysztak, wójt Marek Tęczar, przewodnicząca Rady Gminy Halina Poręba i kierownik GOPS Bożena Ragińska-Olech.

Po Mszy św. każda rodzina otrzymała indywidualne błogosławieństwo wraz z albumem, książkami z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, obrazkiem św. Rodziny oraz różańcem.


Agapa dla dzieci i rodziców

Drugim punktem dnia była agapa w miejscowym Gimnazjum. Zanim dzieci i rodzice zjedli smaczny obiad, nastrój dnia podkreślił występ młodzieżowego zespołu Uwielbienie z Brzezin. W organizację spotkania czynnie włączył się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Panią Kierownik na czele oraz Szkolne Koło Caritas z miejscowego Gimnazjum pod kierunkiem ks. Michała Polańskiego.

W czasie posiłku głos zabrali goście a ks. Władysław Jagustyn będący zarazem diecezjalnym duszpasterzem Rzemieślników ogłosił konkurs kolęd dla dzieci a nagrodą był kawałek szopki z czekolady i piernika którą na tę okoliczność ofiarował znany rzeszowski cukiernik Kazimierz Rak. Po posiłku każda rodzina otrzymała paczki z żywnością, środkami czystości oraz art. szkolnymi i słodyczami.

Caritas serdecznie dziękuje szkole na czele z panią dyrektor Grażyną Król oraz pracownikom zaangażowanym w spotkanie.

s.Agata Jakieła, sekretarz CDRz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]