[vc_row][vc_column][vc_column_text]

32 łóżka rehabilitacyjne otrzymała 12 stycznia od szwajcarskiej Fundacji Zakonu Kawalerów Maltańskich „Hilfe und Beistand” Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, działająca przy Caritas Diecezji Siedleckiej. To już 11. dostawa w Siedlcach na przestrzeni ok. 3 lat – chwali międzynarodową współpracę Urszula Kosińska z WSR.

W tym roku przywieziono między innymi obsługiwane pilotem łóżka elektryczne z pełnym wyposażeniem. Są przeznaczone dla osób przewlekle chorych, których nie stać na taki zakup. Aby je otrzymać niezbędne jest tylko zaświadczenie od lekarza, że jest ono potrzebne. Oprócz łóżek na ul. Budowlaną 1 w Siedlcach dostarczono także 5 wózków inwalidzkich, 6 chodzików, 2 krzesła toaletowe oraz sprzęt pomocniczy, czyli szafki, baseny, kule, chodziki itp. Jak mówi Urszula Kosińska, pracownik Wypożyczalni, to drobny sprzęt, ale ułatwiający komfort życia chorym.

– Ta dostawa jest duża, ale mamy też długą listę oczekujących, dlatego jeszcze tego samego dnia łóżka rehabilitacyjne zostały już zarezerwowane – dodaje. Do WSR w Białej Podlaskiej, Parczewie i Radzyniu Podlaskim pojedzie łącznie 12 łóżek. W Siedlcach sprzęt dostanie 20 osób.

Tylko w ubiegłym roku WSR Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach podpisała aż 324 umowy użyczenia. Na terenie diecezji siedleckiej działają 4 Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez siedlecką Caritas: w Siedlcach (ul. Budowlana 1), Radzyniu Podlaskim (ul. kard. S. Wyszyńskiego 6), Białej Podlaskiej, (ul. Warszawska 15) i Parczewie (ul. Kościelna 77).

Sylwia Szumowska

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]