[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przebywanie w obecności chorych sprawia, że pracownicy szpitali i wolontariusze stają się piękniejsi poprzez służbę – usłyszeli uczestnicy obchodów Światowym Dniu Chorego w darłowskim hospicjum. Z okazji tego Dnia w hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie odbyła się Msza św. połączona z  sakramentem namaszczenia chorych oraz spotkanie przy wspólnym stole.

Mszy przewodniczył ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, a koncelebrował dyrektor placówki ks. Krzysztof Sendecki. W homilii ks. Wójtowicz wskazał na wzajemną wymianę darów, która w hospicjum jest codziennością. Chorzy z kolei stają się piękniejsi i szlachetniejsi poprzez miłość do swoich opiekunów.

Podczas Mszy św. pacjenci oraz inne osoby przebywające w kaplicy otrzymały sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. w ich intencji odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem udzielonym indywidualnie każdemu z nich.

Także chorzy, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli przybyć do kaplicy mieli możliwość przyjęcia duchowego umocnienia w chorobie. Kapłani udali się do nich z Komunią św. i olejami po zakończeniu liturgii.

Mszę św. muzycznie oprawili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krosinie pod opieką Teresy Kalinowskiej. Po zakończeniu Mszy św. młodzi muzycy zaprezentowali mini-koncert, a ich opiekunka okolicznościowy wiersz. – Wszystko to, aby uczcić Dzień Chorych i pokazać naszym podopiecznym, jak są ważni i niezastąpieni – wyjaśnia s. Nikodema Rewa ZsJM. Opiekunka wolontariatu podkreśla, że Dzień Chorego w hospicjum był przeżywany jak prawdziwe święto rodzinne, także długo po liturgii, przy stole, gdzie wspólne biesiadowanie w radosnej atmosferze trwało jeszcze ponad godzinę.

Zdjęcia: Kazimierz Majchrzak

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]