“Miłosierni miłosierdzia dostąpią”

28 kwietnia (niedziela) o godz. 20.05, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się charytatywny koncert świąteczny na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritas Polska. Serdecznie zapraszamy na transmisję koncertu na antenach TVP 2 i Programu II Polskiego Radia. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz potrzebujących mieszkańców Wenezueli. 

Koncert pod hasłem “Polska Pomaga” będzie punktem centralnym obchodów Tygodnia Miłosierdzia (28 kwietnia – 5 maja). Ten szczególny wieczór wypełni radosna muzyka tematycznie związana ze Świętami Paschalnymi: tradycyjne polskie pieśni pochodzące z różnych epok i arcydzieła światowej literatury muzycznej. Nie zabraknie również muzycznych akcentów południowoamerykańskich.

Podczas koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów.

Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz potrzebujących mieszkańców Wenezueli. Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do zapaści państwa,  problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją. Stąd też Caritas Polska, w porozumieniu z parterami w Ameryce Łacińskiej, uruchomiła „strumień miłosierdzia”.

Wystarczy wysłać SMS o treści POLSKA POMAGA pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT)


Caritas Polska pomaga w Wenezueli

Od lutego 2019 r. Caritas Polska organizuje poprzez parafię Wniebowzięcia NMP w Guaranas i Pallotyński Sekretariat Misyjny pomoc żywnościową dla mieszkańców Wenezueli. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na pogłębiający się kryzys humanitarny w kraju. W ramach projektu finansuje także zakup lekarstw. Co tydzień przygotowywane są paczki dla najbardziej potrzebujących, w których znajdują się m.in. ryż, groch, mąka, mleko, makaron itp. Ponadto dwa razy w tygodniu serwowane są posiłki dla głodujących.

Przez ostatnie dwa lata Caritas Polska dofinansowała zakup i remont domu w centrum misdts Punto Fijo, w którym powstało centrum pomocy potrzebującym, gdzie mieści się jadłodajnia, gabinety medyczne, magazyn z odzieżą i sala spotkań. Ponadto pomagała w zakupie żywności dla dzieci w sierocińcu, schronisku i domu poprawczym oraz dla kuchni parafialnych w parafii Santo Cristo del Buen Viaje w Pampatar Isla de Margerita. Dzieci miały zapewnione pięć razy w tygodniu ciepły posiłek mięsny, co pomogło im w złagodzeniu biedy i głodu.

 


Bogu niech będą dzięki za wasze wrażliwe serca, za wasze pomocne dłonie, za wasze oczy, które widzą potrzeby innych;
za wasze uszy, które słyszą prośby, nawet te niewypowiedziane 

(List KEP na Tydzień Miłosierdzia)


 

Tydzień Miłosierdzia to okres w Kościele Katolickim, który podkreśla znaczenie miłosierdzia i troski w stosunku do drugich skupiając się na wybranych aspektach działalności charytatywnej. Obchodzony jest począwszy od Niedzieli Miłosierdzia, która przypada w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Współorganizatorzy koncertu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Caritas Polska, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Telewizja Polska i Polskie Radio.