Czcionka:

  • A
  • A
  • A

Kontrast:

  • A
  • A
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
Caritas Polska
  • O nas
    • Dyrekcja
    • Kontakt z nami
    • Statut
    • Raporty i publikacje
    • Kwartalnik
    • Obserwatorium Caritas
    • Praca
  • Pomoc w Polsce
    • W pandemii
      • Wdzięczni Medykom
      • Pomoc dla Seniora
    • Rodzina, dzieci i młodzież
    • Seniorzy
    • Koperta Życia
    • Pomoc żywnościowa
    • Zagrożeni wykluczeniem
    • Migranci i uchodźcy
    • Niepełnosprawni
    • Sprawa dla reportera
    • Ekologia integralna
    • Czas na młodzież
  • Pomoc na świecie
    • Ukraina
    • Syria
    • Jemen
    • Wenezuela
    • Projekty misjonarskie
    • Rodzina Rodzinie
  • Chcę pomóc
    • Darczyńcy indywidualni
    • Darczyńcy biznesowi
    • Darowizna OPP
    • 1,5% podatku
    • Wolontariat
    • Szkoła szkole
    • Aktualne zbiórki
  • Kontakt
    • Szukam Pomocy
    • Wyrażenie zgody
    • Caritas Polska
    • Caritas w diecezjach
    • Kontakt dla mediów
    • Kontakt dla Darczyńców
  • Wspomóż
  • Szukaj
  • Menu
Bezpieczna przystań Caritas dla migrantów i uchodźców w Polsce
Jesteś tutaj: Caritas Polska / Aktualności / Bezpieczna przystań Caritas dla migrantów i uchodźców w Polsce
20 czerwca 2019Caritas w PolsceCaritas DiecezjeAktualności

 „Bezpieczna Przystań” – pod tym hasłem Caritas Polska kieruje wsparcie do migrantów i uchodźców, by ułatwić im adaptację w nowym kraju. Pomoc  trafia do nich za pośrednictwem specjalnych placówek na terenie województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W Światowy Dzień Uchodźcy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy poszukują swojego nowego miejsca na świecie.

Każde z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oferuje potrzebującym doradztwo integracyjne, zawodowe, prawne i psychologiczne, kursy języka polskiego, kursy adaptacyjne, świetlicę dla dzieci, wsparcie socjalno-bytowe i spotkania z pracodawcami.

Centrum Pomocy Migrantom w Wielkopolsce ma swoją siedzibę w Kaliszu. W ramach projektu działa również Punkt Obsługi Cudzoziemca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Potrzebujący porad uchodźcy mogą przyjść na dyżury pracowników do Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu oraz raz w miesiącu do mobilnych punktów w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Pile, Koninie i Lesznie.

― Najczęściej udzielane jest wsparcie związane ze znalezieniem mieszkania czy pracy oraz załatwieniem formalności związanych z legalizacją pobytu ― mówi Renata, która pracuje jako doradca społeczny w Centrum w stolicy ― Skupiamy się na pomocy socjalnej, społecznej i doradczej. Wiele osób i historii, z którymi się spotykam w codziennej pracy, na pewno zapamiętam na długo.

W działalności warszawskiego ośrodka wyróżnia się dziecięcy zespół taneczny Mazovian Inter Dance Folk. Zespół poznaje różne zwyczaje i rodzaje muzyki, a przygotowując się do spotkania wielokulturowego zaopatrzył się w uszyte specjalnie etniczne stroje ukraińskie i hinduskie.

W okresie wakacyjnym odbędą się turnusy integracyjne dla dzieci polskich i cudzoziemskich organizowane przez Centra. Podczas wyjazdów uczestnicy przygotują program kulturalny łączący elementy kultury polskiej i krajów pochodzenia dzieci cudzoziemskich, potrawy polskie i ukraińskie oraz wezmą udział w grach i zabawach w wielu językach.

Więcej na temat funkcjonowania Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w poszczególnych województwach:

Mazowieckie

Warmińsko-mazurskie

Wielkopolskie

Zachodniopomorskie

Przeczytaj więcej o Centrach Pomocy Migrantom i Uchodźcom: “Wiele historii zapamiętam na długo”. Pomoc Caritas dla migrantów w Polsce

 

Caritas Polska dla uchodźców za granicą:

Polska pomaga Jemeńczykom uciekającym przed wojną

Przywracając uśmiech potrzebującym w Dżibuti [WIDEO]

Caritas Polska pomoże uchodźcom w Egipcie

Tagi:CaritasCaritas PolskaCentrum Pomocy Migrantom i UchodźcomKaliszmigranciOlsztynPoznańSzczecińuchodźcyWarszawa
Podziel się:
  • Podziel się na facebooku
  • Podziel się na twitterze
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na Linkedin
  • Prześlij mailem
https://caritas.pl/wp-content/uploads/2019/06/migranci.png 3168 4752 Mikołaj Brożek https://caritas.pl/wp-content/uploads/2022/03/caritas-nowe-logo-rgb-100x125-1.jpg Mikołaj Brożek2019-06-20 08:53:352019-06-19 10:53:46Bezpieczna przystań Caritas dla migrantów i uchodźców w Polsce

Najnowsze

  • Samochód dla fundacji w Chersoniu21 marca 2023 - 11:43
  • Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy21 marca 2023 - 09:21
  • Cracow Fashion Week włącza się w pomoc dla Ukrainy20 marca 2023 - 08:16
  • By każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. 22. edycja akcji „Tak. Pomagam!”17 marca 2023 - 10:00
  • Archidiecezja Wrocławska: Pracownie kreatywności16 marca 2023 - 16:09

Caritas diecezjalne

Kategoria

  • Tydzień Miłosierdzia
  • Jemen
  • Fotogalerie
  • Wolontariat
  • Syria
  • Pomoc dla Ukrainy
  • Działalność na świecie
  • Jedynka
  • Caritas na świecie
    • Wenezuela
  • Caritas Diecezje
  • Caritas w Polsce
    • Jałmużna
  • Aktualności
    • Partnerzy

Caritas

  • Caritas Polska
  • Caritas diecezjalne
  • Caritas Europa
  • Caritas Internationalis
Praca
w Caritas Polska
Ogłoszenia o zamówieniach
w Caritas Polska

Komu pomagamy?

  • Ukraina
  • Rodzina, dzieci i młodzież
  • Seniorzy
  • Pomoc żywnościowa
  • Zagrożeni wykluczeniem
  • Migranci i uchodźcy
  • Pomoc na świecie

Chcę pomóc!

  • Wolontariat
  • Uratujecie.pl
  • Wesprzyj nas
© Copyright - Caritas Polska
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Ochrona Danych Osobowych (RODO)
  • Polityka prywatności
  • Regulamin SMS
  • RODZINA RODZINIErodzinarodzinie.caritas.pl
  • Caritas Laudato Silaudatosi.caritas.pl
  • Wesprzyj nas
  • Chcę pomóc
  • Szukam pomocy
  • Duchowość
Scroll to top