Czcionka:

  • A
  • A
  • A

Kontrast:

  • A
  • A
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
Caritas Polska
  • O nas
    • Dyrekcja
    • Kontakt z nami
    • Statut
    • Raporty i publikacje
    • Kwartalnik
    • Obserwatorium Caritas
    • Praca
  • Pomoc w Polsce
    • W pandemii
      • Wdzięczni Medykom
      • Pomoc dla Seniora
    • Rodzina, dzieci i młodzież
    • Seniorzy
    • Koperta Życia
    • Pomoc żywnościowa
    • Zagrożeni wykluczeniem
    • Migranci i uchodźcy
    • Niepełnosprawni
    • Sprawa dla reportera
    • Ekologia integralna
    • Czas na młodzież
  • Pomoc na świecie
    • Ukraina
    • Syria
    • Jemen
    • Wenezuela
    • Projekty misjonarskie
    • Rodzina Rodzinie
  • Chcę pomóc
    • Darczyńcy indywidualni
    • Darczyńcy biznesowi
    • Darowizna OPP
    • 1,5% podatku
    • Wolontariat
    • Szkoła szkole
    • Aktualne zbiórki
  • Kontakt
    • Szukam Pomocy
    • Wyrażenie zgody
    • Caritas Polska
    • Caritas w diecezjach
    • Kontakt dla mediów
    • Kontakt dla Darczyńców
  • Wspomóż
  • Szukaj
  • Menu
Pierwszy miesiąc wakacji z Caritas za nami!
Jesteś tutaj: Caritas Polska / Aktualności / Pierwszy miesiąc wakacji z Caritas za nami!
24 lipca 2019Caritas w PolsceCaritas DiecezjeAktualności

W pierwszym miesiącu Wakacyjnej Akcji Caritas letnie wyjazdy dla dzieci i młodzieży przygotowały m.in. Caritas Diecezji Częstochowskiej, Ełckiej, Zielonogórsko-gorzowskiej, Poznańskiej, Sandomierskiej, Sosnowieckiej, Tarnowskiej, Włocławskiej i Drohiczyńskiej. Caritas co roku organizuje wypoczynek dla dzieci polskich i polonijnych zza wschodniej granicy. W tegorocznej akcji udział weźmie ok. 26 tysięcy uczestników.

– Wakacyjna Akcja Caritas to jedno z naszych najstarszych działań – przypomina ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska – Dofinansują ją środki uzyskane z Wigilijnej Świecy Caritas. Dzięki wsparciu naszych darczyńców możemy wysłać tysiące dzieci do pięknych miejsc w naszym kraju.

Na nietypowe wakacje zaprosiła uczestników Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Blisko 70 osób uczestniczyło w Olsztynie w koloniach językowych dla dzieci i młodzieży. Brały udział w zajęciach nauki języka angielskiego i włoskiego, oraz wycieczkach, które pozwoliły poznać najciekawsze miejsca tego regionu. Najmłodsze z nich miało 5 lat, a najstarsze 17. Lekcje angielskiego i włoskiego odbywały się w czterech grupach.

Podopieczni Caritas Diecezji Włocławskiej gościli na kolonii w Tarnowskich Górach. Jej uczestnicy zwiedzili miasto i kopalnię srebra położoną 40 m pod ziemią. Wszyscy pokonali trasę liczącą 18 km. Letni wypoczynek dla młodych ludzi zorganizował również Caritas Archidiecezji Tarnowskiej. W tym  roku skorzystało z niego około 2000 dzieci i młodzieży z 60 wspólnot parafialnych. Z kolei Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie zaprosiło młodych ludzi na wypoczynek na ranczo Arka. Były zabawy sprawnościowe, zajęcia plastyczne i ruchowe.

Opublikowany przez Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie Czwartek, 11 lipca 2019

Wakacje pełne ciekawych atrakcji zorganizowała również Caritas Diecezji Sandomierskiej. Dzieci, które wyjechały na kolonię do Bojanowa integrowały się poprzez udział w spływie kajakowym, oraz wielu grach, zabawach i pieszych wycieczkach.

Blisko setka dzieci spędziła miło i aktywnie czas na kolonii w Białym Dunajcu. W ramach wypoczynku zorganizowanego przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej koloniści spacerowali po plaży oraz odwiedzili miejsca najbardziej oblegane przez turystów: Trzy Korony, Dolinę Kościelską, Dolinę Chochołowską, Kalatówki, Gubałówkę i Morskie Oko.

Ruszyły Wakacje z Bogiem!⛱Prawie setka dzieci od 23 czerwca spędza miło i aktywnie czas w górach! 🗻⛰Podczas wakacji…

Opublikowany przez Caritas Poznań Środa, 26 czerwca 2019

Dzieci polonijne na wakacjach w Polsce

Wakacje z Caritas to nie tylko wypoczynek dla polskich dzieci. Korzystają z nich także dzieci z rodzin polonijnych, które marzą o tym, by lepiej poznać ojczyznę swoich przodków.

Już po raz dziewiąty w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II Caritas Diecezji Drohiczyńskiej gościła dzieci i młodzież z Ukrainy. W tym roku do Sokołowa Podlaskiego przyjechało 45 osób z obwodu żytomierskiego na Ukrainie, skupionych wokół Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa Polaków w niewielkim mieście Emilczyn. Dzieci i młodzież uczestniczyli w lekcjach języka polskiego, warsztatach dietetycznych, malarstwa, tańca  oraz florystycznych. W trakcie lekcji j. polskiego nauczyciel oprócz nauki języka przekazywał uczestnikom wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, historii i tradycji narodowych. Część uczestników tegorocznego wypoczynku przyjechała do ojczyzny swoich przodków po raz pierwszy.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Sokala. Młodzi Ukraińcy, którzy zostali zakwaterowani w Ośrodku Caritas w Myczkowcach pochodzą z rodzin, które mają polskie korzenie. Niektórzy planują w przyszłości w Polsce studiować. W tym roku na zaproszenie diecezjalnej Caritas na wakacje do Polski przyjechała grupa 130 osób. Goście z Ukrainy poznają historię i kulturę naszego kraju oraz doskonalą znajomość języka polskiego.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów Poniedziałek, 22 lipca 2019

– Przyjechałem tutaj na zaproszenie Telewizji Polskiej Rzeszów. Mam w Polsce rodzinę, tutaj mieszkają moi rodzice i babcia. Chciałem poznać lepiej ten kraj i nauczyć się mówić i pisać w języku polskim – mówi Artur Kolynec, który od października będzie studiował na Uniwersytecie Warszawskim.

Pobyt w Polsce urozmaicają różne atrakcje. W poniedziałek dzieci i młodzież z Sokala uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez strażaków i policjantów z „drogówki”. Były praktyczne testy sprawnościowe, kurs udzielania pierwszej pomocy i pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

– Celem organizowanych przez Caritas kolonii jest integracja dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski. Przyjeżdżają do nas osoby pochodzące z polskich rodzin, które chcą lepiej poznać nasz kraj i poczuć się w nim jak we własnym domu. Po zakończeniu tego turnusu do Myczkowiec przyjedzie grupa z Kałusza – powiedział Bogdan Janik, dyrektor Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

We Fromborku dzięki Caritas Archidiecezji Warmińskiej wypoczywały dzieci z Litwy i Rosji. Goście ze wschodu zwiedzili Warszawę i uczestniczyli w spotkaniu z Pierwszą Damą RP Agatą Kornhauser-Dudą. Było to dla nich niesamowite przeżycie, które na pewno będą długo wspominać.

Te kolonie zostaną na długo we wspomnieniach dzieci polonijnych z Rosji i Litwy.Caritas Archidiecezji Warmińskiej#WakacyjnaAkcjaCaritashttps://www.facebook.com/prezydentpl/posts/2826858540722604

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 4 lipca 2019

Kolonie dla dzieci z rodzin polonijnych realizowane są w partnerstwie z Caritas Polska w ramach zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku zleconego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Morze – najlepsze miejsce na wakacje!

Caritas Diecezji Ełckiej i Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizowały wyjazdy nad morze. Podopieczni, którzy wybrali się do Międzyzdrojów szukali słońca na plaży, spacerowali po molo i grali w piłkę.

Wakacyjna Akcja Caritas 2019Turnus II45 dzieci z całej diecezji przebywało w ośrodku Andromeda w…

Opublikowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Wtorek, 16 lipca 2019

Młodzi podopieczni  Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wypoczywali nad morzem w miejscowości Ostrowo. Koloniści otrzymywali pięć posiłków dziennie, które były przygotowywane przez własną kuchnię. Podczas kolonii odbywały się wycieczki autokarowe i piesze, gry i zabawy na wolnym powietrzu, konkursy i turnieje, oraz plażowanie i kąpiele w morzu. Zajęcia były dostosowane do pogody, wieku i możliwości kolonistów. Planowane wycieczki obsługiwały wynajęte autokary. Dzieci wypoczywające na kolonii w miejscowości Ostrowo odwiedziły Puck, Rozewie, Władysławowo, Cetniewo i Trójmiasto.

Kolonie dla dzieci z rodzin polonijnych realizowane przez Caritas diecezjalne we współpracy z Caritas Polska współfinansuje Senat RP. Wypoczynek umożliwiają także darowizny indywidualnych ofiarodawców oraz dochód z dystrybucji wigilijnej świecy Caritas.


I Ty możesz sprawić, by w te wakacje na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Wesprzyj organizację kolonii Caritas wysyłając SMS o treści WAKACJE pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub dokonać wpłaty na konto CARITAS POLSKA z dopiskiem „Wakacyjna Akcja Caritas”:

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Tagi:CaritasCaritas PolskaNewspomoc dzieciompomoc zagranicznawakacjeWakacyjna Akcja Caritas
Podziel się:
  • Podziel się na facebooku
  • Podziel się na twitterze
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na Linkedin
  • Prześlij mailem
https://caritas.pl/wp-content/uploads/2019/07/22.jpg 1960 4032 Mikołaj Brożek https://caritas.pl/wp-content/uploads/2022/03/caritas-nowe-logo-rgb-100x125-1.jpg Mikołaj Brożek2019-07-24 07:17:082019-07-24 10:50:43Pierwszy miesiąc wakacji z Caritas za nami!

Najnowsze

  • Samochód dla fundacji w Chersoniu21 marca 2023 - 11:43
  • Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy21 marca 2023 - 09:21
  • Cracow Fashion Week włącza się w pomoc dla Ukrainy20 marca 2023 - 08:16
  • By każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. 22. edycja akcji „Tak. Pomagam!”17 marca 2023 - 10:00
  • Archidiecezja Wrocławska: Pracownie kreatywności16 marca 2023 - 16:09

Caritas diecezjalne

Kategoria

  • Tydzień Miłosierdzia
  • Jemen
  • Fotogalerie
  • Wolontariat
  • Syria
  • Pomoc dla Ukrainy
  • Działalność na świecie
  • Jedynka
  • Caritas na świecie
    • Wenezuela
  • Caritas Diecezje
  • Caritas w Polsce
    • Jałmużna
  • Aktualności
    • Partnerzy

Caritas

  • Caritas Polska
  • Caritas diecezjalne
  • Caritas Europa
  • Caritas Internationalis
Praca
w Caritas Polska
Ogłoszenia o zamówieniach
w Caritas Polska

Komu pomagamy?

  • Ukraina
  • Rodzina, dzieci i młodzież
  • Seniorzy
  • Pomoc żywnościowa
  • Zagrożeni wykluczeniem
  • Migranci i uchodźcy
  • Pomoc na świecie

Chcę pomóc!

  • Wolontariat
  • Uratujecie.pl
  • Wesprzyj nas
© Copyright - Caritas Polska
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Ochrona Danych Osobowych (RODO)
  • Polityka prywatności
  • Regulamin SMS
  • RODZINA RODZINIErodzinarodzinie.caritas.pl
  • Caritas Laudato Silaudatosi.caritas.pl
  • Wesprzyj nas
  • Chcę pomóc
  • Szukam pomocy
  • Duchowość
Scroll to top