Tak. Pomagam!

22. Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” 

Makaron, ryż, kasza, kawa, herbata, cukier – te i inne produkty o długim terminie przydatności do spożycia są w okresie świąt Wielkanocy nieocenionym wsparciem dla osób ubogich, bezdomnych, seniorów czy zmagających się z niepełnosprawnościami. 17 marca (piątek) w godzinach 12:00-20:00 oraz 18 marca (sobota) w godzinach 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, wolontariusze Caritas będą prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących. Akcja „Tak. Pomagam!” odbywa się w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

W przyszły piątek i sobotę, 17 i 18 marca, podczas 22. edycji akcji „Tak. Pomagam”, kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy Caritas będzie zachęcać w supermarketach do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Wystarczy włożyć zakupy do koszyków za linią kas, przy których będą dyżurować wolontariusze.

– Także w tę edycję zaangażuje się około 20 tys. wolontariuszy w Caritas Polska i Caritas diecezjalnych w całej Polsce – mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator programów żywnościowych w Caritas Polska. – Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele paczka żywnościowa może zmienić w życiu rodziny wielodzietnej, osoby samotnie wychowującej dziecko, osoby w kryzysie bezdomności, bezrobotnej lub cierpiącej na niepełnosprawność. Potrzebujący mogą być tuż obok nas.

Dowiedz się, jak włączyć się w akcję


21. Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” – podsumowanie

W dniach 2-3 grudnia 2022 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 21. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Podczas tej edycji akcji udało się zebrać ponad 250 ton żywności. Czytaj więcej


Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając
SMS charytatywny pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).


Bartłomiej Kulisz – koordynator Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”
tel. 22 334 85 03 e-mail: bkulisz@caritas.pl