Tak. Pomagam!

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

W dniach 2-3 grudnia 2022 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Podczas zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny, seniorzy, osoby w kryzysie bezdomności oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.

W akcję zaangażowanych było prawie 20 000 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 1595 sklepach. Zbiórka była prowadzona m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i wielu innych.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

— Wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w zbieranie, jak i w przekazywanie żywności, serdecznie dziękujemy — mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator XXI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”.  Najbliższe zbiórki „Tak. Pomagam!” odbędą się w 2023 roku, w dniach 17-18 marca i 8-9 grudnia.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając
SMS charytatywny pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Bartłomiej Kulisz – koordynator XXI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”
tel. 22 334 85 03 e-mail: bkulisz@caritas.pl