Rozbudowa ośrodka zdrowia Bożego Miłosierdzia w Kithatu

Status Zakończony
Lokalizacja Kithatu
Partnerzy Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Krótki opis projektu Projekt zakładał rozbudowę ośrodka zdrowia Bożego Miłosierdzia prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Na chwilę obecną postawiono ściany sali, dyżurki pielęgniarskiej i toalet. Budynek jest w stanie surowym i konieczne są dalsze prace. Nowa sala pomieści 8-10 chorych i będzie służyć kobietom i dzieciom, które ze względu na stan zdrowia wymagają hospitalizacji w ośrodku zdrowia. Ma to na celu zapobiec powikłaniom i zmniejszyć liczbę zgonów wynikających z braku prawidłowej oraz pełnej opieki medycznej dla chorych z Kithatu i okolic. Ponadto będzie można oddzielić kobiety ciężarne i dzieci od pacjentów z chorobami zakaźnymi typu gruźlica czy zakażenia skórne.