Wesprzyj
projekty misyjne
Caritas Polska wspiera projekty misyjne w 3 obszarach: bezpieczeństwo żywnościowe, edukacja i pomoc medyczna w miejscach, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna i gdzie najtrudniej jest ją nieść. Misjonarze i misjonarki działają m.in. w targanej wojną domową Demokratycznej Republice Konga, gorącym i niebezpiecznym Sudanie Południowym, nieprzeniknionej dżungli Argentyny, czy na bezkresach Kazachstanu. W tych i innych odległych zakątkach świata pracuje obecnie 1,7 tys. polskich misjonarzy i misjonarek, którzy w pojedynkę, w pokorze, bez medialnego rozgłosu robią czasami rzeczy niemożliwe.
Jak mogę pomóc?
Wpłać jednorazową darowiznę lub pomagaj co miesiąc tak długo, jak będziesz mógł

Przekazując darowiznę na projekty misyjne masz pewność, że Twoje wsparcie trafi w dobre ręce. Ojciec Adam Brodzik z Madagaskaru, Agnieszka Nowak z Demokratycznej Republiki Konga, czy ksiądz Krzysztof Zębik z Sudanu Południowego od lat pracują na misjach doskonale znając realia i potrzeby lokalnych społeczności, są dla nich ostoją i niejednokrotnie jedyną nadzieją na lepszą przyszłość.

Jeśli chcesz pomóc, możesz skorzystać z formularza obok. Wybierz wpłatę jednorazową lub wsparcie cykliczne. Jeśli chcesz wspierać misje co miesiąc, możesz przekazywać wsparcie poprzez:

  • automatyczne obciążenie karty (stałe pobranie, ustalone np. na 3 lub 15 dzień miesiąca),
  • ustawienie cyklicznego przelewu na swoim koncie bankowym (stałe pobranie),
  • polecenie zapłaty.

Dwie pierwsze opcje wpłaty znajdziesz w formularzu obok. Pamiętaj, że ze stałego wsparcia zawsze możesz zrezygnować.

Jeśli chcesz wspomóc projekty misyjne jednorazowo, możesz także:

  • zrobić przelew BLIK na telefon o treści MISJE przesłany pod numer +48 668 070 000
  • wybrać przelew tradycyjny, wpłacając dowolną kwotę na konto – numer: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, tytuł wpłaty: MISJE

Dziękujemy za Twoją hojność!

Rejestracja dla wspólnot kościelnych i parafii

Zarejestruj organizację kościelną lub parafię, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami swojej wspólnoty możesz wspierać rodziny mieszkające na Ukrainie.

Dane do przelewu tradycyjnego

Bank Millennium S.A.
Numer konta: 56 1160 2202 0000 0003 5899 2140

Tytułem:
Rodzina Rodzinie Ukraina

Dane adresata:
Caritas Polska ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Dane do przelewu tradycyjnego

Bank Millennium S.A.
Numer konta: 56 1160 2202 0000 0003 5899 2140

Tytułem:
Rodzina Rodzinie Ukraina

Dane adresata:
Caritas Polska ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Rejestracja dla wspólnot kościelnych i parafii

Zarejestruj organizację kościelną lub parafię, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami swojej wspólnoty możesz wspierać rodziny mieszkające na Ukrainie.

Ludzie od misji specjalnych
Dożywiają dzieci, leczą chorych i budują szkoły.
Misjonarze, znający lokalne społeczności i ich potrzeby, żyjący wśród ludzi obejmowanych działaniem pomocowym, wnoszą informacje dotyczące niezbędnej pomocy i przyczyniają się do rozwoju długofalowych projektów humanitarnych. Caritas Polska wspiera projekty misjonarzy głównie w trzech obszarach: bezpieczeństwo żywnościowe, edukacja i pomoc medyczna. Do tej pory Caritas Polska z misjonarzami udało się zrealizować kilkadziesiąt projektów na całym świecie, m.in.: instalację paneli fotowoltaicznych w bursie na Madagaskarze, program dożywania w Sudanie Płd., Wenezueli i w Etiopii, wyposażenie gabinetu stomatologicznego w RŚA, dofinansowanie zakupu agregatu prądotwórczego w DRK, a także pensje nauczycieli pracujących w wiejskich szkołach w Bangladeszu.
Sytuacja humanitarna

w niektórych krajach, w których między innymi pomagają misjonarze wspierani przez Caritas Polska.

90 tys.
osób ucierpiało przez ostatni cyklon w 2024 r. na Madagaskarze
2 mln
osób potrzebuje pomocy humanitarnej na Madagaskarze
4. miejsce
zajmuje Madagaskar na liście ONZ krajów najmniej odpornych na działanie zmian klimatycznych
1,6 mln
dzieci zagrożonych jest ostrym niedożywieniem w Sudanie Płd.
2,3 mln
osób jest wewnętrznie przesiedlonych w Sudanie Płd.
9 mln
osób w Sudanie Płd. potrzebuje pomocy humanitarnej
O. Adam Brodzik niesie pomoc dzieciom na Madagaskarze
Misja pomocy w oku cyklonu
O. Adam niesie pomoc dzieciom na Madagaskarze
O. Adam Brodzik, przez 5 lat pracował jako duszpasterz w więzieniu na Madagaskarze, później działał pomocowo z największymi organizacjami humanitarnymi podczas cyklonów, które regularnie sieją zniszczenie na Madagaskarze. Obecnie mieszka w buszu, towarzysząc ludziom w ich trudach i wspierając chorych. Caritas Polska wpiera działania misjonarza m.in. w wyposażeniu szkoły w panele fotowoltaiczne i podłączeniu elektryczności - Teraz żaden cyklon nie zniszczy szkoły, bo jest murowana, dzieci będą miały ciągłość edukacji – cieszy się o. Adam. - Tutaj na Madagaskarze nie ma prądu państwowego. Instalacja paneli i prąd były wielkim wydarzeniem, musieliśmy uczyć dzieci, jak używać kontaktów: że włącza się do góry. – dodaje o. Adam.
Aktualności

Caritas Polska wspiera projekty misyjne w 30 krajach na całym świecie

Gorący i niebezpieczny Sudan Południowy, dżungla w Argentynie, bezkresne przestrzenie Azji – w tych i wielu innych odległych zakątkach świata pracują polscy misjonarze. Ewangelizują, budują szkoły i szpitale, organizują programy dożywiania, opiekują się osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi. Działania ponad 1700 misjonarzy w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach wspiera Caritas Polska.