Zbiórka żywności
Tak. Pomagam!

Ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” prowadzona jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem – w sklepach na terenie całego kraju. Z ofiarowanych przez kupujących produktów o długim terminie przydatności do spożycia Caritas przygotowuje paczki żywnościowe i posiłki dla potrzebujących. W ramach zbiórki można także przekazać darowiznę finansową BLIKIEM lub przelewem, która zostanie przeznaczona na obiady dla seniorów.

Jak mogę pomóc?

Weź udział w zbiórce żywności lub wpłać darowiznę – jednorazowo lub co miesiąc, tak długo, jak będziesz mógł

Wsparcie od darczyńców przekłada się na pomoc żywnościowych dla podopiecznych Caritas. Możesz wspomóc najuboższych wpłacając dowolną kwotę. Pamiętaj, że każda darowizna się liczy i zostanie dobrze wykorzystana, a Ty będziesz mieć udział w pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Jeśli chcesz pomóc, możesz skorzystać z formularza obok. Wybierz wpłatę jednorazową lub wsparcie cykliczne. Jeśli chcesz wspierać potrzebujących co miesiąc, możesz przekazywać wsparcie poprzez:

• automatyczne obciążenie karty (stałe pobranie, ustalone np. na 3 lub 15 dzień miesiąca),
  • ustawienie cyklicznego przelewu na swoim koncie bankowym (stałe pobranie),
  • polecenie zapłaty.

Dwie pierwsze opcje wpłaty znajdziesz w formularzu obok. Pamiętaj, że ze stałego wsparcia zawsze możesz zrezygnować.

Jeśli chcesz wspomóc potrzebujących jednorazowo, możesz także:

• zrobić przelew BLIK na telefon o treści TAKPOMAGAM przesłany pod numer
  • wybrać przelew tradycyjny, wpłacając dowolną kwotę na konto o numerze
    77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, tytułem TAKPOMAGAM

Jak mogę pomóc?

Jeśli chcesz pomóc, możesz skorzystać z formularza poniżej. Wybierz wpłatę jednorazową lub wsparcie cykliczne. Jeśli chcesz wspierać potrzebujących co miesiąc, możesz przekazywać wsparcie poprzez:

• ustawienie cyklicznego przelewu na swoim koncie bankowym (stałe pobranie),
  • polecenie zapłaty.

Jeśli chcesz wspomóc potrzebujących jednorazowo, możesz także:

• zrobić przelew BLIK na telefon o treści TAKPOMAGAM przesłany pod numer +48 668 07 00 00
  • wybrać przelew tradycyjny, wpłacając dowolną kwotę na konto o numerze 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, tytułem TAKPOMAGAM

Rejestracja dla wspólnot kościelnych i parafii

Zarejestruj organizację kościelną lub parafię, którą reprezentujesz. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszego przedstawiciela, który wyjaśni, jak wspólnie z członkami swojej wspólnoty możesz wspierać rodziny mieszkające na Ukrainie.

Dane do przelewu tradycyjnego

Bank Millennium S.A.
Numer konta: 56 1160 2202 0000 0003 5899 2140

Tytułem:
Rodzina Rodzinie Ukraina

Dane adresata:
Caritas Polska ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Dane do przelewu tradycyjnego

Bank Millennium S.A.
Numer konta: 56 1160 2202 0000 0003 5899 2140

Tytułem:
Rodzina Rodzinie Ukraina

Dane adresata:
Caritas Polska ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Rejestracja dla wspólnot kościelnych i parafii

300 ton żywności
zebraliśmy podczas 24. akcji „Tak. Pomagam!”
DZIĘKUJEMY!
Ogólnopolska zbiórka żywności
Jak to działa?

Podczas każdej akcji „Tak. Pomagam!”, w wielu sklepach na terenie całego kraju, przez dwa dni zbieramy produkty spożywcze, z których zostaną przygotowane posiłki i paczki dla potrzebujących. By włączyć się w zbiórkę, wystarczy zrobić zakupy i do jednego z koszyków Caritas ustawionych za linią kas wrzucić zakupioną żywność. Zbieramy wyłącznie produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, konserwy. Przy koszykach stoją wolontariusze Caritas, którzy służą pomocą. Podczas zbiórki pomaga nam aż 25 tys. wolontariuszy! Wśród nich są ludzie młodzi, ale też seniorzy, którzy czują się na siłach, by pomagać innym.

Dlaczego potrzebna jest akcja „Tak. Pomagam!”

W portfelu pieniądze, które ledwo starczą na opłaty, a w szafce tylko sól i herbata. Tysiące osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, wśród nich jest wielu seniorów. Głodem zagrożone są również dzieci.
Akcja „Tak. Pomagam!” jest jedną z form pomocy żywnościowej realizowanej przez Caritas.

polskich seniorów żyje w skrajnym ubóstwie
dzieci w Polsce jest narażonych na głód i niedożywienie
potrzebujących otrzymuje pomoc dzięki jednej zbiórce żywności
8 200 ton
żywności pozyskano w ciągu 24 dotychczasowych zbiórek
300 ton
żywności pozyskano podczas ostatniej zbiórki
1,3 mln
osób otrzymało pomoc od początku istnienia akcji
wolontariuszy pomagało przy 24. zbiórce żywności
sklepów włączyło się w 24. zbiórkę żywności
dużych sieci handlowych zaangażowało się w 24. zbiórkę
BLIKNIJ obiad dla seniora
Nowa forma wsparcia
Pomóc potrzebującym będzie można również przekazując dowolną kwotę BLIKIEM lub przelewem na konto. To nowa forma wsparcia, prosta i szybka. Dzięki tym wpłatom przygotujemy i rozwieziemy obiady potrzebującym seniorom. Kuchnie Caritas gotują obiady dla ubogich seniorów, którzy nie są w stanie sami sobie przygotować posiłku. Część obiadów dostarczana jest 2 razy w tygodniu przez pracowników Caritas Polska do domów seniorów, pozostałe trafiają do parafii, które dystrybuują je wśród potrzebujących.