Wolontariusze Caritas w Polsce działają na poziomie 41 diecezji
w ramach Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas .
W całym kraju w pomoc włącza się prawie 100 tysięcy wolontariuszy.

Wolontariusze włączają się w coroczne akcje Caritas: Świeca Caritas, zbiórka żywności „Tak, Pomagam!”, „Kromka Chleba”, „Tornister Pełen Usmiechów” i wiele innych. Mogą się zaangażować na dwa sposoby: akcyjny (w pojedyncze akcje) oraz stały (regularne pomaganie). Uczestniczą również w zjazdach, koloniach  i pielgrzymkach, które mają cel formacyjny i integracyjny.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem skontaktuj się z koordynatorem wolontariatu Caritas w Twojej diecezji. Jeśli nie wiesz w jakiej diecezji mieszkasz lub masz inne pytania dotyczące wolontariatu w Caritas – skontaktuj się z sekretariatem Caritas Polska, e-mail: caritaspolska@caritas.pl

L.p. (Archi)diecezja Koordynator E-mail
1 Kielecka Damian Zegadło wolontariat.kielce@caritas.pl
2 Gdańska Karolina Lewandowska cwgdansk@caritas.pl
3 Bydgoska Agnieszka Amrosz darczynca.bydgoszcz@caritas.pl
4 Sosnowiecka Sylwia Bogusz sbogusz@caritas.pl
5 Warszawsko-Praska Marzena Karczmarczyk koordynator.wolontariatu@caritas.pl
6 Radomska Iwona Stępniewska istepniewska@radom.caritas.pl
7 Białostocka Marzena Grodzka wolontariat.bialystok@caritas.pl
8 Warmińska Krystyna Kucewicz krystynak2000@o2.pl
9 Przemyska Tomasz Wiech Tomasz.wiech@caritas.pl
10 Krakowska S. Lidia Lupa llupa@caritas.pl
11 Siedlecka Monika Rybaczewska mrybaczewska@caritas.pl
12 Zielonogórsko-Gorzowska Dominika Danielak, Sylwia Grzyb wolontariat.zg@caritas.pl; sgrzyb@caritas.pl
13 Wrocławska Robert Jadwiszczak rjadwiszczak@wroclaw.caritas.pl
14 Tarnowska Dorota Turaj dturaj@caritas.pl
15 Zamojsko-Lubaczowska Magdalena Tijani tijani.caritas@wp.pl
16 Lubelska Monika Matacz m.matacz@caritas.pl
17 Rzeszowska ks. Piotr Potyrała piotrpot@onet.eu
18 Koszalińsko-Kołobrzeska Marlena Woźniak mwozniak@caritas.pl
19 Kaliska Magdalena Glinkowska mglinkowska@caritas.pl
20 Pelplińska Ewa Chyła echyla@caritas.pl
21 Szczecińsko-Kamieńska Ewa Drewniok wolontariat.caritas@gmail.com
22 Włocławska Agnieszka Magos magos5@op.pl
23 Łódzka Danuta Sażyn biurowolontariatu@toya.net.pl
24 Warszawska Bartłomiej Pulcyn bpulcyn@caritasaw.pl
25 Gnieźnieńska Lucyna Muniak, Marta Knaź-Nowak rzecznik@caritas.gniezno.pl, martaknaz@caritas.gniezno.pl
26 Płocka Małgorzata Przemyłska malgorzataprzemylska@wp.pl
27 Toruńska Maria-Aldona Rzepińska wolontriat.torun@caritas.pl
28 Łomżyńska Małgorzata Gutowska mgutowska@caritas.pl
29 Legnicka ks. Artur Trela artiro@poczta.fm
30 Drohiczyńska Monika Szczepańczyk drohiczyn@caritas.pl
31 Elbląska ks. Damian Papierowski caritas.elblag@gmail.com
32 Opolska Agnieszka Rosół rosolaga@wp.pl
33 Poznańska Agata Dragan dragan@caritaspoznan.pl
34 Katowicka ks. Tomasz Nowak tnowak@katowice.caritas.pl
35 Sandomierska Angelika Stasiak caritas.sandomierz@gmail.com
36 Częstochowska Paulina Gradek p.gradek@caritas.czest.pl
37 Ełcka ks. Ryszard Sawicki rsawicki@caritas.pl
38 Bielsko-Żywiecka Renata Golonka wolontariat@caritas.bielsko.pl