Aktualności z wolontariatu

Wrocław. 20 lat pomagania pod znakiem Caritas

We wrocławskim kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego świętowano jubileusz 20-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas. – Posługa charytatywna w naszej parafii ma jednak znacznie dłuższą, ponad 40-letnią historię – podkreślał ks. Czesław Majda, wieloletni proboszcz parafii. Do grona wolontariuszy zostało uroczyście włączonych ośmioro nowych członków, a grupa otrzymała własny sztandar.

Przylądek HOPE. Pomóż cudzoziemcom w ramach wolontariatu Caritas Polska

Mówisz dobrze po angielsku? Chcesz się zaangażować w pomoc uchodźcom? Zapraszamy do udziału w wolontariacie Caritas pod hasłem Przylądek HOPE. W ramach projektu udzielamy wsparcia osobom w kryzysie uchodźczym, które uciekły do naszego kraju przed wojną lub niesprawiedliwością i oczekują na ustabilizowanie swojego statusu.

#DobraJestWięcej. Zachęcamy do pobierania „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas”!

Najnowsza wersja „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas" jest już dostępna nieodpłatnie na naszej stronie internetowej.

Bombki, śpiewanie i prezenty. Spotkanie świąteczne dla dzieci uchodźców

21 grudnia uchodźcy z Czeczenii, rodzice i dzieci, przebywający na stałe w ośrodku dla cudzoziemców w Lininie, wzięli udział w spotkaniu świątecznym w siedzibie Caritas Polska w Warszawie.

Wspólny stół dla potrzebujących. Wigilie Caritas dla seniorów i Ukraińców

Wigilie Caritas 2022 już gromadzą przy stołach osoby ubogie, samotne, uchodźców i seniorów. W tym roku akcja odbywa się w aż 85 miastach Polski, obejmując wsparciem 20 tysięcy potrzebujących.

250 ton żywności. Podsumowanie XXI Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”

Dzięki Państwa dobroci i zaangażowaniu naszych wolontariuszy w ramach akcji „Tak. Pomagam!” do potrzebujących trafi ponad 250 ton żywności. Dziękujemy!

Podsumowanie szkoleń dla wolontariuszy programu „Na codzienne zakupy”

Zdrowe odżywianie, ćwiczenia umysłu, pomoc dla seniorów. Na początku grudnia 2022 roku w Caritas Polska podsumowaliśmy z koordynatorami z 39 Caritas diecezjalnych tegoroczne działania i szkolenia związane z programem „Na codzienne zakupy”, skierowanym do potrzebujących seniorów. Program realizujemy we współpracy z Fundacją Biedronki.

Zapalać dobrem innych. Relacja z Festiwalu Wolontariatu

„Koniczyny dla Ukrainy”, „Babeczki dla Peru”, „Potańcówka dla seniorów”, „Misyjne kalendarze” – i o wiele więcej. W dniach 3-4 grudnia 2022 roku w Warszawie odbył się Festiwal Wolontariatu – zwieńczenie projektu „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat”, w którym wzięło udział blisko tysiąc uczniów z 75 szkół. Młodzi wolontariusze pokazali, jak przez ostatnie miesiące wspierali potrzebujących ze swoich społeczności. Mieli też czas na świętowanie sukcesów i integrację.

Zjazd koordynatorów wolontariatu Caritas

Jak zachęcić młodych do angażowania się w wolontariat? Jak zapobiec odchodzeniu z wolontariatu? Te i inne problemy poruszano na zjeździe koordynatorów wolontariatu, który odbył się w dniach 3-4 listopada 2022 r. w siedzibie Caritas Polska.

Warsztaty dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi oferuje opiekunom narzędzia i wskazówki do pracy z młodzieżą. Elementem tych działań jest cykl warsztatów dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas finansowanych z projektu MEiN „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat”.