Aktualności z wolontariatu

Dobre Warsztaty

Od listopada  zapraszamy wolontariuszy Caritas do rejestrowania się na naszej stronie  www.dziendobra.pl i dołączania do grona Bijących Serc – współorganizatorów pierwszego Dnia Dobra.

Dzień Wolontariusza. Pomaganie jest cool! [Transmisja koncertu]

Jest ich blisko 90 tys. – wolontariusze Caritas, to dzięki nim odbywa się wiele akcji pomocowych. Z okazji obchodzonego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dziękujemy im za zaangażowanie i życzymy wiele radości z pomagania.

„Tak. Pomagam!” po raz 19. Podziel się żywnością przed świętami

W piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) w sklepach dużych sieci handlowych i osiedlowych sklepikach staną specjalnie oznakowane wózki, do których można będzie włożyć zakupioną żywność o długim terminie przydatności. Caritas przekaże podarowane produkty potrzebującym.

Światowy Dzień Ubogich. Wyjdźmy im naprzeciw

Papież Franciszek apeluje, aby nie czekać, aż ubodzy zapukają do naszych drzwi; aby do nich docierać. Caritas odpowiada, ruszając z pomocą migrantom, wspierając osoby w kryzysie bezdomności, pomagając seniorom i osobom poszkodowanym w wyniku pandemii. Symbolem solidarności z ubogimi jest przekazywany im chleb.

Wolontariusze Caritas seniorom

Jak pomagać osobom starszym, pozyskiwać fundusze na projekty charytatywne i rozwijać wolontariat oparty na współpracy – tego między innymi uczyli się uczestnicy szkolenia dla liderów wolontariatu w programie „Na codzienne zakupy”, zorganizowanego w siedzibie Caritas Polska w Warszawie.

Poznać swego brata, pomóc swojej siostrze. Caritas Polska wśród uchodźców na Lesbos

Cztery tysiące ludzi w namiotach i barakach. Zimą marzną, latem cierpią z powodu upałów, często bez bieżącej wody i prądu. Uciekli do Europy przed wojną, głodem, prześladowaniami. Mieszkańcom obozu Karatepe na greckiej wyspie Lesbos pomagają wolontariusze Caritas Polska.

Spotkania wolontariuszy i seniorów z diecezji radomskiej

Duchowe umocnienie oraz omówienie działań na rzecz osób potrzebujących, a szczególnie starszych i niepełnosprawnych, to najważniejsze cele wizyty grupy wolontariuszy i podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie.

Wrocław. Zjazd wolontariuszy PZC

W święto Tomasza Apostoła, tego, który wyznał „Pan mój i Bóg mój”, wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas spotkali się po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Caritas dla młodzieży. Zdalnie, czy w realu – trzeba być autentycznym

Czy zdalne realizowanie projektów społecznych ma sens? Jak pracować z młodzieżą, gdy realne spotkanie nie jest możliwe? Rozmowa z Wiktorią Bolko, Katarzyną Kocembą i ks. Marcinem Jakubiakiem – opiekunami wolontariuszy w projekcie „Czas na Młodzież 2019” o pracy z młodymi ludźmi w warunkach pandemii.

Wyróżnienia Caritas wręczone w Niedzielę Miłosierdzia

Władysława Paluch, wolontariuszka żyrardowskiej Caritas, ks. Piotr Krzyszkowski, prezes zarządu Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej i dyrektor Radia Victoria oraz ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie – otrzymali Medale In Caritate Servire z rąk ks. Marcin Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska.