Aktualności z wolontariatu

Zapraszamy wolontariuszy do udziału w konkursie!

Centrum Wolontariatu Caritas Polska organizuje konkurs DOBRA JEST WIĘCEJ 2023 dla wolontariuszy z wszystkich diecezji w Polsce. Zachęcamy do udziału!

#DobraJestWięcej. Zachęcamy do pobierania „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas”!

Najnowsza wersja „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas" jest już dostępna nieodpłatnie na naszej stronie internetowej.

Warto nieść pomoc i warto marzyć. Współpraca Mastercard i Caritas

Tornister Pełen Uśmiechów, Wakacyjna Akcja Caritas, turnusy wytchnieniowe dla małych uchodźców – to tylko niektóre projekty Caritas wspierane przez Mastercard. W minionym roku firma ufundowała ponad 100 tornistrów szkolnych wraz z wyposażeniem oraz letnie kolonie i wycieczki dla ponad 400 niepełnosprawnych dzieci z Polski i Ukrainy. W 2023 roku firma sfinansowała również dwumiesięczny pobyt w Polsce blisko 200 dzieci ukraińskich pozostających pod opieką pieczy zastępczej. Rozmawiamy z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalnym Mastercard Europe na Europę Południowo-Wschodnią.

Relacja z Dnia Dobra 2023 w całej Polsce

Piękna pogoda i piękne uśmiechy! W Józefowie pod Warszawą dobiegł końca bieg pod hasłem #DobraJestWięcej, podczas którego połączyliśmy aktywność fizyczną ze zbiórką na budowę hospicjum dla dzieci w Wołominie. Ponad 400 wydarzeń Dnia Dobra 2023 odbyło się w całej Polsce!
Gabriela Sadowska Wychowawca Świetlicy Środowiskowej Caritas

Wielkie święto pomagania. Już 22 kwietnia Dzień Dobra Caritas

W całej Polsce blisko 90 tysięcy wolontariuszy Caritas niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. To wolontariusze zawożą ciepłe posiłki dla osób starszych, przygotowują paczki żywnościowe dla ubogich, pomagają w integracji uchodźców i migrantów. Podczas Dnia Dobra Caritas chce podziękować wolontariuszom, a także swoim sympatykom i przyjaciołom za ich bezcenny wkład w dzieła miłosierdzia. W diecezjach w całej Polsce odbędą się pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.

Dzień Dobra 2023

Dzień Dobra to radosne święto pomagania – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!

Caritas Polska wspiera projekty misyjne w 30 krajach na całym świecie

Gorący i niebezpieczny Sudan Południowy, dżungla w Argentynie, bezkresne przestrzenie Azji – w tych i wielu innych odległych zakątkach świata pracują polscy misjonarze. Ewangelizują, budują szkoły i szpitale, organizują programy dożywiania, opiekują się osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi. Działania ponad 1700 misjonarzy w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach wspiera Caritas Polska.

Zapraszamy na bieg charytatywny w Dzień Dobra

Pobiegnij z Caritas, by świętować Dzień Dobra i wesprzeć hospicjum księży orionistów. Początek wydarzenia w sobotę 22 kwietnia o 10:00 w Józefowie pod Warszawą.

4 tony dobroci na Wielkanoc. Caritas Polska wspiera potrzebujących wraz z Eurocash

Paczki żywnościowe, ciepłe obiady, śniadania świąteczne – to wszystko organizuje Caritas Polska, by przed Wielkanocą wesprzeć seniorów, osoby niepełnosprawne, chore i samotne. Dzięki jednemu z naszych darczyńców aż 4 tony produktów żywnościowych trafiły do potrzebujących.