Podtrzymać tradycję i wesprzeć przedsiębiorczość. Nowy projekt Caritas Polska w Gruzji

Dla wielu Gruzinów turystyka i rzemiosło stanowią główne źródło utrzymania. W niektórych regionach Gruzji potrzebna jest jednak pomoc, aby podtrzymać lokalne tradycje. Caritas Polska, dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wesprze przedsiębiorców w gminie Achmeta, gdzie powstaje słynna „gruzińska gouda”.
Czytaj więcej

Bezpiecznie przetrwać zimę. Caritas Polska wspiera syryjskich uchodźców w Jordanii

Ponad 10% populacji Jordanii to Syryjczycy – migranci i uchodźcy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Aby zapewnić im odpowiednie warunki, potrzebna jest pomoc organizacji humanitarnych. Caritas Polska po raz kolejny realizuje projekt wsparcia adresowany do uchodźców z Syrii. Do końca roku pomoc otrzyma ponad 900 rodzin.
Czytaj więcej

Caritas Polska organizuje pomoc dla Afgańczyków

Trudna sytuacja w Afganistanie, skąd po przejęciu władzy przez talibów próbują się wydostać tysiące ludzi, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią, którą w ostatnich dniach próbuje przekroczyć coraz większa liczba obcokrajowców – to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”. Wspólnie ze swymi partnerami organizacja chce wesprzeć ofiary najnowszego kryzysu migracyjnego.
Czytaj więcej