Razem dla niepełnosprawnych

„Wspólnie z wiceministrem Ochrony Pracy i Polityki Społecznej Białorusi, Panem Aleksandrem Rumakiem oraz Caritas diecezjalnymi w Białorusi, chcemy zająć się trudną sytuacją osób niepełnosprawnych w naszych krajach” - informuje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
Czytaj więcej

Caritas Polska: Misja Wenezuela

Dyrektor największej organizacji charytatywnej w Polsce, ks. Marcin Iżycki przebywa w Wenezueli. Odwiedza Caracas, Upata, Guatire i Guarenas - miejscowości, w których już realizowane są projekty Caritas Polska. Ks. Iżycki rozmawia na temat kierunków pomocy dla mieszkańców tego kraju.
Czytaj więcej

Edukacja młodzieży to przyszłość Sri Lanki. Program stypendialny Caritas Polska

Wykształcenie jest kluczem do lepszego i pełniejszego życia. Caritas Polska od lat wspiera szereg projektów edukacyjnych. Nasza organizacja zapisała się również złotymi zgłoskami na Sri Lance, gdzie przez dziesięć lat po tsunami realizowała projekt „Adopcja na odległość”, a od 2015 przeznacza środki na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.
Czytaj więcej

Apel Caritas Polska: Teraz, bardziej niż kiedykolwiek Jemeńczycy potrzebują naszej pomocy

Caritas Polska apeluje o pomoc dla mieszkańców Jemenu. Sytuacja w ogarniętym wojną kraju jest bardzo niestabilna. Zaostrzający się konflikt zbrojny pogłębia zapaść kraju, w którym co dziesięć minut umiera dziecko, a trzy czwarte populacji cierpi z powodu braku żywności. „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek Jemeńczycy potrzebują naszej pomocy” – mówi Jarosław Bittel, zastępca Dyrektora Caritas Polska.
Czytaj więcej