Solidarni z Chorwacją

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
Czytaj więcej

Caritas Polska rozszerza pomoc dla ofiar dramatów na Bliskim Wschodzie

Od nowego roku zwiększa się zasięg największego polskiego programu pomocy zagranicznej. Oprócz mieszkańców zniszczonej w wyniku wojny domowej Syrii oraz izolowanej Strefy Gazy,  wsparciem w ramach programu Rodzina Rodzinie zostaną objęci potrzebujący z irackiego Kurdystanu, gdzie chronią się uratowani przed tzw. Państwem Islamskim, a także Libańczycy odbudowujący swoją stolicę po wybuchu chemikaliów.
Czytaj więcej

Iracki Kurdystan. Obozy uciekających przed ISIS

Są regiony na świecie, w których pandemia nie jest największym zmartwieniem. Obozy w irackim Kurdystanie pełne są ludzi uciekających przed bestialstwem Państwa Islamskiego. Dzięki współpracy Caritas Polska z fundacją Orla Straż i projektowi „Mleko dla Kurdystanu” dzieci i młode matki otrzymują mleko w proszku, które często jest dla nich jedynym ratunkiem przed głodem i śmiercią.
Czytaj więcej

Zambia. Maseczka albo obiad

Ośrodek Miłosierdzia Bożego w Zambii istnieje już 27 lat. Posługują w nim dwie siostry z Polski i jedna z Zambii, a od czasu do czasu także wolontariusze z Polski. Jednak tych, którym pomagają, jest dużo więcej. Skąd siostry biorą siłę, środki na utrzymanie podopiecznych i pomoc potrzebującym oraz jak radzą sobie z pandemią? Same nie wiedzą, odpowiadają tylko, że bez modlitwy byłoby to niemożliwe.
Czytaj więcej