Caritas Europa: Budujmy solidarność, a nie mury i przemoc

Z okazji Międzynarodowego Dnia Migrantów Caritas Europa wzywa decydentów do ułatwiania mobilności ludzi, zamiast traktowania migrantów jako zagrożenia. Ludzie w drodze to istoty ludzkie, przekraczające granice z różnych powodów – m.in. w celu szukania ochrony, pracy, nauki, łączenia się z członkami rodziny. Powinni być traktowani z godnością, a nie pogardą. Potrzebne są bezpieczne i legalne ścieżki do Europy, a nie wyższe mury i przemoc.
Czytaj więcej

Podtrzymać tradycję i wesprzeć przedsiębiorczość. Nowy projekt Caritas Polska w Gruzji

Dla wielu Gruzinów turystyka i rzemiosło stanowią główne źródło utrzymania. W niektórych regionach Gruzji potrzebna jest jednak pomoc, aby podtrzymać lokalne tradycje. Caritas Polska, dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wesprze przedsiębiorców w gminie Achmeta, gdzie powstaje słynna „gruzińska gouda”.
Czytaj więcej

Bezpiecznie przetrwać zimę. Caritas Polska wspiera syryjskich uchodźców w Jordanii

Ponad 10% populacji Jordanii to Syryjczycy – migranci i uchodźcy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Aby zapewnić im odpowiednie warunki, potrzebna jest pomoc organizacji humanitarnych. Caritas Polska po raz kolejny realizuje projekt wsparcia adresowany do uchodźców z Syrii. Do końca roku pomoc otrzyma ponad 900 rodzin.
Czytaj więcej