Chcemy, by w tym roku Kromka Chleba, skupiona wokół Światowego Dnia Ubogich, powróciła do korzeni, jako kampania społeczna uwrażliwiająca na potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem, wprowadzając w czyn słowa Chrystusa „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Kampania będzie miała na celu zbieranie środków na wsparcie osób potrzebujących – bezdomnych, ubogich seniorów, rodzin, które przez pandemię utraciły bezpieczne źródło utrzymania – oraz uwrażliwienie na potrzeby słabszych, ubogich, pomijanych. Utworzymy sztafetę dzielenia się dobrem poprzez symboliczne dzielenie się chlebem. Grupy osób związanych z Caritas będą wypiekać chleb i dzielić się nim podczas uroczystych mszy św., zanosić seniorom w domach pomocy społecznej i bezdomnym w schroniskach. Będziemy zachęcać do włączania się w dzielenie się dobrem pracowników firm i instytucji.

#KromkaChleba

Hasłem PODZIEL SIĘ! będziemy zachęcać każdego do oddania cząstki siebie w postaci poświęconego czasu, uśmiechu, zainteresowania dla kogoś, kto potrzebuje pomocy. Symbolem będzie dzielenie się chlebem, tradycja obecna od zawsze w kulturze polskiej.

DOŁĄCZ DO AKCJI:
50 zł
100 zł
200 zł
Wpisz własną kwotę
Przekazując darowiznę oświadczam, że zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu moich danych osobowych.


„Kromka Chleba” to akcja, która buduje wrażliwość na sytuację osób starszych, cierpiących z powodu niedostatku, samotnych i opuszczonych. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się Kromka Chleba, podzielenie się tym, co mamy – chlebem i sobą.

 – ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska

 

SMS o treści KROMKA

pod numer 72052

(2,46 zł z VAT)

Przelew Bankowy:

Numer konta do wpłat tradycyjnych:

Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa

Włącz się w działania w ramach KROMKI CHLEBA w Twojej Caritas