"Skazani. Dotknij ich cierpienia" w Siedlcach

Delegacja Caritas Polska zagościła niedawno w Siedlcach. Eksperci ds. Bliskiego Wschodu opowiedzieli o swojej wizycie monitoringowej w Syrii dotyczącej realizacji programu "Rodzina Rodzinie" – największego projektu humanitarnego w Polsce.

Caritas Polska na bieszczadzkim szlaku

Inspirujące działania Caritas diecezji rzeszowskiej i archidiecezji przemyskiej poznaliśmy w trakcie wyjazdu dla pracowników Caritas Polska na Podkarpacie. Bieszczady ugościły nas słońcem i dobrymi sercami gospodarzy.

Artyści, kapucyni i Caritas Polska wspierają bezdomnych [ZAPOWIEDŹ]

Artyści, aktorzy, dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską i przy wsparciu Caritas Polska nakarmią bezdomnych. To kolejna odsłona akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz piąty przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów.

Syryjska rodzina: brak prądu to dla nas brak pracy [WIDEO]

Yola Ashji z Syrii ma trójkę dzieci, w tym jedno niepełnosprawne. Przez wojnę spotykają się z problemami z pracą - częsty brak prądu utrudnia mężowi Yoli wykonywanie zadań tokarza.

Poruszający spektakl "Eucharystia na nowo odkryta"

Catalina Rivas otrzymała łaskę widzenia Mszy Świętej od strony niewidzialnej dla ludzkich oczu. Świadectwo tej boliwijskiej stygmatyczki mogło pomóc spojrzeć na nowo na dar Eucharystii. Spektakl ukazywał, to co dzieje się podczas każdej Mszy Świętej, a czego zupełnie sobie nie uświadamiamy, ponieważ dzieje się to poza naszymi zmysłami.

Wychowanie do odpowiedzialności w Wiosce Matki w Medjugorje. Abp Hoser o pomocy Caritas na Bałkanach

Caritas Polska niesie pomoc dzieciom oraz innym podopiecznym założonej w 1993 r. Wioski Matki w Medjugorje. Zebrane środki Caritas przekaże na wyremontowanie jednego z położonych w wiosce domów rodzinnych. Planowane prace przewidują m.in. wymianę dachu oraz całkowity remont i wyposażenie pomieszczeń.

Caritas Polska pomoże uchodźcom w Egipcie

Caritas Polska po raz pierwszy wesprze projekt skierowany do uchodźców na terytorium Egiptu. Delegacja z Polski z dyrektorem ks. Marcinem Iżyckim na czele odwiedziła Kair, by omówić szczegóły pomocy.

Mobilna Ambasada Laudato Si' w proekologicznej trasie po Śląsku

Mobilna Ambasada Laudato Si' odwiedza kolejne parafie w regionie, by promować wśród mieszkańców proekologiczne postawy. Kampania, której symbolem jest zielony elektryczny bus to wspólny projekt Caritas Polska i Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rejs "Rubinem" z okazji Dnia Dziecka w Trójmieście

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka już po raz 26. odbył się rejs im. Macieja Płażyńskiego. To był wspaniały rejs - katamaran Rubin opanowało niespełna pół tysiąca dzieci z terytorium całego Pomorza.

Zgromadzenie Dyrektorów Diecezjalnych Caritas

W dniach 4-5 czerwca w Rybakach odbywa się Zgromadzenie Dyrektorów Caritas w Polsce. Uczestnicy spotkania wraz z Dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim podsumowują pracę diecezjalnych Caritas na rzecz potrzebujących i dyskutują nad nowymi pomysłami w zakresie działalności charytatywnej.