Caritas z pomocą MSZ przynosi trwałą zmianę w Palestynie

W 2023 roku Caritas Polska we współpracy z Caritas Jerozolima zrealizowała trzy projekty pomocowe w różnych regionach Palestyny ramach programu rozwojowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Całkowita wartość projektów to 4 411 755 zł.

Wigilia Caritas 2023 – by nikt nie czuł się samotny

Potrzebujący, samotni, bezdomni będą mogli poczuć prawdziwą, ciepłą atmosferę świąt, bowiem specjalnie dla nich Caritas organizuje wieczerze wigilijne w 90 miastach w całej Polsce. Będą tradycyjne potrawy, paczki świąteczne i dużo prawdziwego ludzkiego ciepła.

Z opłatkiem wśród bezdomnych

Przed świętami ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska, wraz z patrolem Straży Miejskiej m.st. Warszawy odwiedził bezdomnych, by podzielić się z nimi opłatkiem i ofiarować niezbędne rzeczy oraz upominki świąteczne.

Podziękowania dla Darczyńców Biznesowych

Gorąco dziękujemy naszym tegorocznym Darczyńcom Biznesowym, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla najmłodszych i tych najstarszych - dla wszystkich osób potrzebujących.

Wyjątkowa Wigilia seniorów na Okopowej

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, Caritas Polska zorganizowała wyjątkową Wigilię dla 80 seniorów, wprowadzając ich w piękną atmosferę świąt. W spotkaniu wzięły udział osoby, które na co dzień korzystają z różnorodnych form wsparcia Caritas Polska oraz specjalnie zaproszeni goście, z którymi ściśle współpracujemy prowadząc projekty senioralne.

Wigilia Caritas 2023 – by nikt nie czuł się samotny

Potrzebujący, samotni, bezdomni będą mogli poczuć prawdziwą, ciepłą atmosferę świąt, bowiem specjalnie dla nich Caritas organizuje wieczerze wigilijne w 90 miastach w całej Polsce. Będą tradycyjne potrawy, paczki świąteczne i dużo prawdziwego ludzkiego ciepła.

Paczki świąteczne i ciepłe obiady dla seniorów

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, Caritas Polska spieszy z przekazaniem na czas żywnościowych paczek świątecznych i upominków. Caritas pomaga osobom starszym w trudnej sytuacji materialnej, ale też zdrowotnej, bo wielu z nich ma trudności z samodzielnym przygotowaniem posiłku. 

Caritas Polska apeluje o pokój i planuje kolejne działania w Strefie Gazy

Od czasu eskalacji konfliktu w Strefie Gazy Caritas Polska, wraz z siecią Caritas Internationalis, nieprzerwanie apeluje o natychmiastowe zawieszenie broni i uwolnienie zakładników. Caritas Polska planuje jednocześnie konkretne działania pomocowe – dołączenie do apelu humanitarnego Caritas Jerozolima oraz zwiększenie wsparcia dla rodzin w Strefie Gazy w ramach programu Rodzina Rodzinie.

Podsumowanie 23 edycji zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”

W przedświątecznej zbiórce żywności „Tak. Pomagam!”, która odbyła się 8 i 9 grudnia br., w ponad dwóch tysiącach sklepów w całej Polsce, zebrano 335 ton żywności o długim terminie przydatności do spożycia. To o ponad 100 ton więcej niż w dwóch poprzednich zbiórkach!

Warszawskie spotkania świąteczne dla migrantów i uchodźców

Grudzień to czas wyjątkowy dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie mogą spędzić świąt Bożego Narodzenia w swoim domu. Właśnie dla nich warszawskie Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzone przez Caritas Polska, organizuje spotkanie wigilijne.