Ambulans dla podopiecznych łaźni Caritas we Wrocławiu

Przed łaźnią Caritas Archidiecezji Wrocławskiej stanął 6 marca ambulans. Każdy korzystający z gorącej kąpieli mógł też otrzymać pomoc przedmedyczną. Pielęgniarki uratowały prawdopobnie jednemu z pacjentów nogę.

Co nas uratuje przed zmianami klimatu? Opinia meteorologa [WIDEO]

Zmiany w klimacie postępują szybko: już za życia jednego pokolenia widać różnice na odcinku zaledwie 20 lat. Wokół klimatu narasta wiele mitów, które obala Piotr Abramczyk, klimatolog, Animator Laudato Si’.

25 lat współpracy koszalińskiej i niemieckiej Caritas

Wizytę podsumowującą ćwierćwiecze współpracy pomiędzy Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i niemieckiej diecezji Paderborn złożyła w dniach 4-5 marca w Paderborn delegacja z koszalińskiej centrali Caritas. - Naszym celem było podziękowanie za 25 lat wsparcia, dzięki któremu dzieła charytatywne w naszej diecezji mogły się rozwijać - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Rusza Jałmużna Wielkopostna 2019!

Solidarność międzypokoleniowa przyświeca tegorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”, która startuje w Środę Popielcową pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Do akcji włączają się szkoły i parafie na terenie całego kraju. Datki uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2019 roku

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2019 roku «Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych» (Rz 8,19) Drodzy bracia i siostry! Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła, który jest naszą Matką,…

Podaruj "Woreczek ryżu" dzieciom z Kenii i Ekwadoru

 "Byłem głodny a daliście mi jeść!”  (Mt 25,26) – z tym hasłem ruszamy w Wielki Post, który jest czasem wewnętrznej odnowy, weryfikacji własnego systemu wartości. Po raz ósmy Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni razem z  Fundacją „Tworzyć Miłością” wychodzi z inicjatywą akcji „Woreczek ryżu”, która na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i niektórych wspólnot parafialnych oraz szkół. Akcję, której partnerem jest Caritas Polska, można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny.

Szkolenie z fundraisingu dla pracowników Caritas w Koszalinie

Umiejętności zdobywania funduszy na działalność ośrodków charytatywnych uczyło się 1 marca w koszalińskim CEF 21 pracowników centrali Caritas DKK i reprezentantów jej placówek. Szkolenie poprowadziła Maria Olszewska, trenerka fundraisingu i crowdfundingu z Gdańska, jedna z pierwszych w Polsce fundraiserek z Europejskim Certyfikatem Fundraisera sygnowanym przez European Fundraising Association (EFA).

Biskup z Aleppo: mieszkańcy Syrii marzą, by odzyskać godność [WIDEO]

Joseph Tobji, biskup kościoła maronickiego, opowiada o życiu codziennym mieszkańców Aleppo. Każdego dnia zmagają się ze skutkami wojny, która odebrała im marzenia.

Rzeszów: Ferie dla dzieci w Budach Głogowskich

W pierwszym tygodniu zimowych ferii 2019 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Miejsko-Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim zorganizowała w Ośrodku w Budach Głogowskich półkolonie dla dzieci. Codziennie od wczesnego rana przybywało tam ok. 140 dzieci. Ta liczba zwiększała się z dnia na dzień, ponieważ zarówno dzieci jak i rodzice informowali swoich znajomych, jak świetna zabawa jest w Caritasie – dlatego każdego dnia do listy uczestników kolonii dopisywane były kolejne dzieci.

Kapitał ludzkich serc. Bal charytatywny dla hospicjum Caritas w Darłowie

140 dobroczyńców hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie, jego współpracowników, przedstawicieli samorządu, wzięło udział w balu charytatywnym, który 16 lutego odbył się w darłowskim hotelu Lidia. Jak co roku zabawę połączono z dobroczynnością. Licytowano takie fanty jak koszulka Bartosza Kurka, piłka Roberta Lewandowskiego czy fotel używany przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Nie zabrakło też darów złożonych przez dobroczyńców, w tym przez bp. Edwarda Dajczaka czy dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego.