W niedzielę Dzień Dobra. Caritas wesprze miejsca, które są domem

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku będzie obchodzona jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień.

Nasz dom – oficjalna piosenka Dnia Dobra

Już 24 kwietnia zapraszamy na Dzień Dobra – ogólnopolskie święto pomagania w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Będą koncerty, biegi i pikniki rodzinne w całej Polsce. Spotkajmy się z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, zobaczmy że #dobrajestwięcej. Wejdź na dziendobra.pl i poznaj szczegóły.

Wrocław. Święconka dla tysiąca

Tysiąc paczek pobłogosławił ks. abp Józef Kupny w Wielką Sobotę. To dar dla najuboższych wrocławian, szczególnie tych pozostających w kryzysie bezdomności. – Pamiętamy o was i chcemy, by te święta były dla was świętami radości, byście mieli udział w ucztowaniu i w tych świątecznych potrawach – podkreślił metropolita wrocławski.

Życzenia wielkanocne dyrektora Caritas Polska

Drodzy darczyńcy, dobroczyńcy, wolontariusze i przyjaciele Caritas, przed nami Wielkanoc, najważniejsze święto w Kościele. Życzę Wam, byście nadzieję czerpali ze zmartwychwstania Chrystusa i umieli ją nieść tym, którym brakuje jej najbardziej.

Mali cudzoziemcy w muzeum zabawek

Wolontariusze Caritas zorganizowali kolejny wyjazd do stolicy z myślą o najmłodszych mieszkańcach ośrodka dla cudzoziemców w Lininie. Tym razem czeczeńskie i afgańskie dzieci odwiedziły Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek  w Warszawie.

Niemiecki prezydent spotkał się z wolontariuszami Caritas

Frank-Walter Steinmeier podczas swojej wizyty w Polsce rozmawiał z wolontariuszami Caritas o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Spotkanie odbyło się 12 kwietnia w Warszawie.

Caritas zebrała 100 mln zł na pomoc dla Ukrainy

Półtora miesiąca po rosyjskiej agresji na Ukrainę suma wpłat zebranych przez Caritas Polska na pomoc naszym zaatakowanym sąsiadom przekroczyła 100 mln zł. Ponad połowa tej kwoty – 50,8 mln zł jest już w diecezjalnych Caritas. Środki te zapewniają wsparcie dla ukraińskich uchodźców w Polsce i dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki ogromnej ofiarności Polaków Caritas nieustannie zwiększa skalę i zasięg pomocy.

Lubelska Caritas podsumowuje działania w związku z wojną w Ukrainie

Caritas Archidiecezji Lubelskiej swoje działania skoncentrowane na pomocy Ukrainie rozpoczęła już dzień przed wybuchem wojny, bo właśnie wtedy przekazaliśmy pierwsze 10 tys. zł na rzecz Caritas SPES Charków, której dyrektorem jest pochodzący z Lublina ks. Wojciech Stasiewicz. Uruchomiliśmy też na ich rzecz zbiórkę pieniędzy. Zupełnie nie spodziewaliśmy się wówczas, że już 12 godzin później obudzimy się w rzeczywistości wojennej.

Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Niemiec z Caritas i Renovabis

W Belwederze Prezydent Andrzej Duda z Małżonką przyjęli niemiecką Parę Prezydencką. Pierwsze Damy, Agata Kornhauser–Duda i Elke Büdenbender, spotkały się z przedstawicielami dwóch organizacji charytatywnych: Ireneuszem Krause z Caritas Polska i ks. Thomasem Schwartzem z Renovabis. Rozmowa toczyła się wokół pomocy humanitarnej dla uchodźców.

Dyrektor Caritas Polska w Watykanie o pomocy dla Ukrainy

Delegacja Caritas Polska przebywała z wizytą w Watykanie, gdzie ks. Marcin Iżycki, dyrektor organizacji i jego zastępca Ireneusz Krause odbyli szereg spotkań poświęconych koordynacji pomocy dla Ukrainy w ramach sieci światowej konfederacji Caritas Internationalis i regionalnego zrzeszenia Caritas Europa.