Koncert charytatywny "Polska Pomaga - pomoc dla Syrii"

Koncert charytatywny "Polska Pomaga -pomoc dla Syrii" odbył się w niedzielę, 6 stycznia, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Tradycyjne kolędy z Polski oraz z Bliskiego Wschodu wykonała Polska Opera Królewska. Podczas koncertu trwała zbiórka SMSowa na rzecz mieszkańców Syrii, którzy zmagają się z ogromnymi trudnościami wskutek wojny.

Charytatywny koncert kolęd dla Syrii [ZAPOWIEDŹ]

Polskich i bliskowschodnich kolęd będziemy mogli posłuchać w niedzielę, 6 grudnia, podczas charytatywnego koncertu "Polska Pomaga - Pomoc dla Syrii" i jego transmisji na żywo w TVP2. Dochód z koncertu oraz prowadzonej zbiórki SMS trafi do mieszkańców zniszczonej przez wojnę Syrii.

„Uliczny Patrol Medyczny” potrzebny i w gotowości. Rok medycznej pomocy dla bezdomnych

Minął rok od uruchomienia wspólnego projektu Caritas Polska, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Stowarzyszenia Lekarze Nadziei o nazwie „Uliczny Patrol Medyczny”, adresowanego do bezdomnych przebywających poza schroniskami i noclegowniami na terenie aglomeracji warszawskiej. Od października 2017 r. patrol wyjeżdżał do bezdomnych ponad 80 razy.

Mobilna Ambasada Niepodległej w trasie. Przystanek: Łódź [WIDEO]

Kolejnym przystankiem na trasie Mobilnej Ambasady Niepodległej była Łódź. Głównym punktem, który odwiedziła ekipa Caritas wraz z Dyrektorem ks. Marcinem Iżyckim były szkoły, w których spotkały się z wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas. Wspólnie świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozmawiając o kształtowaniu postaw patriotycznych poprzez codzienną pomoc potrzebującym.

Wigilia dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos

Caritas Polska podarowała wigilię najbardziej potrzebującym uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos. Był to szczególny dzień, bo dzięki funduszom dzięki środkom pozyskanym z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, udało się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę dla ponad osiemdziesięciu osób, które przebywają z dala od domu, codziennie mierząc się z bardzo ciężkimi warunkami, panującymi w obozach dla uchodźców wokół Mytilene. Choć na chwilę udało się im opuścić zlokalizowany na wyspie obóz- Morię, zapomnieć o problemach i towarzyszącej im na co dzień niepewności co do przyszłości.

"Miałem ciepło, mogłem się normalnie wyspać. Dziękuję" Wsparcie dla osób bezdomnych z Olsztyna

„Dzięki przyjazdom bardziej się otworzyłem na wszystkich ludzi. W schronisku jestem teraz w stanie podejść do każdego człowieka. Zapraszam mieszkańców schroniska na Mszę Świętą. Oczywiście chciałbym, żeby nasze spotkania dalej trwały, bo otworzyły się nasze serca.” To słowa jednego z uczestników - osób bezdomnych, którzy wzięli udział w wyjazdach do warmińskich sanktuariów organizowanych przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Pielgrzymki były częścią projektu "Na szlaku warmińskich sanktuariów" w ramach programu "100 projektów na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski".

Świąteczne wieści od polskiej wolontariuszki z Tanzanii

W Afryce święta Bożego Narodzenia obchodzi się bardzo symbolicznie. Nie ma tradycji takich jak w Polsce, choinki, ani prezentów. Co bogatsi, którzy mogą sobie na to pozwolić, zwyczajowo kupują dzieciom nowe buty, a żonie sukienkę. Jednak większość rodzin w Tanzanii zadowala się w święta swoją wzajemną obecnością i wspólnym lepszym posiłkiem.

Nowy ośrodek zdrowia w Kenii ukończony!

Udało się dokończyć rozbudowę i wyposażyć ośrodek zdrowia Bożego Miłosierdzia prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Kithatu w Kenii. Dzięki temu pomoc medyczna udzielana jest najbardziej potrzebującym, pacjenci mogą liczyć na bezpłatne badania, a kobiety mogą rodzić w ośrodku zdrowia, co zmniejsza ryzyko śmierci matki czy noworodka.

Samochód, krzesła i sprzęt elektroniczny dla niewidomych dzieci w Rwandzie

W miejscowości Kibeho Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża prowadzi od 2009 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niewidomych Dzieci, którego celem jest zapewnienie edukacji niewidomym dzieciom z najuboższych rodzin i przygotowanie ich do życia w społeczności widzących. Caritas Polska wsparła ośrodek sióstr franciszkanek trzykrotnie, dzięki czemu udało się zakupić samochód do transportu dzieci, krzesła i niezbędny sprzęt.