Samochód dla fundacji w Chersoniu

13 marca 2023 roku Caritas Diecezji Opolskiej podarowała samochód osobowo-dostawczy dla fundacji w Chersoniu. Samochód wykorzystany będzie do transportu osób, lekarstw, żywności, odzieży. Zastąpi poprzedni pojazd, który został zniszczony przez rosyjski pocisk.

Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy

Ponad rok od wybuchu wojny Ukraińcy, którzy pozostali w swoim kraju, często znajdują się w skrajnie trudnej sytuacji – pozbawieni dachu nad głową, pracy, podstawowych produktów, cierpią także z powodu blackoutów. W 2023 roku Caritas Polska obejmie bezpośrednią pomocą gotówkową w ramach programu Rodzina Rodzinie kolejnych 500 najbardziej potrzebujących rodzin w regionie Charkowa. Przedstawiamy historie rodzin dotkniętych wojną, które już teraz otrzymują wsparcie ze strony Caritas.

Cracow Fashion Week włącza się w pomoc dla Ukrainy

W sobotę 18 marca w Krakowie rozpoczyna się Cracow Fashion Week – jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce, organizowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Dzięki współpracy organizatorów z krakowską Caritas podczas wydarzenia można będzie włączyć się w pomoc na rzecz osób doświadczających skutków trwającej wojny na Ukrainie.

By każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. 22. edycja akcji „Tak. Pomagam!”

Makaron, ryż, kasza, kawa, herbata, cukier – te i inne produkty o długim terminie przydatności do spożycia są w okresie świąt Wielkanocy nieocenionym wsparciem dla osób ubogich, bezdomnych, seniorów czy zmagających się z niepełnosprawnościami. 17 marca (piątek) w godzinach 12:00-20:00 oraz 18 marca (sobota) w godzinach 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, wolontariusze Caritas będą prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących. Akcja „Tak. Pomagam!” odbywa się w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

Archidiecezja Wrocławska: Pracownie kreatywności

Drewniane wieże Eiffla, konstrukcje 3D, nowoczesne filmy, kreatywne fotografie i wiele innych praktycznych rzeczy będą mogły wykonać osoby z niepełnosprawnościami w Dobroszycach. W tamtejszym Centrum Osób Niepełnosprawnych Caritas Archidiecezji Wrocławskiej otwarto Pracownię Technik Różnych, Pracownię Kreatywności i nowoczesną świetlicę dla podopiecznych internatu.

Dzień Dobra 2023

Dzień Dobra to radosne święto pomagania – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!

Kolejny tir z pomocą humanitarną wyjechał z magazynu krakowskiej Caritas

We współpracy z ukraińską diecezjalną Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała potrzebującym żywność, koce, śpiwory, łóżka, łóżka polowe, materace i odzież. Najważniejszym ładunkiem były jednak dwa bardzo silne agregaty prądotwórcze, z których jeden trafi do szpitala, a drugi do Punktu Ciepła i Nadziei – miejsca schronienia dla ludności cywilnej podczas ostrzałów i blackoutów na Ukrainie.

Znaczek Spiżarni Caritas dostępny na pocztach w całej Polsce

Od 15 marca znaczek promujący program Spiżarnia Caritas – którego celem jest dzielenie się z potrzebującymi i niemarnowanie żywności – można kupić na pocztach w całej Polsce. Znaczek zaprezentowali dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki i zastępca dyrektora Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Syria i Turcja: Caritas Polska przystępuje do długofalowej pomocy po trzęsieniu ziemi

Po trzęsieniu ziemi, które 6 lutego uderzyło w Turcję i Syrię, Caritas Polska zebrała dla poszkodowanych 11 mln zł od polskich darczyńców. Potrzeby są nadal ogromne – w samej Syrii ponad 900 tys. ludzi pozostaje bez dachu nad głową. Po przekazaniu pierwszych transz niezbędnej pomocy żywnościowej, medycznej i humanitarnej przygotowujemy się do długofalowego wspierania Syryjczyków w zapewnieniu im schronienia i odbudowie ich kraju.

Wojna oczami dziecka

W rocznicę wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie krakowska Caritas zorganizowała w Centrum Jana Pawła II w Krakowie wystawę prac „Wojna oczami dziecka”.