Nakarmiliśmy, odzialiśmy i uleczyliśmy…

Zakończyła się 9. akcja TROCHĘ CIEPŁA DLA BEZDOMNEGO - 5000 konserw, 3200 litrów pożywnej zupy z pieczywem, 250 toreb z upominkami świątecznymi, 700 par wełnianych skarpet, 150 wełnianych koców – tyle rzeczy trafiło do osób w kryzysie bezdomności.

Z telewizji do pomocy humanitarnej - Marcin Majewski Rzecznikiem Caritas Polska

1 lutego 2024 r. Marcin Majewski został mianowany Rzecznikiem Prasowym Caritas Polska. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za kontakty z mediami, tworzenie strategii medialnej i promowanie działalności Caritas w Polsce i za granicą.

Wojna się nie nudzi. Dwa lata pomocy Ukrainie - czy możemy uśpić wrażliwość?

Prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy zarejestrowano na świecie, w tym ok. 1 mln przebywa w Polsce. Wartość pomocy udzielonej przez Caritas w 2023 roku osobom z Ukrainy w Polsce i w Ukrainie wyniosła prawie 150 mln złotych.

Pomoc dla Ukrainy trwa: Dyrektor Caritas Polska na Konferencji Episkopatu Polski

W dniu 22.02 na konferencji "Dwa lata wojny w Ukrainie: pomoc uchodźcom i poszkodowanym", podsumowano działania humanitarne. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Caritas Polska, Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Zakonu Maltańskiego i Rycerzy Kolumba oraz biskup kijowsko-żytomierski z Ukrainy.

Gdzie jest szpital? Życie kobiet i dzieci w Jemenie wciąż zagrożone

Trwająca od 10 lat wojna w Jemenie przyniosła już ponad 230 tys. ofiar. Liczba ta mogłaby być dużo mniejsza, gdyby nie brak opieki medycznej. W 2024 r. Caritas Polska kontynuuje wsparcie dla 5 placówek medycznych w prowincji Aden.

Wielkopostne rekolekcje dla diecezjalnych dyrektorów Caritas

W dniach 15-18 lutego br. odbyły się rekolekcje dla dyrektorów diecezjalnych Caritas, które poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa.

Jałmużna Wielkopostna - szczególne zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące

Pomoc seniorom i zachęta do rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna.

Oświadczenie w sprawie wydarzeń w Czadzie

Szanowni Państwo,  w związku licznymi pytaniami o porwanie wolontariuszki w szpitalu administrowanym przez Caritas w Czadzie – informujemy, że wolontariuszka nie została wysłana na miejsce przez Caritas Polska. Sprawdzamy szczegóły sprawy w ramach sieci Caritas Internationalis. Zgodnie z komunikatem MSZ prosimy o zachowanie powściągliwości w relacjonowaniu sprawy i wstrzymujemy się od informowania o szczegółach. Kwestia bezpieczeństwa jest w tej chwili najważniejsza.

Kiedy nie da się już nic, my robimy wszystko – wspierajmy hospicja!

Dziś Światowy Dzień Chorego - w swoim orędziu papież Franciszek podkreśla: “Pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości”. Hospicja Caritas są miejscami, w których powierza się opiekę nad nimi.