Mobilna Ambasada Niepodległej w trasie! Przystanek: Trójmiasto

Miejscem, w którym odbył się ostatni w 2018 roku event na trasie Mobilnej Ambasady Niepodległej było Trójmiasto. Spotkaliśmy się tam m.in. z klerykami z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Seminarzyści mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat działalności Caritas poprowadzonej przez zastępcę dyrektora Caritas Polska ks. Krzysztofa Srokę. Myślą przewodnią dyskusji było miłosierdzie, niesienie pomocy oraz wrażliwość na ludzkie problemy, a wszystko to w duchu patriotycznym.

Pomagamy na 100 | Białystok: zdrowe słodycze i pierwsza pomoc

Nauka pierwszej pomocy i zdrowe gotowanie - w Białymstoku zakończyły się kolejne warsztaty, zorganizowane w ramach programu 100 na 100, finansowanego przez Jeronimo Martins i Caritas Polska. Do udziału w wydarzeniach Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprosiła Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i osoby starsze.

"Polska Pomaga"... w Adwencie! Program TVP i Caritas w Polsce

Pan Robert przez 20 lat mieszkał na ulicy, a dziś uczy się, by zostać grafikiem komputerowym! A wszystko dlatego, że w Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej działa schronisko dla mężczyzn. To już kolejna odsłona naszego adwentowego programu Caritas Polska i TVP "Polska Pomaga".

Posiłek ratujący życie. Pomoc żywnościowa dla Kamerunu

Caritas Polska wsparła roczny projekt dożywiania prowadzony przez siostry pallotynki w wiosce Nkol-Avolo w Kamerunie i miejscowościach przynależących do parafii. Dożywianiem objęliśmy 60 dzieci i 30 osoby starsze cierpiące z powodu głodu lub u których rozpoznano oznaki niedożywienia.

Mobilna Ambasada Niepodległej w Przemyślu. Wzruszający reportaż [WIDEO]

To był niezwykle wzruszający czas! Wspominamy spotkanie Mobilnej Ambasady Niepodległej w Dziennym Ośrodku dla Seniorów w Przemyślu. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować działania Caritas Polska na rzecz potrzebujących. - Pomaganie to jedna z form patriotyzmu - podsumowali seniorzy. Spotkanie zakończyło się modlitwą o Polskę i pokój na świecie, w sposób szczególny dla Syrii.

VII finał akcji "Pusta choinka" w Koszalinie

15 grudnia doroczna akcja charytatywna Caritas diecezji wraz z Polskim Radiem Koszalin zagościły w Centrum Handlowym Atrium Koszalin. Ta akcja pozwala tym nasyconym, którzy zgromadzili już bardzo dużo dóbr, zejść z tego pułapu i dostrzec ludzi, którzy potrzebują rzeczy podstawowych – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który wraz z prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim otworzył kilkugodzinną akcję i zachęcał ludzi do przyłączenia się do niej.

Prawie 600 ton zebranej żywności. Rekordowa zbiórka "Tak, pomagam!"

575 000 kg  żywności trafi przed tegorocznymi świętami  Bożego Narodzenia do blisko 89 000 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne dzięki przeprowadzonej w dniach 7-8 grudnia  2018 roku XV Zbiórce Żywności. W akcję zaangażowanych było prawie 30 000 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Świąteczne produkty z drzewa oliwnego z Jerozolimy

Dzięki projektowi realizowanemu przez Caritas Polska oraz Caritas Jerozolima, współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, już w 2017 roku powstał sklep internetowy, w którym dostępne są produkty z drzewa oliwnego wykonane przez osoby niepełnosprawne – mieszkańców regionu Betlejem. Sklep dostępny jest pod adresem www.dbobox.com.

Wolontariuszka Caritas Polska uczy angielskiego dzieci w Tanzanii... i poznaje życie codzienne

Kasia, wolontariuszka Caritas Polska, od prawie dwóch miesięcy przebywa na wolontariacie w Tanzanii. Uczy aspirantki ze Zgromadzenia Dobrych Samarytanek obsługi komputera, ale również wspiera polską misjonarkę, s. Rut Ciesielską, w innych działaniach dla mieszkańców. Ostatnio uczyła angielskiego dzieci zamieszkujące nad jeziorem Wiktorii.

Podsumowanie działań Caritas Polska w Syrii 2018

Pod koniec listopada odbyła się wizyta przedstawicieli Caritas Polska w Syrii. Jej celem był monitoring naszych działań w Aleppo, spotkania z lokalnymi partnerami oraz rodzinami korzystającymi z pomocy polskich darczyńców