Zamieniamy marnowanie na pomaganie

29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia. Dla Caritas, która od początku wspiera potrzebujących, ratując jednocześnie żywność przed zmarnowaniem, to okazja, by mówić o odpowiedzialności za środowisko i tych, którzy mają najmniej.

Kolejni mikroprzedsiębiorcy w Iraku rozpoczęli działalność dzięki programowi Rodzina Rodzinie

W ramach programu Rodzina Rodzinie mikroprzedsiębiorcy z miejscowości Mangesh w irackim Regionie Kurdystanu otrzymali wsparcie od Caritas Polska, by rozwinąć działalność i uniezależnić się od pomocy z zewnątrz.

Ponad 6,5 mln zł Polacy zebrali na pomoc powodzianom w Słowenii

Caritas Polska podsumowała ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian w Słowenii. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli organizacja przekaże partnerowi – Caritas Słowenia – 6,5 mln zł. Środki te zostaną rozdysponowane wśród poszkodowanych.

Otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Wolontariatu Caritas

Caritas Diecezji Sosnowieckiej otworzyło Zagłębiowskie Centrum Wolontariatu, którego celem jest rozwój wolontariatu, zwiększenie aktywności społecznej (młodzieży, studentów, osób dorosłych i seniorów) oraz tworzenie rozwiązań umożliwiających podejmowanie działań wolontariackich na terenie diecezji sosnowieckiej i w kraju.

Warsztaty dla liderów i wolontariuszy programu „Na codzienne zakupy”

W dniach 11-12 września 2023 r., u stóp Gór Opawskich, w Ośrodku Formacyjno-Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie zostały przeprowadzone warsztaty dla liderów i wolontariuszy programu „Na codzienne zakupy”.

Tysiącom migrantów i uchodźców w Polsce codziennie pomaga Caritas

W najbliższą niedzielę, 24 września, przypada 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dla Caritas będzie on okazją do podsumowania działań pomocowych niesionych osobom w kryzysie uchodźczym oraz wyjątkowych spotkań, które rozpoczną się już w piątek, 22 września.

Caritas Diecezji Opolskiej kontynuuje pomoc dla Caritas Mongolia

Opolska Caritas czerpie impulsy z czterodniowej podróży apostolskiej Ojca Świętego Franciszka do Mongolii (31 sierpnia – 4 września br.). To, że doszło do wizyty, odczytuje jako swoisty rodzaj apelu papieża i przekazuje wsparcie na prowadzone tam dzieła miłosierdzia.

Atak na magazyn z pomocą humanitarną Caritas we Lwowie. Apel o pomoc!

W nocy z 18 na 19 września, w wyniku ataku na Lwów, spłonął magazyn przemysłowy wykorzystywany przez Caritas-Spes Ukraina. W magazynie znajdowało się 300 ton darów z pomocą humanitarną, m.in. generatory prądu i Paczki dla Ukrainy od Caritas Polska.

Nowy bus dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Urzeczu

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Łowickiej w Urzeczu od dziś będą mogli dojeżdżać do ośrodka nowym, komfortowym i przystosowanym do ich potrzeb busem. Pojazd został zakupiony ze środków PEFRON oraz Caritas Polska.

Kolejny turnus dla dzieci z Ukrainy za nami

14.09.2023 Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pożegnała zaproszonych gości z Obwodu Chmielnickiego. 80-osobowa grupa ukraińskich dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wypoczywała w Krasnobrodzie na tzw. turnusie wytchnieniowym