Halina Mlynkova i Sylwia Hazboun w koncercie na rzecz programu Rodzina Rodzinie

Zapraszamy na koncert charytatywny poświęcony pomocy rodzinom na Bliskim Wschodzie. W niedzielę, 23 stycznia, w parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach chętni będą mogli wesprzeć podopiecznych największego polskiego programu pomocowego realizowanego za granicą, po każdej mszy świętej oraz po wieczornym koncercie.

Komunikat Komisji Charytatywnej KEP

19 stycznia w siedzibie Caritas Polska w Warszawie obradowała Komisja Charytatywna Konferencji Episkopatu Polski wraz z zaproszonymi gośćmi. Celem spotkania była m.in. wymiana informacji na temat aktualnych wyzwań w pracy charytatywnej prowadzonej przez Caritas Polska, Caritas diecezjalne oraz zgromadzenia zakonne, kryzysu na granicy polsko-białoruskiej oraz sytuacji migrantów i uchodźców.

Wspólny czas najlepszym prezentem na Dzień Babci

Pomoc materialna jest ważna, ale nie zastąpi bliskości drugiego człowieka. Dlatego Caritas organizuje dla seniorów i młodzieży międzypokoleniowe zajęcia integracyjne i apeluje, abyśmy o telefonie do babci i dziadka pamiętali nie tylko w dniu ich święta.

Wsparcie Stolicy Apostolskiej dla działań Caritas Polska na rzecz migrantów

Jak poinformowała watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, do której zadań należy między innymi koordynacja kościelnej działalności charytatywnej, papież Franciszek zdecydował „o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów.”

Caritas na Bliskim Wschodzie. Pomagamy im, by nie musieli uciekać

Z Bliskiego Wschodu ludzie uciekają przed wojną i skrajną biedą. Wspieranie ich na miejscu, tak aby nie byli zmuszeni do opuszczania swoich domów, to najlepsza forma pomocy. W ramach realizowanego przez Caritas Polska programu Rodzina Rodzinie w taką pomoc angażuje się coraz więcej pojedynczych darczyńców ale i wspólnot kościelnych.

Respirator dla szpitala w Krasnymstawie

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie od poniedziałku 27 grudnia posiada dodatkowy respirator transportowy sfinansowany dzięki akcji Caritas Polska #WdzięczniMedykom.

Dolnośląskie. Tysiące potrzebujących w parafiach otrzyma paczki żywnościowe

Ponad dziewięć ton żywności Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadziła wśród Parafialnych Zespołów Caritas. Dzięki temu uda się przygotować kilka tysięcy paczek dla osób korzystających ze wsparcia przy parafiach. Artykuły przekazane zostały z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za pośrednictwem Caritas Polska.

Pomoc Caritas w odpowiedzi na kryzys migracyjny

Dziewięć punktów pomocowych w rejonie przygranicznym, dziesiątki transportów z żywnością i odzieżą do ośrodków dla cudzoziemców, programy adaptacyjne i wolontariat na rzecz obcokrajowców – lista inicjatyw Caritas w związku z ubiegłorocznym kryzysem migracyjnym jest długa. Dzięki wsparciu darczyńców, którzy przekazali na ten cel blisko 2,3 mln zł, udało się na dużą skalę wesprzeć osoby przybywające do Polski z innych krajów.

Wysoka ocena sprawozdania Caritas

Firma audytorska Grant Thornton po raz trzeci oceniła sprawozdania finansowe organizacji pożytku publicznego. Sprawozdanie Caritas otrzymało najwyższą możliwą notę - to znaczny postęp od czasu opracowania poprzedniego podobnego raportu w 2016 r.

Moc wartości współczesnej rodziny i solidarność z potrzebującymi na Bliskim Wschodzie

Niezwykłe widowisko w święto Trzech Króli wyemituje na swoich antenach Telewizja Polska. Będzie to multimedialna opowieść o wartości rodziny we współczesnym świecie, zachęcająca do pomocy rodzinom na Bliskim Wschodzie, wspieranym dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”.