Zostałam matką w Dżibuti. Historia Sary, wicedyrektor Caritas Dżibuti [WIDEO]

 W klinice Caritas Dżibuti pracuje kilkanaście osób, wśród których wyróżnia się młoda Włoszka. Sara Ben Rached już jako nastolatka zaczęła pomagać potrzebującym z całego świata. Jak skromnie mówi, inaczej żyć po prostu nie potrafi.

Wizyta Caritas Polska w Syrii i Libanie. Podsumowanie pomocy i dalsze plany

Delegacja Caritas Polska odwiedziła w dniach 4-12 kwietnia Liban i Syrię, by rozwinąć wsparcie lokalnych przedsiębiorców w Aleppo, pomoc edukacyjną dla mieszkańców i uchodźców syryjskich oraz program „Rodzina Rodzinie” na terenie Libanu.

Misja Caritas Polska w Rwandzie

Pod koniec marca zespół Caritas Polska, na czele z dyrektorem ks. Marcinem Iżyckim, odwiedził Zgromadzenie Sióstr od Aniołów działających w Rwandzie. Od ponad 35 lat niosą pomoc w najodleglejszych regionach kraju, docierając tam, gdzie wcześniej na wsparcie nie mogli liczyć bezbronni i najsłabsi. Nawet, gdy 25 lat temu doszło do ludobójstwa siostry nie opuściły swych podopiecznych i do dziś opiekują się nimi niosąc przesłanie miłości i pokoju.

Podsumowanie zbiórki żywności "Tak, Pomagam!"

Blisko 524 500 kg żywności trafi przed tegorocznymi świętami Wielkiej Nocy do 63 tysięcy osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne dzięki przeprowadzonej w dniach 29-30 marca 2019 roku XVI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK. Pomagam!”. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji!

Kolejny Kiermasz Wielkanocny za nami

W poniedziałek 8 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbył się Kiermasz Wielkanocny. Wzięły w nim udział 4 placówki Caritas, oraz 30 innych organizacji, stowarzyszeń i fundacji.

Wożą dobro. Nowe busy Caritas dla niepełnosprawnych z archidiecezji wrocławskiej

5 samochodów wrocławskiej Caritas pobłogosławił ks. abp Józef Kupny. Używane są do posługi dla osób niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących. Każdego dnia będą przewozić dobro.

Wycieczka Seniorów z Olkusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej

W dniach 27-28.03.2019 r. Seniorzy - podopieczni Caritas Diecezji Sosnowieckiej - wzięli udział w dwudniowej wycieczce. Trasa obejmowała Wadowice, Lanckoronę i Kalwarię Zebrzydowską. 

Wizyta podopiecznych Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych z Rudy Śląskiej w Caritas Polska

Na początku kwietnia gościliśmy w siedzibie Caritas Polska delegację 9 osób z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej Caritas Archidiecezji Katowickiej - Dyrektora Ośrodka p. Dariusza Sitko, zastępcę dyrektora Ośrodka p. Witolda Hanke, podopiecznych i opiekunów Ośrodka.

Światowy Dzień Zdrowia. Caritas Polska dla chorych na świecie

W Światowy Dzień Zdrowia pamiętamy o wszystkich, którzy zmagają się z chorobą, żyją w tragicznych warunkach, marzą o dniu bez bólu... Poznajcie historie ludzi z różnych kontynentów, którym staramy się pomóc.

„Akademia Dobrego Wychowawcy” w Siedlcach

Jak najlepsze przygotowanie kadry, która obejmie opiekę nad dziećmi podczas letnich kolonii „Wakacyjnej Akcji Caritas 2019”, to główny cel „Akademii Dobrego Wychowawcy”. Caritas Diecezji Siedleckiej od 06 kwietnia do 15 czerwca organizuje cykl spotkań dla kandydatów na wychowawców.