Zmarł Alexander Soares dos Santos

Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Alexandra Soares dos Santos, kierującego przez wiele lat, aż do roku 2013 firmą Jeronimo Martins – powiedział ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Finał ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów

Już niebawem, 25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej, gmina Leżajsk, odbędzie się uroczysty finał ogólnopolskiej akcji Caritas, Tornister Pełen Uśmiechów. Program wydarzenia został pomyślany jako dzień radości dla dzieci i ich rodzin.  Po raz pierwszy plan finału akcji obejmuje integrację międzypokoleniową, Bal Pokoleń, co w dzisiejszych czasach nabiera szczególnej wagi. 

„Rodzina na medal” – warsztaty łódzkiej Caritas dla rodzin

Podopieczni Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej uczestniczą w warsztatach z zakresu komunikacji. Podczas zajęć organizowanych w ramach projektu „Rodzina na medal” zdobywają cenną wiedzę o rodzinie.

Caritas Diecezji Tarnowskiej pomaga w pielgrzymowaniu

Pielgrzymowanie do Częstochowy z całą rodziną? Jak najbardziej! Jeżeli w trasę na Jasną Górę wyruszy więcej osób, Caritas Diecezji Tarnowskiej dopłaca do kosztów.

Spłonęła firma, Caritas pomoże

Caritas Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej wesprze pracowników spalonej firmy Opak ze Szczecinka. „Otoczymy opieką osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Pomoc otrzymają rodziny z dziećmi, chorzy, seniorzy, wszyscy, którzy nie poradzą sobie z trudną sytuacją” – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej.

„Sprawnie – Skutecznie – Efektywnie” przeciwko przemocy

Przemoc w rodzinie nadal pozostaje tematem tabu. Ofiary przemocy milczą, ponieważ blokuje ich poczucie wstydu oraz strach przed oprawcą. Dlatego, aby to zmienić Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim realizują na terenie Powiatu Tomaszowskiego projekt „Sprawnie – Skutecznie – Efektywnie”.

Uśmiech dzieci wszystko wynagradza. Wsparcie Caritas Polska dla dzieci i rodzin na Syberii

Ponad 2 tysiące dolarów przekazała Caritas Polska na zakup żywności do centrum dziennego pobytu dla dzieci przy Parafii św. Cyryla i Metodego w Bracku na Syberii. Dzięki nim polskim siostrom prowadzącym placówkę udało się przygotować ciepłe posiłki dla swoich podopiecznych. Polskie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej przybyły do obwodu irkuckiego w Rosji w 2004 roku.

Caritas: Będą mieszkania wspierane dla osób niepełnosprawnych i społecznie wykluczonych

Caritas Diecezji Kieleckiej otrzymał dotację z Unii Europejskiej na remont dawnego budynku Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Obiekt zostanie zaadaptowany na potrzeby mieszkań wspieranych i sal dziennej rehabilitacji.

„Odbijamy się od dna”. Kolejny rzemieślnik wraca do zawodu

Dzielnica przemysłowa Ar-Ramusa w Aleppo została zniszczona w wyniku walk prowadzonych na terenie miasta. Wielu rzemieślników straciło swoje miejsca pracy. Dziś bezrobocie w Syrii przekracza 50%. Choć miasto powoli wraca do życia, specjaliści napotykają na wiele przeszkód uniemożliwiających im powrót do zawodu. Mało kogo stać na zakup specjalistycznych maszyn.

Kolonie Caritas: Ponad 1800 dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji

Kolonie dla dzieci z Kresów Wschodnich odbywają się na terenie całej Polski. Trwają zwykle od 10 do 14 dni. Ich organizatorem jest dwadzieścia Caritas diecezjalnych. Projekt jest współfinansowany z dotacji Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.