Jemen. Życie kobiet i dzieci w naszych rękach

Iqbal Ali Saif była tuż przed porodem, kiedy poczuła straszny ból i zrozumiała, że musi trafić do lekarza. Na szczęście z tymczasowego obozu, gdzie mieszka, miała blisko do przychodni w Imranie, którą wspiera Caritas Polska. Dzięki temu uratowano ją i dziecko. Wygrała los na loterii, bo w Jemenie tylko 3 porody na 10 odbywają się w placówkach medycznych.

Polska misjonarka walczy o oddech swoich pacjentów

Siostra Małgorzata Langner od 14 lat mieszka w miejscowości Antsirabe na Madagaskarze i pracuje w miejscowym szpitalu. Pandemia spowodowała tu prawdziwy dramat. W szpitalach na całej wyspie brakuje tlenu dla pacjentów. Ratunkiem byłby zakup urządzenia do produkcji tlenu na miejscu, ale to ogromny wydatek.

Opole. W łaźni zapachniało wiosną

Wolontariusze 21 Szkolnych Kół Caritas, w ramach akcji „Pachnidła dla osób bezdomnych”, zebrali ponad pół tony kosmetyków, artykułów higienicznych, pielęgnacyjnych, środków czystości, a nawet bielizny dla osób bezdomnych, które korzystają z łaźni Caritas w centrum Opola.

Sandomierz. Caritas zapewnia nowe miejsca pracy dla niepełnosprawnych

Caritas Diecezji Sandomierskiej uruchomiła kolejny Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka świadczy usługi cateringowe oraz przygotowuje posiłki dla osób społecznie wykluczonych. Szansę na stabilne zatrudnienie oraz możliwość samorealizacji otrzymało 19 osób niepełnosprawnych.

Poszukujemy wolontariusza do programu "Szkoła szkole"

Zapraszamy osoby pełnoletnie, które w ramach osobistego lub zawodowego rozwoju chcą działać w naszej organizacji. Mile widziani studenci oraz osoby zainteresowane pracą humanitarną, kwestiami społecznymi, zarządzaniem projektami, szkolnictwem, nauczaniem.

Caritas dla młodzieży. Zdalnie, czy w realu – trzeba być autentycznym

Czy zdalne realizowanie projektów społecznych ma sens? Jak pracować z młodzieżą, gdy realne spotkanie nie jest możliwe? Rozmowa z Wiktorią Bolko, Katarzyną Kocembą i ks. Marcinem Jakubiakiem – opiekunami wolontariuszy w projekcie „Czas na Młodzież 2019” o pracy z młodymi ludźmi w warunkach pandemii.

Wyróżnienia Caritas wręczone w Niedzielę Miłosierdzia

Władysława Paluch, wolontariuszka żyrardowskiej Caritas, ks. Piotr Krzyszkowski, prezes zarządu Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej i dyrektor Radia Victoria oraz ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie – otrzymali Medale In Caritate Servire z rąk ks. Marcin Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska.

Trzeci samolot z pomocą dotarł do Bejrutu

100 koncentratorów tlenu na pokładzie samolotu Hercules wyleciało w sobotę, 10 kwietnia z bazy wojskowej w Powidzu do Bejrutu. To już trzeci transport lotniczy zorganizowany przez Caritas Polska dla stolicy Libanu zmagającej się ze skutkami sierpniowego wybuchu chemikaliów.

Niedziela Miłosierdzia. W trosce o bliźniego i jego potrzeby

Tydzień Miłosierdzia to w Kościele czas pogłębionej refleksji nad chrześcijańskim zaangażowaniem w życie wspólnoty. Inspiracją dla wiernych mogą być m.in. dzieła Caritas przedstawiane w wiosennej edycji kampanii Polska Pomaga, której ostatnią odsłonę można było zobaczyć na antenach TVP 11 kwietnia.

Posłani, by leczyć. Caritas Polska dla Jemenu

Utrudniony dostęp do przychodni, odległe terminy wizyt u specjalistów – to problemy wielu polskich pacjentów, zwłaszcza w dobie pandemii. Jest jednak kraj, w którym dwóch na trzech mieszkańców w ogóle nie ma szans na pomoc lekarza. To Jemen. Caritas Polska właśnie otwiera tu swoją misję, aby wspomagać miejscową służbę zdrowia.