Boks, muzyka i akcja krwiodawstwa - Światowy Dzień Uchodźcy w Caritas Polska  

Boks, muzyka i akcja krwiodawstwa: Światowy Dzień Uchodźcy w Caritas Polska     W ostatni dzień szkoły, w głównej siedzibie Caritas Polska, wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Uchodźcy.  – Dziś chcemy być razem, poznawać się bliżej, słuchać muzyki, brać udział w spotkaniach – mówi Renata Makuch, szefowa Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Polska.    
Uciekający z pogrążonej w wojnie Ukrainy, Matka i córka z bagażem czekają na stacji kolejowej.

Światowy Dzień Uchodźcy: Warto być RAZEM

W Polsce jest ponad 3 000 000 cudzoziemców, w tym około 1 000 000 z Ukrainy. Wśród nich są migranci i uchodźcy. Kim są? Jakie wyzwania stoją przed nimi a jakie przed tymi, którzy ich goszczą?

Misje w oku cyklonu. Blisko 3 mln zł wsparcia Caritas Polska

Wg raportu ONZ - Madagaskar to jeden z krajów najbardziej narażonych na zmiany klimatu w 2024 roku.  To w tym państwie i w kilkunastu innych krajach, polscy misjonarze i misjonarki otrzymają wsparcie w tym roku.

Syria: ostatni dzwonek w czasie wojny

W Syrii, wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla uczniów oznacza to czas wytężonej pracy i zdania wymaganych egzaminów na zakończenie kolejnego roku nauki. Uczniowie rozwijają skrzydła dzięki programowi „Szkoła Szkole”.

Pomoc żywnościowa dla ponad ćwierć miliona potrzebujących

Produkty w ramach pomocy żywnościowej, których zakup dofinansowano z Funduszy Europejskich na Pomoc Żywnościową Caritas przekaże blisko 262 600 osobom w Polsce.

Ekopiknik w Dobroszycach

W Dobroszycach, w Centrum Osób Z Niepełnosprawnościami Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, odbył się integracyjny piknik ekologiczny. Podopieczni, ich rodziny oraz społeczność lokalna poprzez zabawę, rekreację i wspólnie spędzony czas uczyli się postaw związanych z troską o ziemię i integralnym rozwojem całego stworzenia.

Dzień Dziecka dla tysiąca niepełnosprawnych dzieci

Prawie 1000 osób – dzieci i młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej, szkół specjalnych na terenie diecezji – odwiedziło 5 czerwca 2024 r. siedzibę bielsko-żywieckiej Caritas w Janowicach, by wspólnie świętować Dzień Dziecka.

Karta na codzienne zakupy: Rozdajemy 22 miliony złotych

Już po raz siódmy Caritas Polska łączy siły z Fundacją Biedronki, żeby pomóc potrzebującym seniorom. W tym roku z programu „Na codzienne zakupy” skorzysta 11 000 osób, które otrzymają w sumie 22 miliony złotych wsparcia, w postaci doładowań kart przedpłaconych. To już siódma edycja programu.

Wizyta studyjna Caritas Austria

W dniach 3 i 4 czerwca gościliśmy delegację z Linz złożoną z pracowników centrum pomocy migrantom i uchodźcom, którzy przyjechali, aby wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami w zakresie wsparcia dla uchodźców, głównie z Ukrainy.

Szukajcie a znajdziecie! Lokalne targi pracy w Centrum Caritas 

3 czerwca, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas w Warszawie wypełnił tłum odwiedzających. Lokalne Targi Pracy przyciągnęły zainteresowanych zmianą zawodową.