Dyrektor Caritas Polska na Gali Nagrody Dziennikarskiej "Ślad"

Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, na zaproszenie Anety Liberackiej, redaktor naczelnej Stacji7, redakcji współpracującej z Caritas Polska, wziął udział w tegorocznej gali.

Dzieci polonijne z Ukrainy na koloniach w Polsce

42 dzieci wraz z opiekunami z Kijowa, Korostyszewa i głównie z Żytomierza – największego skupiska Polaków na Ukrainie – przyjechało 6 czerwca na zaproszenie Caritas na dwutygodniowe kolonie do Polski. Zanim grupa trafiła nad Bałtyk, pierwsze dwa dni spędziła w ośrodku Caritas w Ostrowcu.

Oto ja, poślij mnie! 800 wolontariuszy na diecezjalnej pielgrzymce do Koszalina

Diecezjalna Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas zgromadziła 13 czerwca w Koszalinie ponad 800 osób – wolontariuszy i ich opiekunów z całej diecezji. Wśród pielgrzymów pojawiła się grupa wolontariuszy z zagranicy: z Indii, Azerbejdżanu i Włoch, a także uczestnicy kolonii polonijnej z Żytomierza na Ukrainie.

Eko warsztaty Laudato Si dla diecezjalnych Caritas

Pracownicy i wolontariusze diecezjalnych Caritas szkolą się, by umieć pobudzać świadomość ekologiczną mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

Historia Razmika, mikroprzedsiębiorcy z Syrii

Razmik wraz z rodziną musiał uciekać podczas wojny z Aleppo do Armenii... Dzisiaj syryjski rzemieślnik wrócił do swojej pracy i odbudował warsztat ślusarski dzięki wsparciu Caritas Polska.

Caritas Polska na targach Warsaw Humanitarian Expo

W PTAK WARSAW EXPO swoją platformę spotkań urządziła Caritas Polska, która wymieniała się doświadczeniami z niesionej pomocy z innymi organizacjami humanitarnymi.

Caritas Polska na koncercie muzyki dawnej na Zamku Królewskim

Zespół Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki z udziałem Olgi Pasiecznik wykonał utwory muzyki dawnej. Koncert został przygotowany dla uczestników targów humanitarnych. Wydarzenie zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polska Opera Królewska.

Zjazd wrocławskich liderów Parafialnych Zespołów Caritas

Pogłębiona refleksja, adoracja i celebrowanie Eucharystii pomagały w duchowym formowaniu liderów Parafialnych Zespołów Caritas. Zjazd pomógł również zaplanować najważniejsze wydarzenie i działania wolontariuszy. Każdy z przybyłych otrzymał najnowszy kwartalnik Caritas oraz został zapoznany z akcją „Pomagasz jak nigdy, płacąc jak zawsze”.

Syryjskie świadectwo w Sandomierzu

Syryjski akcent na Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Sandomierzu. Ekipa Caritas Polska pojawiła się na imprezie, aby dać świadectwo o aktualnej sytuacji w Syrii oraz poinformować o możliwościach pomocy mieszkańcom za pośrednictwem programu "Rodzina Rodzinie".