Przywracając dzieciom miejsce do zabawy – dach archidiecezji w Aleppo

Wojna w Syrii trwa już ósmy rok, a jej skutki odbijają się najsilniej na najmłodszych – pozbawionych beztroskiego dzieciństwa. Wiele dzieci nie pamięta nawet kraju sprzed wojny. W czasie bombardowań Aleppo nawet dom nie był bezpiecznym miejscem. Pomimo iż wojna trwa nadal, sytuacja w Aleppo nadal jest bardzo trudna. Linia frontu przesunęła się poza miasto, co dało lokalnym instytucjom możliwość rozpoczęcia odbudowy straconych domów, szkół, placówek. Aleppo nadal leży w gruzach. Dzięki hojności Polaków, Caritas Polska zakończyła realizację jednego z pierwszych projektów polegających na odbudowie potencjału tego kraju.

Pierwsza trasa Mobilnej Ambasady Laudato Si' za nami! Kierunek: COP24 w Katowicach [WIDEO]

Uruchomiliśmy Mobilną Ambasadę Laudato Si’, która rusza w trasę na spotkanie z mieszkańcami polskich miast. Elektryczny autobus będzie wyrażał jeden z głosów Kościoła dotyczących "Ekologicznego Przebudzenia" nawiązując do papieskiej encykliki „Laudato Si’” w kontekście nadchodzącego Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 w grudniu w Katowicach

Wolontariat w Tanzanii, czyli kilka słów o wyzwaniach dnia codziennego

Od kilku lat dzielę życie na pracę zawodową i wolontariacką, wielokrotnie mierzyłam się więc z różnego rodzaju wyzwaniami wolontariatu. Wiem, że wiele osób z mojego otoczenia marzy o działaniu w Afryce – dla niektórych taka praca bez wynagrodzenia, w krajach rozwijających się, wydaje się być sposobem na odnalezienie sensu w życiu, dla innych realizacją przykazania miłości do bliźniego. Są też i tacy, którzy zastanawiają się po co i dlaczego ludzie to w ogóle robią. Postanowiłam dziś trochę o tym opowiedzieć z perspektywy swoich projektów, z nadzieją, że może to pomóc tym, którym rodzi się podobny pomysł w głowie.

Świeca Caritas po raz 25. rozświetli polską Wigilię

Już od 25 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną. Dochód z milionów charytatywnych świec od początku akcji przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci.

Kolejny krok ku ekologicznemu przebudzeniu. Głos Caritas Polska przed Szczytem Klimatycznym COP24

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato Si’, która przed Szczytem Klimatycznym ONZ COP24 w grudniu w Katowicach rusza w Polskę na spotkania z Polakami. Wyraża ona jeden z głosów Kościoła dotyczących "Ekologicznego Przebudzenia" w kontekście papieskiej encykliki „Laudato Si’”. 

Mobilna Ambasada Niepodległej w trasie. Przystanek: Łódź

W listopadzie Mobilna Ambasada Niepodległej zawitała do Łodzi! Razem z Dyrektorem Caritas Polska, ks. Marcinem Iżyckim, odwiedziła placówki Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Organizatorem wyjazdu była Fundacja Pro Caritate.

Życie nad jeziorem Wiktorii - opowieści wolontariuszki z Tanzanii

Jezioro Wiktorii to centralny punkt życia Tanzańczyków. To z niego kobiety i dzieci codziennie pobierają wodę niezbędną do picia, gotowania, czy codziennych prac, a mężczyźni łowią w nim ryby, które trafiają potem na eksport lub okoliczny targ. Rybołówstwo od dziesięcioleci jest tu głównym sposobem utrzymania się. O gotowaniu i codzienności Tanzańczyków opowiada Kasia, wolontariuszka Caritas Polska, która prowadzi swój wolontariat w Tanzanii.

Pomagamy na 100 | W Jego Ranach jest nasze uzdrowienie. O projekcie wsparcia dla osób bezdomnych z Olsztyna

Caritas Archidiecezji Warmińskiej kontynuuje realizację projektu wsparcia dla osób bezdomnych z Olsztyna pt. "Na szlaku warmińskich sanktuariów"

Robił meble, a wojna zabrała mu narzędzia. Historia Fouada z Aleppo [WIDEO]

- Przed wojną miałem warsztat mebli tapicerowanych w Sheikh Khder. Gdy na ten teren weszły siły zbrojne straciłem wszystko - mówi Fouad Fattouh z Syrii - Później pracowałem jako stolarz, portier, a w końcu przy napełnianiu wody. Posłuchajcie historii mieszkańca Aleppo, który dzięki pomocy Caritas Polska mógł wrócić do swojego zawodu.

Poznańska Caritas na Światowy Dzień Ubogich

Zgodnie z apelem papieża Franciszka w ciągu całego tygodnia poprzedzającego Światowy Dzień Ubogich Caritas jeszcze bardziej angażowała się w działania na rzecz potrzebujących. Oto podsumowanie działań Caritas Archidiecezji Poznańskiej.