W powodzi stracili wszystko, teraz wracają do normalności. Pomoc w Bośni i Hercegowinie

73 rodziny regionów, które ucierpiały w olbrzymich, niespotykanych od 120 lat powodziach i osuwiskach otrzymały wsparcie od Caritas Polska. Dzięki temu mieszkańcy Bośni i Hercegowiny mogą utrzymać się z uprawy roślin i hodowli. Wartość wsparcia Caritas Polska to ponad 380 tysięcy złotych.

Gabriel, czyli życie na kontrze [ŚWIADECTWO]

Jeśli wydaje się nam, że przemiana, jakiej doświadczył Szaweł, to historia, która dziś nie ma prawa się zdarzyć, jesteśmy w błędzie. Działanie Boga w nas jest wciąż widoczne i tak samo cudowne. Dowodem niech będzie życie Gabriela - nawróconego bandyty, który dziś pomaga innym ponieść się z kryzysu.

"Uliczny Patrol Medyczny" zwiększa częstotliwość zimowej pomocy dla bezdomnych

Zima nie odpuszcza - i my nie odpuszczamy. Wobec znacznego pogorszenia warunków atmosferycznych, Caritas Polska ze Strażą Miejską m.st. Warszawy i przychodnią Lekarzy Nadziej podjęli decyzję o zwiększenie częstotliwości wyjazdów Ulicznego Patrolu Medycznego z pomocą ratowniczo-medyczną dla bezdomnych przebywających poza schroniskami z kilku do kilkunastu miesięcznie.

Ekologiczny Warsztat Terapii Zajęciowej w Sycowie

Natura, mimo swojej potęgi, nie jest w stanie obronić się przed niszczycielskimi zapędami człowieka. Wymaga wsparcia, pielęgnacji i dbałości. Ogromne znaczenie ma tu edukacja ekologiczna, znajdująca odbicie w praktycznym działaniu. Taki właśnie cel postawili przed sobą pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach-Sycowie. O ich zaangażowaniu opowiada Krzysztof Gawroński – kierownik WTZ Dobroszyce-Syców.

Spotkanie kolędowe uczestników programu "Na codzienne zakupy" w Gnieźnie

Pod koniec grudnia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprosiła podopiecznych oraz wolontariuszy programu „Na codzienne zakupy” do wspólnego kolędowania.

Kaszka mleczna dla dzieci z Syberii przez cały rok

Caritas Polska już po raz kolejny wsparła rzymsko-katolicką parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan-Ude we wschodniej Syberii przekazując środki na kasze mleczne. Fundusze umożliwiły zakup kasz dla dzieci przez dwanaście miesięcy.

Caritas Polska i PAH razem dla Jemenu w największym kryzysie humanitarnym

Tysiące osób uciekło z Jemenu przed śmiercią i głodem do sąsiedniego Dżibuti. Sytuacja jest na tyle krytyczna, że największe polskie organizacje pomocowe – Caritas Polska i PAH zdecydowały się pomóc uchodźcom.

Podaruj trochę ciepła i serca osobom bezdomnym!

Ciepła zupa, koce i skarpety rozwozi Straż Miejska we współpracy z Caritas Polska w ramach wspólnej akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”. Podczas trwających mrozów i opadów śniegu taka pomoc jest szczególnie potrzebna. 

Ukraińskie Boże Narodzenie. Opowieść Ukrainek pracujących w Caritas w Polsce

Kiedy w Polsce obchodzimy Święto Trzech Króli, na Ukrainie wszyscy przygotowują się do Wigilii. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim 7 stycznia rozpoczyna się Rizdwo.

Wycieczka podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Olkuszu

Pod koniec grudnia podopieczni dziennego Domu Seniora+ w Olkuszu mieli okazję spędzić inspirujący czas zwiedzając Pieskową Skałę. Placówka Caritas Diecezji Sosnowieckiej została otwarta w grudniu; w pierwszym miesiącu działalności oprócz wycieczki seniorzy zdążyli się spotkać również na wspólnej Wigilii.