Mobilne kliniki dla szpitala w Jemenie

Wojna w Ukrainie nie zamroziła problemów w innych częściach świata. Wręcz przeciwnie – jej konsekwencje gospodarcze, w tym inflacja, pogłębiają trwające wcześniej kryzysy. Na przykład w Jemenie, gdzie brutalna wojna domowa toczy się już siódmy rok. Caritas Polska pomaga Jemeńczykom, którzy na skutek zbrojnego konfliktu mają utrudniony dostęp do służby zdrowia.

Dary z Polski dotarły do Żółkwi

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizowała 7 maja kolejny konwój na Ukrainę. Trzy busy pełne żywności i lekarstw pojechały do Żółkwi. Do mieszkańców trafiły specjalnie przygotowane paczki.

Wrocław. Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas

Wspólna Eucharystia pod przewodnictwem nowego biskupa Macieja Małygi, różaniec w drodze z kolegiaty Świętego Krzyża do archikatedry, modlitwa przed obrazem Matki Bożej Adorującej, zwiedzanie zakamarków wrocławskiej katedry oraz wspólne spotkanie – we Wrocławiu odbył się zjazd Parafialnych Zespołów Caritas zorganizowany z okazji jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Zwycięskiej przez św. Jana Pawła II.

Oswajanie świata [MATERIAŁ Z KWARTALNIKA CARITAS]

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział w Leżajsku to miejsce, gdzie ludzie rodzą się na nowo. Nowe umiejętności i odrobina wiary w siebie otwierają na świat osoby z niepełnosprawnością.

Paczki od Caritas pomagają ofiarom wojny w Ukrainie

Uciekają ze swych domów z dziećmi i tym, co udało im się zabrać. Szukają bezpiecznego schronienia przed bombami i pociskami. Dzięki akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy” docierają do nich najpotrzebniejsze produkty. Ukraińskie rodziny we własnym kraju rujnowanym i grabionym przez okupanta otrzymują wsparcie z Polski, które pomaga im przetrwać.

Spotkanie uczestników programu Senior caritas est

Po serii zajęć prowadzonych on line seniorzy uczestniczący w programie realizowanym przez Caritas Polska wreszcie mogli znów zobaczyć się na żywo.

Amerykański hierarcha z wizytą w Przemyślu

W niedzielę 1 maja wizytę na dworcu PKP w Przemyślu złożył ks. kard. Timothy Michael Dolan, metropolita Nowego Jorku, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA.

Dzień Dobra. Wielkie święto pomagania

Tegoroczne święto patronalne Caritas, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia, była obchodzona jako Dzień Dobra. W całej Polsce odbyły się z tej okazji pikniki, koncerty, zawody z udziałem tysięcy wolontariuszy Caritas.

Śniadanie Wielkanocne dla ukraińskich gości

W przypadającą 24 kwietnia Wielkanoc Kościołów wschodnich tysiące uchodźców z Ukrainy wzięły udział w śniadaniach wielkanocnych zorganizowanych przez polskie hotele i Caritas.

Muzyczne widowisko na Dzień Dobra

W niedzielę 24 kwietnia na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert z udziałem znanych artystów, stanowiący zwieńczenie obchodów Dnia Dobra – święta Caritas promującego ideę pomagania.