Koncentrator tlenu pomoże chorym na nowotwory

Caritas Polska przekazała koncentrator tlenu do nowo otwartego Hospicjum Sióstr Felicjanek w Warszawie. Urządzenie pomoże chorym na nowotwory płuc.

Caritas Polska otrzymała nagrodę Benemerenti

14 stycznia 2023 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyło się wręczenie nagród Benemerenti, połączone z koncertem kolęd i pieśni noworocznych. Wśród laureatów znalazła się Caritas Polska.

Kolęda dla Ukrainy. Zaśpiewa Łukasz Zagrobelny

22 stycznia o 18:00 w Tarnowskich Górach odbędzie się Koncert kolędowy „Kolęda dla Ukrainy”. Polskie kolędy i pastorałki zaśpiewa Łukasz Zagrobelny. Usłyszymy także ukraińskie pieśni. Zapraszamy!

Paczka dla Wenezueli. Czwarta edycja programu, który niesie bezcenną pomoc tysiącom uchodźców

Z ogarniętej kryzysem Wenezueli uciekają miliony ludzi. Najwięcej z nich trafia do Kolumbii, która nie radzi sobie z przyjmowaniem wielkich rzesz uchodźców, cierpiących z powodu niedożywienia. W minionym roku Caritas Polska wsparła blisko 11 tysięcy Wenezuelczyków paczkami z żywnością i bonami zakupowymi. W 2023 roku chcemy dalej rozszerzać nasz program pomocy.

Wigilia dla prawosławnych na Towarowej

Kilkudziesięciu podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie wzięło udział w prawosławnej Wigilii w ośrodku Caritas Polska przy ul. Towarowej w Warszawie.

Karetka z Antwerpii już na Ukrainie

Ambulans zakupiony przez wspólnoty Polaków mieszkających w Antwerpii, o którym pisaliśmy 29 grudnia, przed paroma dniami dotarł na Ukrainę.

Życzenia świąteczne dla Przyjaciół z Ukrainy

Bóg jest miłością. Nowo narodzony Jezus przynosi pokój i nadzieję. Z Nim nigdy nie jesteśmy sami. 

Przylądek HOPE. Pomóż cudzoziemcom w ramach wolontariatu Caritas Polska

Mówisz dobrze po angielsku? Chcesz się zaangażować w pomoc uchodźcom? Zapraszamy do udziału w wolontariacie Caritas pod hasłem Przylądek HOPE. W ramach projektu udzielamy wsparcia osobom w kryzysie uchodźczym, które uciekły do naszego kraju przed wojną lub niesprawiedliwością i oczekują na ustabilizowanie swojego statusu.

#DobraJestWięcej. Zachęcamy do pobierania „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas”!

Najnowsza wersja „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas" jest już dostępna nieodpłatnie na naszej stronie internetowej.

55 tysięcy beneficjentów. Podsumowanie pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej w 2022 roku

W 2022 roku z pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej skorzystało ponad 55 tysięcy osób, w tym 35 tysięcy uciekających przed wojną na Ukrainie.