Codziennie od nowa walczą o możliwość leczenia, rehabilitacji i odrobinę normalności.

Nie proszą o nowy samochód, egzotyczne wakacje, smartfona czy elektryczną hulajnogę. Ich marzenia? Ortezy, lek ratujący życie, kolejny miesiąc rehabilitacji czy kosztowna terapia.

Abp. Gądecki apeluje o solidarność z narodem ukraińskim i ogłasza zbiórkę w Środę Popielcową

Abp Stanisław Gądecki apeluje o solidarność z narodem ukraińskim i ogłasza zbiórkę w kościołach, która odbędzie się po wszystkich mszach św. 14 lutego br., w Środę Popielcową.

80 sekund grozy i lata odbudowy. Mija rok od trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji

Mija rok od kataklizmu na syryjsko-tureckim pograniczu. Rekordowe nakłady finansowe i gigantyczna praca ludzi pozawalają przywrócić nadzieję: odbudowywane są szkoły i domy. Takie i inne działania sfinansuje 19 mln zł zebranych przez Caritas Polska i zbiórki kościelne.

Jasełka seniorów polskich i ukraińskich

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia w warszawskim Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom miało miejsce niezwykłe spotkanie. Seniorzy polscy i ukraińscy wspólnie wystawiali jasełka w obu językach oraz śpiewali kolędy i pieśni ukraińskie.

Nietypowy przegląd stomatologiczny

W czwartek, 1 lutego br., miała miejsce nietypowa akcja Stowarzyszenia Jesteśmy Nadzieją, którą Caritas Polska wspierała w ramach współpracy z Ulicznym Patrolem Medycznym. Skorzystały z niej osoby w kryzysie bezdomności.

Zimno, ciepło, cieplej... Półmetek akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Już po raz 9. Caritas Polska i warszawska Straż Miejska działają wspólnie w jesienno-zimowej akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”. Od połowy listopada dwa razy w tygodniu dostarczają posiłki bezdomnym.

Podsumowujemy 6 edycję programu dla seniorów - „Na Codzienne Zakupy”

Już po raz 6. w 42 Caritas Diecezjalnych i Caritas Polska, realizowany był największy program pomocy dla seniorów - „Na Codzienne Zakupy”.

Rozpoczyna się termomodernizacja Centrum Osób Niepełnosprawnych w Dobroszycach

W Dobroszycach rozpoczyna się ważny projekt mający na celu poprawę warunków życia osób z niepełnosprawnościami. Projekt będzie realizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podsumowanie akcji Tornister Pełen Uśmiechów 2023

W 2023 roku Caritas Polska, z pomocą Caritas diecezjalnych, przekazała 5 tysięcy plecaków z wyprawkami szkolnymi dla dzieci w Polsce oraz za granicę, gdzie niesie pomoc potrzebującym rodzinom.

Koncert wesprze Polaków na Kresach Wschodnich

Parafialny Zespół Caritas w Tarnowskich Górach po raz kolejny współorganizuje koncert kolędowy. Środki z koncertu Caritas przeznaczy na pomoc Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.