[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dwoili się i troili, żeby nikomu nie zabrakło produktów do przygotowania świątecznego stołu. W grudniu wolontariusze parafialnych i szkolnych zespołów Caritas miało ręce pełne roboty. Wielu darczyńców hojnie odpowiedziało na apel o napełnienie “Toreb miłosierdzia” produktami dla osób ubogich, chorych i samotnych.

Wśród podstawowych artykułów spożywczych znalazły się również rarytasy – słodycze, owoce czy napoje. Większość darczyńców przekazywała torby miłosierdzia z powrotem do parafii, niektórzy zaś bezpośrednio potrzebującym, zwłaszcza mieszkającym w ośrodkach charytatywnych, takich jak koszalińskie domy Samotnej Matki czy Miłosierdzia Bożego, darłowskie hospicjum czy centrala Caritas.

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

Prócz tego w ramach XIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak pomagam”, która odbyła się w dn. 8-9 grudnia w supermarketach dużych sieci handlowych, zebrano blisko 13 ton żywności. Jak poinformował Kacper Banach z Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, z produktów przekazywanych przez klientów sklepów przygotowano paczki, które wolontariusze i harcerze zanieśli przed świętami do ludzi ubogich, chorych i samotnych.  Poza tym w wielu parafiach wzorem lat ubiegłych wystawiono kosze na żywność. Także z nich parafialne zespoły Caritas przygotowały paczki świąteczne dla uboższych parafian.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]