Wolontariusze Caritas będą uczyć młodzież jak żyć ekologicznie

Pięć Caritas Diecezjalnych podejmie w tym roku współpracę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu ekologicznego, którego celem jest realizacja przesłania papieża Franciszka, zawartego w encyklice poświęconej ochronie naszej planety Ziemi. Wolontariusze Caritas będą edukować młodych ludzi w zakresie ochrony środowiska naturalnego.
Czytaj więcej

Ruszył projekt „Czas na młodzież 2019”

Warsztaty kompetencyjne, kurs kwalifikacyjny i realizacja własnego projektu społecznego – to główne punkty ogólnopolskiego projektu „Czas na młodzież 2019”, skierowanego do osób w wieku 15-29 lat, który ruszył w czerwcu 2019r. Jego celem jest podniesienie kompetencji społecznych, by przygotować młodych do wolontariatu oraz zwiększyć ich szanse na rynku pracy. Diecezja siedlecka bierze w nim udział jako pierwsza.
Czytaj więcej

Zielona strefa wypoczynku w Brzegach

25 lipca br. w obecności m. in. dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzeja Kamińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła została otwarta Letnia Kawiarenka Seniora przy Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Będzie  służyć podopiecznym Ośrodka do odpoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych. Umożliwi korzystanie ze słonecznej pogody i realizacji zajęć na wolnym powietrzu, w tym m. in. hortiterapii. Wyposażenie kawiarenki: meble ogrodowe, parasole, drewniane donice, pergole i kratki zakupiono dzięki wsparciu finansowemu Caritas Polska w ramach programu „Senior Caritas”.
Czytaj więcej