Trzy miesiące pracy wrocławskiego Centrum Pomocy Uchodźcom

Niemal 2,5 tys. osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 140 tys. zł w Centrum Pomocy Uchodźcom z Ukrainy we Wrocławiu. Mijają trzy miesiące jego działalności. – Ten czas można podsumować w liczbach, ale także w historiach osób, które do nas przychodzą – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Caritas Polska przekazuje e-kody na zakupy dla uciekających przed dramatem wojny.
Czytaj więcej

Warsztaty dla wolontariuszy pracujących z seniorami

Osoby starsze bardzo często czują się osamotnione, przez co tracą poczucie sensu życia, dopada je apatia i strach przed samotnym jutrem. Nie wychodzą z domu, bo po co i dokąd? Nie gotują sobie ciepłych posiłków, bo gdy się je samemu, nic przecież nie smakuje. Wolontariusze Caritas w Programie “Na codzienne zakupy” są często jedynymi ludźmi, na których pomoc mogą liczyć seniorzy. Dlatego tak ważne jest dla nas merytoryczne przygotowanie wolontariuszy do pracy.
Czytaj więcej

Siedlce. Bezpłatne posiłki dla uchodźców

2160 posiłków będą mogli otrzymać uchodźcy z Ukrainy w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Chopina 10 w Siedlcach, prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Placówka, jako jedna z 14 podmiotów ekonomii społecznej, podpisała w tej sprawie umowę z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Posiłki są wydawane od 10 sierpnia 2022 r.
Czytaj więcej