Bezdomność niejedno ma imię. Jak wyglądają odwiedziny u bezdomnych?

Cierpienie człowieka bezdomnego to nie tylko brak dachu nad głową, ale przede wszystkim przeraźliwa samotność, opuszczenie, często utrata nadziei, zerwanie więzów rodzinnych, sąsiedzkich. Wśród bezdomnych są tacy, którzy pracują, i tacy, którzy wcale nie są samotni. Nie powinniśmy myśleć o nich stereotypowo. O tym, czym jest bezdomność oraz jak mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności mówi Janusz Sukiennik z Caritas Polska, koordynator akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”.
Czytaj więcej

Wrocław. 20 lat pomagania pod znakiem Caritas

We wrocławskim kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego świętowano jubileusz 20-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas. – Posługa charytatywna w naszej parafii ma jednak znacznie dłuższą, ponad 40-letnią historię – podkreślał ks. Czesław Majda, wieloletni proboszcz parafii. Do grona wolontariuszy zostało uroczyście włączonych ośmioro nowych członków, a grupa otrzymała własny sztandar.
Czytaj więcej

Dom, którego nie dała rodzina

Zawiodły rodziny, mężowie, partnerzy, najbliżsi. Zostały same z maleńkimi dziećmi. Bez domu, bez wsparcia, bez pieniędzy, bez pracy, a często także bez zawodu i jakiegokolwiek przygotowania do życia. Matki, które znalazły się w takiej sytuacji, mogą liczyć jedynie na otwartość i dobre serce osób obcych i własny kąt w Domu Samotnej Matki, prowadzonym przez Caritas. Takim jak ten w Supraślu, którego kierowniczką jest siostra Christiana.
Czytaj więcej