„Na codzienne zakupy”. Pomoc dla seniorów w zmaganiu z ubóstwem i samotnością

Tylko jeden na sześciu seniorów (16,94%) może liczyć na pomoc materialną rodziny, a 77% z nich ma dochody nieprzekraczające 1500 zł miesięcznie. Tak wynika z badania uczestników programu „Na codzienne zakupy” Caritas Polska i Fundacji Biedronki, który pomaga seniorom dotkniętym ubóstwem i samotnością. W 2023 roku wartość programu wyniesie aż 20,9 mln zł, o prawie 19% więcej niż rok wcześniej, a pomoc otrzyma 11 tysięcy potrzebujących.
Czytaj więcej

Kotowice: Jubileusz i spotkanie wolontariuszy SKC

Bezinteresowna pomoc jest wpisana w DNA każdego chrześcijanina, każdego katolika – mówił ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, podczas jubileuszu 20-lecia Szkoły Podstawowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Kotowicach. W obchody włączony został zjazd wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas dla których swoje umiejętności i sprzęt prezentowały służby mundurowe i ratownicze.
Czytaj więcej

Warto nieść pomoc i warto marzyć. Współpraca Mastercard i Caritas

Tornister Pełen Uśmiechów, Wakacyjna Akcja Caritas, turnusy wytchnieniowe dla małych uchodźców – to tylko niektóre projekty Caritas wspierane przez Mastercard. W minionym roku firma ufundowała ponad 100 tornistrów szkolnych wraz z wyposażeniem oraz letnie kolonie i wycieczki dla ponad 400 niepełnosprawnych dzieci z Polski i Ukrainy. W 2023 roku firma sfinansowała również dwumiesięczny pobyt w Polsce blisko 200 dzieci ukraińskich pozostających pod opieką pieczy zastępczej. Rozmawiamy z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalnym Mastercard Europe na Europę Południowo-Wschodnią.
Czytaj więcej