Nadzieja, że dobro zwycięży. Praca Caritas w czasie wojny

– Nadal przyjmujemy w naszym centrum ok. 80-100 osób dziennie. Wśród nich blisko 1/3 to osoby, które nigdy wcześniej u nas nie były, niedawno przyjechały do Polski. Często mówią, że były w kryzysowej sytuacji, bez ogrzewania, wody, światła, nie mogły wytrzymać fizycznie i psychicznie, dlatego musiały przyjechać – mówi Renata Makuch, koordynator Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie.
Czytaj więcej

Prawie 600 mln zł pomocy. Podsumowanie działań Caritas na rzecz Ukrainy

W rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, 24 lutego 2023 roku, Caritas Polska przygotowała wydarzenia będące podziękowaniem dla wszystkich darczyńców i dobroczyńców za pomoc naszym braciom zza wschodniej granicy. W odbywającej się tego dnia konferencji prasowej wzięli udział m.in. dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki, oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ks. Zbigniew Zembrzuski.
Czytaj więcej

Jałmużna Wielkopostna 2023. Czas, by zauważyć osoby starsze

Pomoc seniorom i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna, która została zainaugurowana pod hasłem „Czas Miłosierdzia”. Caritas Polska prowadzi akcję już od 17 lat wspólnie z partnerami z innych kościołów chrześcijańskich: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
Czytaj więcej

Wizyta Pierwszej Damy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej jest placówką pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych, które odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. 14 lutego 2023 roku w Warsztacie zorganizowano bal walentynkowy, a zajęcia w specjalistycznych pracowniach nawiązywały do święta zakochanych. Do udziału w obchodach została zaproszona Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
Czytaj więcej