Międzynarodowa Wigilia Caritas

23 grudnia w Józefowie odbyła się wigilia dla przyjaciół Caritas przebywających w ośrodku dla cudzoziemców w Lininie. Wolontariusze Caritas Polska wspólnie z Jezuickim Centrum Społecznym, Wspólnotą św. Jana Apostoła oraz Dunajem Instytutem Dialogu zaprosili do stołu rodziny z Afganistanu i Czeczenii.
Czytaj więcej

Wigilia Caritas. Wspólny posiłek i prezenty pod choinkę

Podczas tegorocznej Wigilii, podobnie jak w ubiegłych latach, ubodzy, bezdomni, samotni będą mogli ogrzać się ciepłem płynącym od ludzi dobrej woli. Caritas przygotuje dla nich stoły z poczęstunkiem i paczki żywnościowe. Wraz z partnerami organizacja przekaże też świąteczne upominki dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia. Idea akcji od lat pozostaje niezmienna – chodzi o to, aby nikt czuł się samotny i zapomniany.
Czytaj więcej

Żywność od RARS dla podopiecznych Caritas

W ramach kolejnej (zimowej) odsłony „Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów” do magazynów Caritas ruszyło kilkadziesiąt tirów z około 500 tonami produktów żywnościowych o wartości 4,5 mln złotych. Żywność trafi do kilkudziesięciu tysięcy osób potrzebujących, m.in. na wschodnich terenach przygranicznych.
Czytaj więcej