Lwów wdzięczny za pomoc

Do Lwowa dotarła karetka załadowana sprzętem medycznym, bandażami i medykamentami. W kierunku Ukrainy, wraz z innym busem wyjechała ona z Żórawiny w archidiecezji wrocławskiej. Wśród osób udających się na Ukrainę był ks. Cezary Chwilczyński, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Żórawinie, który rozmawiał z ks. prałatem Janem Niklem, proboszczem katedry lwowskiej.
Czytaj więcej

Wrocławska Caritas uruchomiła noclegownię dla uchodźców

W miejscu, gdzie dawniej znajdowała się siłownia i sala fitness, osoby zza naszej wschodniej granicy mogą znaleźć tymczasowe schronienie. – To, co robimy jest wyjściem naprzeciw potrzebom, które zauważamy na wrocławskim dworcu kolejowym. Chcemy zapewnić uchodźcom godziwe warunki noclegu. Oczywiście to nie jest miejsce, które będzie przeznaczone dla nich na dłuższy okres czasu. Chcemy pomóc im odnaleźć spokój, przenocować i zastanowić się, gdzie udać się dalej – wyjaśniał podczas otwarcia noclegowni abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
Czytaj więcej

Wrocław śpiewał dla Ukrainy

"Czerez pole szyrokoje", "Białe róże", "My, Pierwsza Brygada" - te polskie i ukraińskie pieśni ludowe i patriotyczne mogła usłyszeć, a także zaśpiewać w piątek 18 marca publiczność w Operze Wrocławskiej. Tego wieczoru widzowie z Ukrainy byli specjalnymi gośćmi a wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy szkole sióstr urszulanek we Wrocławiu przeprowadzili kwestę na rzecz uchodźców.
Czytaj więcej

20 Jubileuszowa zbiórka żywności TAK POMAGAM!

Rusza jubileuszowa zbiórka żywności TAK POMAGAM! 20 zbiórka żywności TAK POMAGAM; 25 i 26 marca 2022 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu; w zbiórce weźmie udział ok. 15 tyś wolontariuszy; zbiórka odbędzie się w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach […]
Czytaj więcej

Caritas Polska zatrudni Kontrolera finansowego ds. dotacji do programów pomocowych dla uchodźców i migrantów z Ukrainy

Caritas Polska z uwagi na obecny kryzys rozwija swoje działania w odpowiedzi na zwiększające się potrzeby osób przybywających z Ukrainy. Caritas Polska wraz z Caritas Diecezjalnymi prowadzi obszerną ofertę pomocową, a jedną z aktywności jest pomoc pieniężna dla osób najbardziej potrzebujących. Obecnie w związku z planem wdrożenia i rozwoju kolejnych projektów pomocowymi dla uchodźców i […]
Czytaj więcej

Caritas dla Ukrainy [Nasze działania na bieżąco]

Caritas działa w Polsce oraz za granicą - we współpracy z Caritas Ukraina i Caritas-SPES Ukraina. W ramach działań zagranicznych pomagamy finansowo oraz poprzez transporty humanitarne na teren Ukrainy. W Polsce udzielamy uchodźcom z Ukrainy pomocy rzeczowej, żywnościowej, w zakwaterowaniu. Caritas jest też obecna z pomocą doraźną przy punktach recepcyjnych. Śledź nasze działania na bieżąco.
Czytaj więcej

Przemyska Caritas podsumowuje dotychczasowe działania na rzecz Ukrainy

Od kilku dni w odpowiedzi na zaistniałą sytuację i napływ migrantów z Ukrainy, Caritas Archidiecezji Przemyskiej podejmuje szereg inicjatyw pomocowych. Dynamiczna sytuacja, z jaką mierzymy się każdego dnia, generuje potrzebę pilnych i adekwatnych reakcji. W ostatnich dniach rzesza pracowników Caritas jak i wolontariuszy czynnie angażuje się w bieżącą pomoc dla Ukrainy.
Czytaj więcej

Caritas zebrała 83 mln zł na pomoc dla Ukrainy

Dzięki tym środkom Caritas Polska wspiera rzymskokatolicką Caritas-Spes oraz grekokatolicką Caritas Ukraina, działające na terenach objętych wojną, wysyła transporty humanitarne do Ukrainy, a także pomaga ukraińskim uchodźcom w Polsce. Ponad 130 placówek Caritas wydaje uchodźcom blisko 47 tys. posiłków dziennie, z tej formy pomocy skorzystało już przeszło 438 tys. osób. Organizacja przygotowuje się na długofalowe działanie w związku z kryzysem humanitarnym w Ukrainie.
Czytaj więcej