W tegoroczną akcję Pola Nadziei włączyło się ponad 30 szkół. Udało się zebrać 19 tys. 321zł. – Te pieniądze pomogą nam doposażyć wypożyczalnię sprzętu Caritas. Kupiliśmy już 10 chodzików, chcemy jeszcze dokupić koncentratory tlenu – poinformował ks. Robert Kowalski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Podziękował też księżom proboszczom, dyrekcjom szkół, opiekunom Szkolnych Kół Caritas i wolontariuszom za przeprowadzenie żonkilowych kwest. – Bez waszego wsparcia udało się zrobić coś wspaniałego – powiedział ks. Kowalski.

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Ma nam przypomnieć o ludziach cierpiących, oczekujących opieki w trudnym dla nich okresie. Ideą programu jest pozyskanie funduszu, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych.

rm