W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lurdes,, obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Chorych, abp Józef Kupny poświęcił 8 nowych pojazdów do posługi cierpiącym. 7 czerwonych samochodów zostanie przekazane do użytku pielęgniarkom odwiedzającym pacjentów Hospicjum Domowego oraz objętych inną opieką pielęgniarską. Bus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, będzie służył podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Henrykowie.

– Te samochody mają wieźć miłosierdzie – powiedział abp Józef Kupny podczas poświęcenia pojazdów. Dzięki nim pracownicy Caritas będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących, chorych, starszych w różnych miejscach archidiecezji wrocławskiej. – To jest szczególnie ważne, kiedy jesteśmy wezwani przez papieża do tego, by miłosierdzie stawało się stylem życia chrześcijan – dodał metropolita wrocławski. Zaznaczył również, że sama obecność na drogach pojazdów z logo Caritas może być znakiem, wzywającym do szacunku wobec drugiego człowieka. – Słowa Pisma Świętego mamy przekładać na życie nie tylko wtedy, gdy się modlimy, świętujemy niedzielę, czy przeżywamy święta, ale także gdy prowadzimy samochody – podkreślił ksiądz arcybiskup, dodając, że na polskich drogach także potrzeba świadectwa chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Tylko w ubiegłym roku pod opieką Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej było 585 osób. Z Warsztatów w Henrykowie korzysta 35 uczestników. Dzięki nowemu samochodowi można będzie w dobrych warunkach zapewnić jest transport z miejsca zamieszkania do placówki i z powrotem

Zobacz też Informacje o pierwszej części Floty:

http://wroclaw.caritas.pl/Wydarzenie/995/Flota-Milosierdzia-FOTO