Na uroczystej Gali podsumowaliśmy Pola Nadziei 2015/2016

Caritas Diecezji Kieleckiej w dniu 16 czerwca br. w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach podsumowała tegoroczną edycję akcji Pola Nadziei.  W Gali wzięli udział m.in. Anna Gromska – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej ŚUW, Kazimierz Mądzik  – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Andrzej Michalski – Dyrektor Oddziału PFRON w Kielcach oraz Małgorzata Bereś – Piórkowska – Dyrektor Szkół ZDZ Kielce.

W swoich wystąpieniach podkreślali oni potrzebę takich działań, które kształtują młodych ludzi w duchu wrażliwości na potrzeby osób chorych, podopiecznych hospicjów. Na uroczystość licznie przybyli  nauczyciele i uczniowie, którzy angażowali się w rozmaite działania w ramach Pól Nadziei. Koordynator kampanii, p. Anna Sańpruch- Kramarz przedstawiła działania jakie zrealizowano w ramach tegorocznych Pól Nadziei. Były to spotkania edukacyjne, marsze, festyny, kwesty uliczne, zbiórki przy parafiach, koncerty charytatywne, kiermasze, konkursy.

Ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas podziękował wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Pola Nadziei. Następnie wręczono nagrody laureatom konkursów literackiego, plastycznego i fotograficznego. Wszyscy wyróżnieni otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów oraz dyplomy. Za szczególne zaangażowanie w realizację tegorocznych Pól Nadziei nagrodę „Anioł nadziei z żonkilem” przyznano Zespołowi Szkól Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. St. Kostki w Kielcach. Statuetkę odebrali ks. dyrektor Jacek Kopeć oraz p. Iwona Zielonka – opiekun Szkolnego Koła Caritas. Wszyscy przedstawiciele szkół uczestniczących w akcji otrzymali podziękowania za udział w akcji Pola Nadziei 2015/2016. Imprezę poprowadził p. Wit Chamera, a swoimi występami muzycznymi uświetnili ją wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Patronat nad  Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Senator RP Krzysztof Słoń, Poseł RP Krzysztof Lipiec, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtaszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jakubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Bardzo serdecznie dziękujemy fundatorom nagród. Byli nimi: Wojewoda Świętokrzyski, Urząd Marszałkowski, Prezydent Miasta Kielce, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty oraz ZDZ Kielce.

Dziękujemy darczyńcom indywidualnym oraz firmom i instytucjom, które wsparły naszą akcję: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Cebule.pl, Gardenko s.c., Dom Środowisk Twórczych w Kielcach, Kielecki Bank Żywności, Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, P.W. „JPM” Jolanta Pierzak, Studio Graficzne Nieladaco, Piekarnia Angelina.

Podziękowania składamy mediom lokalnym: Radio eM Kielce, Telewizja Polska O/Kielce, Polskie Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Gazeta Echo Dnia i Tygodnik Katolicki Niedziela (Edycja Kielecka).

Dziękujemy Księżom Proboszczom, którzy z życzliwością włączyli się w organizację zbiórek w parafiach.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcjom, Szkół, Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w Pola Nadziei i gratulujemy zwycięzcom konkursów.

Pełna lista laureatów oraz szkół biorących aktywny udział w tegorocznej edycji akcji znajduje się na stronie: hospicjum.kielce.caritas.pl

opr. Caritas Diecezji Kieleckiej