7 czerwca br. został rozegrany mecz pomiędzy drużyną oldboyów „Bielskie Orły” a Księżmi i Przyjaciółmi Caritas. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, na którym na co dzień gra drużyna TS Podbeskidzie.

Spotkanie miało charakter charytatywny. Dochód został w całości ofiarowany na wsparcie ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Caritas” i będzie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dofinansowanie leczenia i rehabilitacji głównie najmłodszych pacjentów.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej chce bardzo podziękować drużynie „Bielskich Orłów” za zorganizowanie meczu i wzięcie udziału w kampanii „Kilometry Caritas”. Bardzo dziękujemy Prezydentowi Miasta Bielska-Białej za udostępnienie obiektu a Wydziałowi Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego i Bielsko-Bialskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji spotkania.

Dziękujemy też drużynie Księży i Przyjaciół Caritas za sportową postawę i walkę do ostatnich minut meczu, który zakończył się wynikiem 4:2 dla “Bielskich Orłów”. Zaznaczyć jednak należy, iż ostatnią bramkę na starej murawie Stadionu Miejskiego, która po 11 latach będzie wymieniona, zdobył ks. Andrzej Piotrowski. I to jest historyczny fakt.

opr. Caritas Bielsko