[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Celnicy oraz pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wypełnili Tytki Charytatywne. W 80 torbach przekazali potrzebującym żywność i środki czystości.
Kapelan Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ks. Piotr Jakubuś, poprosił pracowników Służby Celnej oraz Krajowej Administracji Skarbowe, aby wypełnili torby otrzymane od wrocławskiej Caritas. – Pracowników instytucji wcale nie trzeba było przekonywać do włączenia się w przygotowanie paczek – zaznacza kapelan.
Takie akcje pomagają także samym pracownikom –opowiada Marta Tarnowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu– To bardzo ważne, ponieważ 1 marca Administracja Skarbowa połączyła się z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i dawnymi pracownikami kontroli skarbowej. Ludzie wciąż się nie znają, a jest nas prawie pięć tysięcy osób. Zbiórka Caritas wymaga wzajemnego kontaktu, a co za tym idzie, poznajemy się nawzajem – dodaje.
– Pracują tutaj funkcjonariusze i pracownicy, którzy mają wielkie i dobre serca –opowiada ks. Piotr Jakubuś– Już wcześniej włączali się w inne inicjatywy: Szlachetną Paczkę (zebrano ok. 18 tys. zł) czy oddawanie krwi dla chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazała “Tytki Charytatywne” do Izby Administracji Skarbowej, urzędów skarbowych we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.  –Zebrana żywność wsparła naszą zbiórkę żywności dzięki czemu kolejne rodziny otrzymały wsparcie ­ – zaznaczył Robert Jadwiszczak, koordynator wrocławskiej zbiórki “Tak, pomagam”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]