[vc_row][vc_column][vc_column_text]

458 wolontariuszy, 39 sklepów, 2 dni i… 5065 kg zebranej żywności! Diecezja toruńska podsumowała zbiórkę artykułów żywnościowych, która odbyła się w ubiegły weekend w ramach akcji “Tak, pomagam!”.  Produkty w formie paczek świątecznych trafiły do 455 rodzin. 

Były to głównie słodycze, makarony, cukier, mąka i herbata. Pracownicy i wolontariusze Caritas podarunki wzbogacili o kapcie i maskotki przyniesione przez uczniów na inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Uczestnicy zbiórki z ZS CKU Gronowo, którzy włączyli się w akcję z p. Marią Gumowską i ks. Marcinem Jędraszkiem,  zgodnie mówią: ,,Mamy to wpisane w naszych  sercach, chcemy ofiarować swój czas, uśmiech i życzliwość tym, którzy oczekują pomocy. Dobro powraca”.

Wspaniałą inicjatywą wykazała się Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego, a w szczególności ks. Krzysztof Tylutki oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Toruniu, organizując zbiórkę żywności na swoim terenie. Uczniowie przynieśli produkty do szkół, dzieląc się w ten sposób z najuboższymi. To bardzo dobra lekcja miłosierdzia. Dziękujemy im i wszystkim mieszkańcom, wolontariuszom, dyrekcji i pracownikom sieci handlowych za wielkie serce i piękne gesty.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]