Wrocławska Caritas rozpoczęła zapisy na nowe turnusy w ramach Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów – Łeba 2018. Na wczasowiczów czeka ponad 1100 miejsc na 22 turnusach.

Seniorzy wypoczywają w Łebie – nadmorskiej miejscowości znanej z ruchomych wydm i szczególnego mikroklimatu, w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Ideą programu jest nie tylko wypoczynek w pięknej miejscowości nad morzem, ale też integracja środowiska działającego na rzecz drugiego człowieka, wymiana doświadczeń oraz poznanie nowych pól i sposobów społecznego zaangażowania, zwłaszcza w duchu Caritas – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 2011 roku organizuje turnusy wypoczynkowo – aktywizacyjne dla osób, które zakończyły pracę zawodową. W Łebie – letniej stolicy Polski można wypocząć na plaży, a w jej okolicach spacerować po ruchomych wydmach, pływać po Jeziorze Łebsko czy zwiedzać Słowiński Park Narodowy.

– Wyjazd z nami nad morze, to świetna okazja nie tylko do oderwania się od codzienności, do wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, ale też do nawiązania ciekawych znajomości i odkrycia nowych przestrzeni osobistego zaangażowania – zachęca Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator Parafialnych Zespołów Caritas.

Ośrodek Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej jest doskonale zlokalizowany – w samym centrum Łeby, 800 m od morza, tuż przy głównej arterii turystycznej miasta. W ośrodku znajdują się pokoje 2-4 osobowe z łazienkami, kaplica, świetlica z dużym telewizorem, jadalnia oraz aneksy kuchenne.

Dwa turnusy zostały zarezerwowane wyłącznie dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. – Chcemy im zapewnić wypoczynek we własnym gronie, aby mogli się spotkać z innymi wolontariuszami, wymienić doświadczeniem i zawiązać wspólnotę Caritas. Cały rok pracują na rzecz potrzebujących w swoich parafiach, w zamian możemy zaoferować im turnusy w dogodnych terminach –  podkreśla Robert Jadwiszczak, koordynator PZC.