Czcionka:

  • A
  • A
  • A

Kontrast:

  • A
  • A

Animacje:

  • Wznów animacje Zatrzymaj animacje
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
  • Mail
  • Twitter
  • Vk
Caritas Polska
  • O nas
    • O Caritas Polska
    • Standardy zarządzania
    • Misja i statut
    • Struktura i kierownictwo
    • Raporty i sprawozdania finansowe
    • Centrum Analiz
  • Pomoc w Polsce
    • Powódź w Polsce
    • Tak. Pomagam!
    • Świeca Caritas
    • Hospicja
    • Dzieci
    • Pomoc żywnościowa
    • Seniorzy
    • Bezdomni
    • Migranci i uchodźcy
    • Ekologia integralna – NFOŚ
  • Pomoc na świecie
    • Strefa Gazy
    • Afryka
    • Wenezuela
    • Ukraina
    • Jemen
    • Misje
    • Rodzina Rodzinie
    • Szkoła szkole
  • Chcę pomóc
    • Darczyńcy indywidualni
    • Darczyńcy biznesowi
    • Rozliczenia darowizny
    • Wolontariat
    • Aktualne zbiórki
    • 1,5% podatku
  • Praca
  • Kontakt
    • Szukam Pomocy
    • Wyrażenie zgody
    • Caritas Polska
    • Caritas w diecezjach
    • Kontakt dla mediów
    • Kontakt dla Darczyńców
  • Wspomóż
  • Szukaj
  • Menu
Polscy artyści razem z Caritas wspierają mieszkańców Ukrainy
Jesteś tutaj: Caritas Polska / Posts / Polscy artyści razem z Caritas wspierają mieszkańców Ukrainy
4 listopada 2022Caritas w PolsceAktualnościPomoc dla Ukrainy

Dramat za naszą wschodnią granicą trwa od ponad 8 miesięcy. W pomoc Ukrainie angażują się polscy artyści. Zespół TGD nagrał singiel wraz z teledyskiem TGD feat. Mateusz Ziółko „Ocaleni”, który wspiera działania Caritas Polska skierowane do najuboższych i najbardziej dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy.

Singiel wraz z teledyskiem zapowiadają płytę oraz trasę koncertową zespołu TGD „Kolędy świata 3” z gościnnym udziałem Ani Karwan, Kuby Badacha, Mateusza Ziółko. Utwór został wydany na 40-lecie zespołu jako niekolędowy dodatek do świątecznej płyty. W warstwie tekstowej nawiązuje do współczesnych wydarzeń, pokazując postawę Polaków, którzy zdecydowali się pomóc Ukrainie.

— Najpierw powstała muzyka. Kilka lat temu. Melodia – jedna z najcenniejszych, tych, które udało mi się odkryć. Nie wiedziałem, o czym będzie ta piosenka, ale wiedziałem, że musi mówić o czymś ważnym – mówi Piotr Nazaruk, lider i dyrygent zespołu. — Wpadłem na pomysł, żeby przy okazji jubileuszu TGD zawrzeć w niej alegorię czterdziestoletniej wędrówki do Ziemi Obiecanej. Tekst był już prawie gotowy, ale… schowałem go do szuflady. Wybuchła wojna w Ukrainie. Moje alegoryczne frazy wydały mi się w tym czasie zbyt górnolotne. Chciałem w jakiś sposób zareagować na to, co dzieje się tu i teraz, na dramat, który mnie i miliony osób poruszył tak bardzo. Przypadkowo lub nieprzypadkowo paru moich przyjaciół, z którymi rozmawiałem o naszych próbach pomagania uchodźcom, cytowało talmudyczną sentencję: „Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował”. Zrozumiałem, że to były te właściwe słowa, na które czekała moja melodia. Jeszcze więcej zrozumiałem, goszcząc w moim domu dwie osoby, które uciekły z bombardowanego Charkowa. Utwór „Ocaleni” promuje program Rodzina Rodzinie – Ukraina prowadzony przez Caritas Polska — wyjaśnia Piotr Nazaruk.

By wesprzeć ukraińskie rodziny i pomóc im przetrwać najtrudniejsze chwile, a zwłaszcza okres nadchodzącej zimy, wystarczy wejść na stronę www.caritas.pl/rodzina i zostać darczyńcą programu Rodzina Rodzinie – Ukraina. Caritas Polska programem objęła ponad 500 najuboższych rodzin z obwodu kijowsko-żytomierskiego, do których nie dociera żadna inna pomoc. Opiekę otrzymują przede wszystkim rodziny wielodzietne, wewnętrznie przesiedlone i doświadczające bezpośrednio skutków działań wojennych. Wsparcie z programu to dla nich powrót do utraconego życia.

Premiera płyty TGD „Kolędy Świata 3” zaplanowana jest na 18.11.2022. Trasa koncertowa odbędzie się na w grudniu 2022 r. i styczniu 2023 r. Zespół zagra w 15 miastach w całej Polsce:

16.12 – Cieszyn
17.12 – Bielsko-Biała
18.12 – Gdańsk
28.12 – Krzeszów
29.12 – Warszawa
30.12 – Lublin
06.01 – Poznań
08.01 – Szczecin
09.01 – Opole
10.01 – Rzeszów
12.01 – Gdańsk
14.01 – Katowice
15.01 – Kraków
21.01 – Wrocław
27.01 – Kielce

Podziel się:
  • Podziel się na facebooku
  • Podziel się na twitterze
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na Linkedin
  • Prześlij mailem
https://caritas.pl/wp-content/uploads/2022/11/tgd-mateusz-ziolko-ocaleni-fot3-low-cut.jpg 805 1015 Justyna Składowska https://caritas.pl/wp-content/uploads/2025/10/logo-35-lecie-red.png Justyna Składowska2022-11-04 13:58:502023-01-11 08:47:36Polscy artyści razem z Caritas wspierają mieszkańców Ukrainy

Najnowsze

  • Koordynatorzy programu pomocy żywnościowej FEPŻ szkolą się w Warszawie7 listopada 2025 - 16:52
  • Gaza gaśnie: kruchy rozejm, głód i widmo zimy. Caritas Polska kontynuuje pomoc6 listopada 2025 - 12:25
  • Służyć ubogim i potrzebującym, ale także zatroszczyć się o własny dobrostan31 października 2025 - 14:26
  • Czerwony Alert! Kuba w obliczu katastrofy!29 października 2025 - 16:43
  • Delegacja UNHCR w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom28 października 2025 - 16:08

Caritas diecezjalne

Kategoria

  • Ekologia integralna
  • Liban
  • Wigilia Caritas
  • Spiżarnia Caritas
  • Tak. Pomagam!
  • Bezdomni
  • Hospicja i opieka długoterminowa
  • Tydzień Miłosierdzia
  • Pomoc migrantom i uchodźcom
  • Strefa Gazy
  • FEPŻ
  • Partnerzy
  • Afryka
  • Powódź w Polsce
  • Bliski Wschód
  • Dzieci
    • Akademia Caritas Dzieciom
    • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
    • Wakacyjna Akcja Caritas
    • Stypendia
    • Tornister Pełen Uśmiechów
  • Jemen
  • Jałmużna
  • Wenezuela
  • Fotogalerie
  • Misje
  • Seniorzy
    • Na codzienne zakupy
  • Syria
  • Wolontariat
  • Pomoc dla Ukrainy
  • Działalność na świecie
  • Caritas na świecie
  • Jedynka
  • Caritas Diecezje
  • Caritas w Polsce
  • Aktualności

Caritas

  • Caritas Polska
  • Caritas diecezjalne
  • Caritas Europa
  • Caritas Internationalis
Praca
w Caritas Polska
Ogłoszenia o zamówieniach
w Caritas Polska

Komu pomagamy?

  • Ukraina
  • Dzieci
  • Seniorzy
  • Pomoc żywnościowa
  • Bezdomni
  • Migranci i uchodźcy
  • Pomoc na świecie

Chcę pomóc!

  • Wolontariat
  • Uratujecie.pl
  • Wesprzyj nas
© Copyright - Caritas Polska
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
  • Mail
  • Twitter
  • Vk
  • Klauzula dla użytkowników strony i darczyńców
  • Klauzula dla osób do kontaktu
  • Polityka prywatności
  • Regulamin SMS
  • Regulamin strony
  • RODZINA RODZINIErodzinarodzinie.caritas.pl
  • Caritas Laudato Silaudatosi.caritas.pl
  • Wesprzyj nas
  • Chcę pomóc
  • Szukam pomocy
  • Duchowość
Scroll to top