Podczas ogłoszeń parafialnych lub podczas homilii księża oraz wolontariusze PZC przypominali o działalności Caritas w ciągu całego roku, nie tylko w kwestii niwelowania problemu głodu i niedożywiania. Wspominano m.in.: o wakacjach dla dzieci, wyprawkach szkolnych, zbiórkach żywności, zbiórkach pieniężnych na rzecz ofiar kataklizmów, prowadzeniu magazynów odzieży, obuwia i sprzętów domowych, odwiedzaniu chorych, zaopatrywania w leki, środki czystości, żywność. Mówiono także o potrzebie wsparcia działań Caritas w parafiach poprzez wiernych m.in. poprzez bycie członkiem Grona Wspierających Ubogich. Po nabożeństwach wolontariusze oprócz symbolicznych kromek chleba przekazywali parafianom deklaracje GWU, dzięki którym można było wpisać dobrowolny miesięczny datek na rzecz najbardziej potrzebujących z danej parafii. Nawet symboliczna niewielka kwota przekazywana na rzecz podopiecznych Caritas w parafii systematycznie może być ważna i bardzo potrzebna.
Każdy Parafialny Zespół Caritas w naszej diecezji, a jest ich na ten moment 176, pomaga od kilkudziesięciu do nawet tysiąca osób najbardziej potrzebujących ze swojej okolicy rocznie. Są to rodziny wielodzietne, osoby chore, starsze, samotne i niepełnosprawne. Są też rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, borykające się z zaspokojeniem podstawowym potrzeb, jak żywność, opał na zimę, odzież, obuwie.
Caritas w Polsce od 13 lat prowadzi kampanię społeczną „Kromka Chleba”. Ma ona na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale także uwrażliwienie na istnienie głębokiej biedy w Polsce.
Kampania jest odpowiedzią na istniejący wciąż w Polsce problem osób skrajnie ubogich, szczególnie z rodzin wielodzietnych.
Fundusze pozyskane podczas kampanii posłużą na rzecz wyżywienia osób korzystających z pomocy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Przede wszystkim podopiecznych jadłodajni dla ubogich, świetlic socjoterapeutycznych oraz centrum pomocy migrantom i uchodźcom.