Gala, która rozpoczęła się 2 grudnia i potrwa do 3 grudnia, to forma podziękowania dla wolontariuszy i jednocześnie zwieńczenie konkursu „Dobra jest więcej”.
Konkurs, który trwał od 1 czerwca do 15 października 2023 roku, stworzył wolontariuszom okazję do zaprezentowania się i przeprowadzonych przez siebie akcji. Dał również możliwość promowania miejsc współpracujących z wolontariuszami oraz nagrodzenia najlepszych programów wolontariackich. Skierowany był do dzieci i młodzieży działających w szkolnym i pozaszkolnym wolontariacie.
W składzie kapituły konkursu byli: ks. Tomasz Roda, zastępca dyrektora Caritas Polska; Anita Szczeć, specjalista do spraw wolontariatu Caritas Polska i Magdalena Prokop-Duchnowska, dziennikarka Tygodnika Idziemy, współpracująca z portalami: Stacja7, Aleteia i Siewca.
Nagrodzone zostały najciekawsze działania wolontariuszy:
- miejsce 1 – Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Rzepinie (diecezja zielonogórsko-gorzowska);
- miejsce 2 – Parafialny Zespół Caritas „Betania” przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach (archidiecezja krakowska);
- Miejsce 3 – Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu (archidiecezja poznańska);
- miejsce 4 – Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi (archidiecezja warmińska);
- miejsce 5 – Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim (diecezja toruńska).
Pierwszego dnia wolontariuszy przywitał ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, oraz ks. Tomasz Roda, zastępca Dyrektora Caritas Polska, szef działu wolontariatu.
— Prawie 70 młodych wolontariuszy z całej Polski! Patrzymy na was z dumą i ogromnym wzruszeniem Jesteście po prostu piękni! Młodość i nadzieja rozpalają wasze serca, tego nie da się ukryć — powiedział ks. Roda. Jest też Grzegorz Czerwicki. Tego pana nie trzeba przedstawiać. Historia jego życia to gotowy scenariusz nie tylko na książkę, która już jest, ale na film. Grzegorz codziennie spotyka się z młodymi, żeby inspirować i dopinać im skrzydła w trudnych okolicznościach ich życia. Grzesiek przyjął nasze zaproszenie do pobycia z młodymi, którzy naprawdę zmieniają świat. I wiemy, że dla niego i dla was, nasi drodzy nastoletni wolontariusze, to było mocne spotkanie — dodał ks. Tomasz.
W dalszej części spotkania miały miejsce: podwieczorek, prezentacja filmów, wręczenie nagród, zajęcia integracyjne, kolacja i zabawa w formie domu zagadek. Sobotnią część gali poprowadził wodzirej Arek. Drugiego dnia gali przewidziano śniadanie, mszę św., koncert zespołu Muode Koty, obiad i pożegnanie.
@czerwickigrzegorz, @wodzirejarek #dobrajestwięcej @beata.usjk, @pax__official__