Przelew Bankowy:
Numer konta do wpłat tradycyjnych:
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Przelew z tytułem: „Migranci”
CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Od początku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach, albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce. Razem możemy im pomóc! Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie interwencyjnych działań pomocowych, podejmowanych w odpowiedzi na kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Wesprą również proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
Reagujemy na bieżąco na obecny kryzys migracyjny, pomagając wszelkimi dostępnymi środkami. Jednocześnie obserwujemy rozwój sytuacji i jesteśmy gotowi do działania w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.
– ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska
SMS o treści MIGRANCI
pod numer 72052
(2,46 zł z VAT)
Numer konta do wpłat tradycyjnych:
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Przelew z tytułem: „Migranci”
CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Od początku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach, albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce. Razem możemy im pomóc!
Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie interwencyjnych działań pomocowych, podejmowanych w odpowiedzi na kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej, takich jak m.in. Namioty Nadziei w Podlipkach i Białowieży (zostały otwarte także magazyny w Nowym Dworze, Klimówce, Minkowcach, Krynkach, Jałówce i Hajnówce) i działalność specjalnego zespołu (patrz niżej). Wesprą również proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
14 500 migrantów i uchodźców
skorzystało z różnych form pomocy Caritas w Polsce od 2018 r.
POMOC DORAŹNA
CO JUŻ ZROBILIŚMY
To jest ważne, aby pokazać nasze zaangażowanie, całej wspólnoty Kościoła. Jako Caritas nie zaczęliśmy pomagać uchodźcom od sierpnia – pomagamy od dekad! Można tu przypomnieć choćby działania na rzecz uchodźców z Czeczenii w latach 90. Kościół pomaga bardzo realnie.
Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska
WSPARCIE SYSTEMOWE
Oprócz wsparcia udzielanego w trybie interwencyjnym przybywającym do Polski obcokrajowcom, Caritas organizuje także pomoc systemową. Prowadzone przez nas Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom zapewniają swoim podopiecznym m.in. pomoc konsultantów kulturowych oraz doradców integracyjnych i zawodowych, psychologów i prawników a także dofinansowanie do wynajmu mieszkań, zakupu leków i odzieży, paczki z artykułami higienicznymi, kursy adaptacyjne i kursy języka polskiego.
Caritas Polska organizuje także wolontariat na rzecz uchodźców za granicą i w Polsce. W wakacje młodzi wolontariusze Caritas pomagali mieszkańcom obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos – rozdawali im żywność i prowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci. Od września odwiedzają uchodźców mieszkających w ośrodku w podwarszawskim Lininie, gdzie również pracują z dziećmi i młodzieżą.
W zakresie pomocy długofalowej planujemy następujące działania:
Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie (kontynuacja)
Otwarte ośrodki Urzędu ds. Cudzoziemców (model pracy wypracowany w oparciu o doświadczenia z ośrodka w Lininie)
Ulotka HOPE Pan posłał mnie bym opatrywał rany serc złamanych
Presspack
EN Caritas Poland on the border