Aktualności z wolontariatu

Centrum Wolontariatu Caritas zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Górską

Centrum Wolontariatu Caritas w Warszawie zaprasza na spotkanie z Moniką Górską, autorką  wydanej w grudniu 2023 r. książki „Zaufaj i puść”. Książki o prawdziwej miłości. Spotkanie odbędzie się 8 lutego o godz. 19. Wstęp wolny.

Gala wolontariatu Caritas w Warszawie i nagrodzenie zwycięzców konkursu

Gala, która rozpoczęła się 2 grudnia i potrwa do 3 grudnia, to forma podziękowania dla wolontariuszy i jednocześnie zwieńczenie konkursu „Dobra jest więcej”.

Ogólnopolski Zjazd Koordynatorów Wolontariatu

W dniach 15-16 listopada br. w siedzibie Caritas Polska odbył się ogólnopolski Zjazd Koordynatorów Wolontariatu. To kolejny krok w budowaniu relacji między diecezjalnymi ośrodkami wolontariatu Caritas i w profesjonalizacji działań.

Caritas zaprasza młodych do zaangażowania

Delegacja Caritas Polska wzięła udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży, a następnie w zjeździe Young Caritas in Europa. Oba wydarzenia stały się okazją do zacieśnienia współpracy z młodymi przedstawicielami Caritas z innych krajów.

Startuje zbiórka wyprawek szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu

Za nami piętnasta edycja akcji Tornister Pełen Uśmiechów, w ramach której 15 tys. dzieci z rodzin niezamożnych otrzymało wyprawki szkolne. Jednak w tym roku to nie koniec, bowiem właśnie startuje zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Kolejna ogólnopolska pielgrzymka wspólnoty Caritas już za nami

17 czerwca 2023 r. odbyła się coroczna ogólnopolska pielgrzymka wspólnoty Caritas. Wolontariusze, pracownicy i podopieczni placówek Caritas zgromadzili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, by cieszyć się wspólnotowym świętem.

Zapraszamy wolontariuszy do udziału w konkursie!

Centrum Wolontariatu Caritas Polska organizuje konkurs DOBRA JEST WIĘCEJ 2023 dla wolontariuszy z wszystkich diecezji w Polsce. Zachęcamy do udziału!

#DobraJestWięcej. Zachęcamy do pobierania „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas”!

Najnowsza wersja „Poradnika dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas" jest już dostępna nieodpłatnie na naszej stronie internetowej.

Warto nieść pomoc i warto marzyć. Współpraca Mastercard i Caritas

Tornister Pełen Uśmiechów, Wakacyjna Akcja Caritas, turnusy wytchnieniowe dla małych uchodźców – to tylko niektóre projekty Caritas wspierane przez Mastercard. W minionym roku firma ufundowała ponad 100 tornistrów szkolnych wraz z wyposażeniem oraz letnie kolonie i wycieczki dla ponad 400 niepełnosprawnych dzieci z Polski i Ukrainy. W 2023 roku firma sfinansowała również dwumiesięczny pobyt w Polsce blisko 200 dzieci ukraińskich pozostających pod opieką pieczy zastępczej. Rozmawiamy z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalnym Mastercard Europe na Europę Południowo-Wschodnią.