Wrocław: Spotkanie Opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Nauczyciele-opiekunowie Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej spotkali się, aby porozmawiać o działaniach wolontariatu dla młodzieży. Zaprezentowany został również nowy poradnik – podręcznik dla opiekunów szkolnego wolontariatu Caritas.

Kurs dokształcający „Wolontariat w kościelnych jednostkach organizacyjnych”

Do 17 marca 2023 r. trwa rekrutacja na kurs dokształcający „Wolontariat w kościelnych jednostkach organizacyjnych”, prowadzony przez Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podsumowanie 8. edycji akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Bezdomności się nie wybiera, bezdomnym się staje. To hasło towarzyszy różnym formom pomocy osobom bezdomnym, jakie prowadzi Caritas Polska. Podczas 8. edycji akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego” wraz ze Strażą Miejską m.st. Warszawa i Fundacją „Pro Caritate” przekazaliśmy m.in. 2850 litrów pożywnej zupy z pieczywem i 5000 konserw.

Pomoc dla niepełnosprawnych. Odbudujmy razem Warsztat Terapii Zajęciowej

Zabytkowy dom z podcieniami w Krzywym Kole przez lata służył podopiecznym Caritas Archidiecezji Gdańskiej, pracującym w Warsztacie Terapii Zajęciowej. W takich miejscach osoby z niepełnosprawnościami spędzają aktywnie czas, tworząc rękodzieło. 21 lutego budynek został zniszczony w pożarze. Apelujemy o wsparcie zbiórki na odbudowę.

Nadzieja, że dobro zwycięży. Praca Caritas w czasie wojny

– Nadal przyjmujemy w naszym centrum ok. 80-100 osób dziennie. Wśród nich blisko 1/3 to osoby, które nigdy wcześniej u nas nie były, niedawno przyjechały do Polski. Często mówią, że były w kryzysowej sytuacji, bez ogrzewania, wody, światła, nie mogły wytrzymać fizycznie i psychicznie, dlatego musiały przyjechać – mówi Renata Makuch, koordynator Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie.

Kiedy ludzie przychodzą z pomocą, stajesz się silniejszy. Opowieść Tatiany

– Byliśmy pod okupacją od pierwszych dni. Kiedy przyszło zrozumienie, że nie mamy prawa głosu, nie mamy nawet prawa mówić, że jesteśmy Ukraińcami, musimy zapomnieć o naszej kulturze, musimy zapomnieć wszystko nasze, nawet nasz język, wyjechałyśmy do Polski – mówi Tatiana, która przyjechała do Polski z okolic Chersonia.

Prawie 600 mln zł pomocy. Podsumowanie działań Caritas na rzecz Ukrainy

W rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, 24 lutego 2023 roku, Caritas Polska przygotowała wydarzenia będące podziękowaniem dla wszystkich darczyńców i dobroczyńców za pomoc naszym braciom zza wschodniej granicy. W odbywającej się tego dnia konferencji prasowej wzięli udział m.in. dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki, oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ks. Zbigniew Zembrzuski.

Dziękujemy za Rok Pomocy. Rekordowe wsparcie dla Ukrainy od początku wojny

Dla mieszkańców Ukrainy i uchodźców minęło 12 miesięcy koszmaru wojny, ale też 12 miesięcy wypełnionych nadzieją i wiarą w solidarność. W życiu milionów Polaków był to czas ogromnego zaangażowania i ofiarności. Przedstawiamy podsumowanie Roku Pomocy Caritas dla Ukrainy.

Dziękujemy za Paczki dla Ukrainy

Przesyłki w ramach akcji Paczka Dla Ukrainy cały czas docierają do potrzebujących za naszą wschodnią granicą. Dziękujemy za ponad 83 tysiące paczek, które przez rok wojny przygotowaliście dla przyjaciół z Ukrainy!

Jałmużna Wielkopostna 2023. Czas, by zauważyć osoby starsze

Pomoc seniorom i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna, która została zainaugurowana pod hasłem „Czas Miłosierdzia”. Caritas Polska prowadzi akcję już od 17 lat wspólnie z partnerami z innych kościołów chrześcijańskich: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.