Warszawa. Uliczny Patrol Medyczny rozszerza działalność i poszukuje lekarzy wolontariuszy
Uliczny Patrol Medyczny to wspólny projekt Caritas Polska, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i przychodni Lekarze Nadziei. Od 2017 r. dociera do bezdomnych i ubogich potrzebujących pomocy ratunkowo-medycznej na terenie aglomeracji warszawskiej. Od 18 marca obsługuje również na dworcu Zachodnim uchodźców z Ukrainy.
Caritas Archidiecezji Białostockiej otwiera Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom
Nowa placówka białostockiej Caritas obejmie opieką przede wszystkim uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przybyli do Białegostoku i regionu w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia przed wojną.
Podziękowania ze Lwowa
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Obecny we Lwowie ks. Cezary Chwilczyński towarzyszył delegacji, która przekazała kolejną partię darów dla potrzebujących. Kapłan z Żórawiny spotkał się także z metropolitą lwowskim. Podczas rozmowy abp Mokrzycki podkreślił znaczenie modlitwy, a także zawierzenia przez papieża Franciszka Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Miesiąc działań Caritas Archidiecezji Przemyskiej dla ukraińskich uchodźców
Od pierwszych godzin kryzysu, wywołanego działaniami wojennymi na terenie Ukrainy, Caritas Archidiecezji Przemyskiej działa na rzecz uchodźców i organizuje na ogromną skalę pomoc humanitarną przekazywaną w głąb Ukrainy.
Dzień Dobra pomoże zapewnić dom tym, którzy go potrzebują
Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku będzie obchodzona jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.
Dolnośląskie. Pomaganie formą integracji dla podopiecznych placówek Caritas
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na miarę swoich możliwości włączają się w pomoc Ukrainie. Bardzo przeżywają tę sytuację, dlatego sami również otrzymują wsparcie psychologiczne.
Prezydent Andrzej Duda w ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej
Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś jeden z ośrodków Caritas w Krakowie, gdzie spotkał się z uchodźcami oraz wolontariuszami i pracownikami Caritas. W ośrodku tym od początku wojny niesiona jest pomoc Ukraińcom. Najpierw zorganizowany tam został punt przyjmowania darów, potem przygotowano miejsca dla 60 osób – głównie matek z dziećmi.
Caritas Archidiecezji Białostockiej na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy
Dzięki współpracy z parafiami białostocka Caritas stworzyła bazę noclegową dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Do 17 marca zostały do niej zgłoszone 123 punkty (mieszkania hotele i pensjonaty) dające możliwość zakwaterowania 547 osób.
Caritas przygotowuje mieszkania dla uchodźców w Sosnowcu
Trwająca wojna w Ukrainie skutkuje dalszym napływem uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Caritas Diecezji Sosnowieckiej podjęła starania, aby zapewnić dach nad głową kolejnej ich grupie.
Krakowska Caritas o miesiącu pomocy dla Ukrainy i bieżących potrzebach
Od rozpoczęcia wojny mija miesiąc. To czas, żeby podsumować ogromny wysiłek, życzliwość i dobro, którym mieszkańcy archidiecezji krakowskiej (i nie tylko) odpowiedzieli na ludzką tragedię. Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęła organizowanie pomocy Ukrainie nazajutrz po wybuchu wojny. Wiadomo było, że trzeba zacząć organizować pomoc dla Ukrainy jak najszybciej. – Najważniejsze były dwa pierwsze tygodnie, kiedy panował ogromny chaos – mówi ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.