Większość jej członków to osoby, które zasiądą w niej po raz pierwszy. W jej skład wchodzi trzech przedstawicieli Rady Miejskiej Wrocławia, trzech reprezentantów prezydenta Wrocławia oraz sześciu przedstawicieli wrocławskich organizacji pozarządowych, działających na terenie miasta oraz na rzecz jego mieszkańców, wybranych przez te organizacje. Każda z tych instytucji mogła zgłosić dwóch kandydatów, jako jedyna z tej możliwości skorzystała wrocławska Caritas i dzięki głosom poparcia obaj pracownicy Caritas zostali włączeni do Rady.
Od wielu lat, wspólnie z Gminą Wrocław, Caritas realizuje szereg projektów na rzecz mieszkańców i poprawy ich poziomu życia – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, wybrany na sekretarza Rady Działalności Pożytku Publicznego. Chcemy z jednej strony zacieśniać tę współpracę, ale na sercu leży nam również nawiązanie nowych relacji i zbudowanie dobrych praktyk z innymi Organizacjami Pożytku Publicznego, tak, by jednoczyć się w działaniach dla dobra wrocławian.
Rada Działalności Pożytku Publicznego odpowiada za instytucjonalizację zasady dialogu obywatelskiego oraz współpracę pomiędzy wrocławskim samorządu a trzecim sektorem. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów strategii rozwoju gminy, współpraca z organizacjami pozarządowymi, opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych.
Foto: Kadr z TV 71news