Czas od piątku do niedzieli wypełniony był modlitwą, spotkaniami formacyjno-edukacyjnymi w tym wykładami i warsztatami o tematyce „Promocja zdrowego i aktywnego fizycznie trybu życia” (prelekcje, prezentacje), a także godziwą rozrywką (zajęcia sportowe, wycieczki i spacery po Bieszczadach), możliwością jazdy konnej oraz zapoznaniem się z walorami Ośrodka, tj. zwiedzeniem Centrum Ekumenicznego, Ogrodu Biblijnego i Zwierzyńca.
Z rodzicami, młodzieżą i dziećmi spotkania prowadzili: doktor medycyny Marian Dubniewicz, psycholog Alicja Dubniewicz, pedagog ks. Mariusz Wawrzynek, specjalista od uzależnień ks. Paweł Samborski, instruktor terapii zajęciowej Anna Kisiel, kucharka Anna Łukacz, instruktor jazdy konnej Marta Sowińska nauczyciele wychowania fizycznego Jacek Kisiel i Anna Szlęzak. Opiekę nad dziećmi sprawowały również: s. Agnieszka Chudy, s. Joanna Smagacz, Agnieszka Błaszkowicz i Urszula Słowik. Oprawę muzyczną podjęła Małgorzata Bury.
W sobotę każda rodzina otrzymała rzeczową pomoc: obuwie sportowe, dresy, kurtki, odzież sportową, zdrową żywność oraz środki czystości. Natomiast wieczorem zorganizowano zabawę integracyjną przy dźwiękach zespołu muzycznego.
W niedzielę po Eucharystii chętni udali się pieszo na wycieczkę po Bieszczadach, przez Zalew Myczkowiecki do źródełka w Zwierzyniu, aby zaczerpnąć wody mającej właściwości lecznicze oczu.
Najważniejszym punktem pobytu w Myczkowcach było przybycie w sobotę Biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Na początku Eucharystii Ojca Synodu powitała 10-osobowa rodzina z Łysej Góry. W homilii biskup nawiązał do Synodu Biskupów podkreślając jego wagę i istotę oraz zapewniając o wierności ewangelicznemu przesłaniu w dokumentach o małżeństwie, jakie płynie z Rzymu.
Caritas zorganizowała zjazd rodzin dzięki dofinansowaniu przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z Warszawy i MOPS z Rzeszowa. Spotkaniem, przy pomocy ks. Bogdana Janika i ks. Romana Czenczka, kierował ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
Joanna Smagacz – sekretarz CDR