Dom dziecka św. Maryi oraz centrum animacyjne dla ubogich dzieci powstały w 1950. Obecnie korzysta z nich 275 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Niektóre z nich są sierotami, a dużą liczbę stanowią dziewczynki prostytuujące się.
Projekt umożliwił poprawę warunków życia ubogich dzieci, a także zwiększył efektywność uczenia się poprzez stworzenie sprzyjającej atmosfery do nauki. Dzięki temu dziewczynki mogą osiągać lepsze wyniki. Wpływa to również korzystnie na ich rozwój osobowościowy i poczucie własnej wartości.
Dostęp do podstawowego wyposażenia podnosi morale dziewczynek i nauczycieli, a także tworzy poczucie przynależności do sierocińca i zacieśnia więzi między dziećmi. Projekt ma również duży wpływ na polepszenie standardów higieny, a tym samym ogranicza rozprzestrzenianie się chorób.
Ważnym elementem jest także poczucie współodpowiedzialności za nowopowstałe zaplecze. Powołana została specjalna komisja złożona z 7 dzieci, która dba każdego dnia o czystość toalet. Nadzór sprawują siostry, które sprawdzają toalety dwa razy w tygodniu. Zaplecze zaopatrywane jest każdego miesiąca w artykuły sanitarne takie jak mydło, środki do czyszczenia toalet, środki dezynfekcyjne i szczotki do toalet.
Koszt dofinansowania ze strony Caritas Polska wyniósł 5 tys. euro.