Kwartalnik „Caritas” ukazywał się nieprzerwanie od 1994 do 2022 roku. To magazyn poświęcony pracy charytatywnej oraz problemom społecznym w Polsce i na świecie. Każdy, kto jest zainteresowany niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi, mógł znaleźć na łamach pisma istotne informacje i ciekawe treści. Obok artykułów o akcjach prowadzonych przez Caritas prezentowane były wywiady z wyjątkowymi osobami, a także świadectwa tych, którym pomagamy.

Kwartalnik podzielony został na 3 części odpowiadające 3 kolejnym miesiącom, począwszy do miesiąca wydania danej edycji. Każda część odnosi się do działań Caritas i wydarzeń związanych z danym miesiącem. W każdej części koncentrujemy się na wiodącym dla danego miesiąca temacie – pomocy seniorom, bezdomnym, dzieciom, osobom wykluczonym, migrantom oraz potrzebującym w krajach objętych działaniami wojennymi czy kryzysem humanitarnym. Wyjątkową częścią kwartalnika są zamieszczane na końcu inspirujące materiały, do wykorzystania przez wolontariuszy z grup parafialnych, parafialnych i szkolnych zespołów Caritas, osoby duchowne posługujące w parafiach, katechetów i wszystkich tych, którzy chcą angażować się w proponowane akcje Caritas. Są to – przygotowane w ciekawy graficznie sposób – plakaty, rozważania, gotowe pomysły na spotkania grup parafialnych oraz działania w danym miesiącu, katechezy, modlitwy i materiały liturgiczne.

 

 

Choć kwartalnik nie ukazuje się już w wersji papierowej, to wiele tematów w nim zawartych pozostaje aktualnych, dlatego zachęcamy do pobierania kwartalnika w wersji elektronicznej (poniżej udostępniamy 10 ostatnich edycji). Zapraszamy także do śledzenia naszych mediów i sięgania po inne nasze publikacje, które kontynuują misję kwartalnika.