Caritas Polska współpracuje z redakcją programu TVP „Sprawa dla reportera” realizując zbiórki środków na rzecz bohaterów programu potrzebujących wsparcia. Obecnie w ramach programu Caritas Polska w partnerstwie z Caritas Diecezjalnymi prowadzi 80 spraw, w tym 11 aktywnych zbiórek, na które można jeszcze dokonać wpłat poprzez wysłanie SMS z odpowiednim hasłem na nr 72052.

Regulamin udziału Caritas w Programie “Sprawa dla Reportera”


SMS UCHO
Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Gabriela
Czas trwania akcji: 08.08.2019 – 08.02.2019
Gabriel cierpi na przedwczesne skostnienie czołowego szwu czaszkowego, mikrocje prawego ucha z artezją kanału słuchowego. Konieczna jest operacja rekonstrukcji ucha w USA, której koszt to blisko 53 000,00 dolarów.

SMS ROWER
Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację oraz zakup roweru dla osób niepełnosprawnych dla Rafała.

Czas trwania akcji:  08.08.2019 – 08.02.2019

Jest byłym żołnierzem. Jeszcze podczas służby, podczas ćwiczeń, z winy przełożonego, uległ wypadkowi i doznał złamania kręgosłupa. Jednak się nie poddał i dzięki rehabilitacji jeździ na wyprawy specjalnym rowerem w góry. Jego marzeniem jest oprowadzać turystów po górach. Koledzy – świadkowie podczas procesu zeznawali przeciwko poszkodowanemu.


SMS MARIAN
Wsparcie finansowe na remont domu zamieszkiwanego przez Mariana i jego rodzinę.
Czas trwania akcji: 08.08.2019 – 08.02.2019
Marian samotnie wychowuje dwie córki. Urzędnicy pomocy społecznej grożą mu odebraniem dzieci, zarzucając, że nie stwarza im odpowiednich warunków do życia. Mężczyzna potrzebuje pomocy w rozbudowanie domu

SMS PRZEMEK
Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitacja Przemka
Czas trwania akcji:  1.08.2019 – 1.02.2020
40 letni mężczyzna po zawale, podczas, którego nikt nie udzielił mu pierwszej pomocy przez kilkadziesiąt minut w wyniku czego doznał urazu – obecnie jest w stanie wegetatywnym. Wymaga specjalistycznego
leczenia i rehabilitacji, zakupu leków, sprzętu medycznego i dalszych diagnoz.

SMS PIOTR

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitacja Piotra

czas trwania akcji: 27.06.2019 – 27.12.2019

Piotr Jest chory na stwardnienie rozsiane. Chorym, który nie jest samodzielny, opiekuje się kochająca siostra. Piotr wymaga leczenie i rehabilitacji.

Materiał TVP


SMS AREK 

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitacja Arka

czas trwania akcji: 04.07.2019 – 04.01.2020

Poruszająca historia niepełnosprawnego od urodzenia Arkadiusza. Mimo całkowitej niezdolności do pracy i stwierdzeniu stanu krytycznego stawu, ZUS odmówił mężczyźnie prawa do renty. Arkadiusz nie może samodzielnie funkcjonować. W codziennym życiu pomaga mu nastoletni syn.

Materiał TVP


SMS JUREK

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitacja Jerzego

czas trwania akcji: 04.07.2019 – 04.01.2020

Mówią na to „Bombaj”. To blok socjalny w Końskich. Jeden z naszych głównych bohaterów, mieszkaniec tego bloku – Jerzy, to samotny, schorowany mężczyzna, który utrzymuje się z zasiłku w wysokości 100 zł. O jego tragicznym losie poinformował nas miejscowy nauczyciel informatyki, który pomaga i opiekuje się mężczyzną.

Materiał TVP


SMS JOLA 

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Joli

Czas trwania akcji: 25.07.2019 – 25.01.2020

Jolanta nagle zachorowała, przestała chodzić, jeść, mówić. Pomimo wielu badań lekarze nie są w stanie stwierdzić i rozpoznać choroby. Do tej pory padła diagnoza: zakażenie powolnymi wirusami ośrodkowego układu nerwowego – Choroba Jacoba Creutzfeldta.


SMS “ANITA”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Anity 

Czas trwania akcji: 6.06.2019 – 6.12.2019

Anita choruje na nie do końca zdiagnozowaną chorobę, która powoduje łamliwość kości. Nie chodzi, lekarze nie są w stanie określić przyczyny tej choroby. Anita wymaga przede wszystkim specjalistycznego leczenia ukierunkowanego także na rozpoznanie choroby, rehabilitacji.


SMS “ADRIAN”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację oraz poprawę warunków bytowych dla Adriana 

Czas trwania akcji: 30.05.2019 – 30.11.2019

Adrian uległ wypadkowi w wyniku, którego ma połamane kości nóg i jeździ na wózku. Adrian i jego rodzina żyją w bardzo złych warunkach mieszkalnych i wymagają wsparcia również w zakresie poprawy warunków bytowych.


SMS “KACPER”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Kacpra 

Czas trwania akcji: 2.05.2019 – 2.11.2019

Chłopiec trafił do szpitala z wysoką temperaturą. Niestety szpital odesłał go z rodziną do domu. W wyniku powikłań – jak twierdzą rodzice – doszło do powikłań, które spowodowały m.in. nieodwracalne zmiany w mózgu. Obecnie chłopiec nie chodzi, nie mówi, potrzebuje stałej opieki i rehabilitacji. Rodzice walczą o odszkodowanie dla syna.


SMS “SERCE”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Sebastiana

Czas trwania akcji: 18.04.2019 – 18.10.2019

Sebastian urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Jedynym ratunkiem jest skomplikowana operacja w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w Polsce nikt się takiej nie podejmie. Jej koszt to 2,5 mln zł. Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego, ponieważ sama nie jest w stanie podołać takim kosztom leczenia dziecka.

MATERIAŁ TVP


SMS “KONRAD”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Konrada 

Czas trwania akcji: 11.04.2019 – 11.10.2019

Konrad popadł w śpiączkę. Trafił do szpitala, gdzie podawano mu leki. Rodzina ma żal do szpitalnego personelu, że za wcześnie te leki odstawiono i to spowodowało, że syn wpadł w stan w jakim obecnie się znajduje. Uważają, że był to błąd w leczeniu. Szukają pomocy.

MATERIAŁ TVP


SMS “KAROLINA”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Karoliny 

Czas trwania akcji: 28.03.2019 – 28.09.2019

Kilka lat temu młoda kobieta zatruła się tlenkiem węgla. W wyniku tego wypadku zapadła w śpiączkę, w której jest do dziś. Wymaga stałej rehabilitacji. Za większość zabiegów musi jednak płacić rodzina, gdyż system opieki zdrowotnej nie przewiduje finansowania stałej rehabilitacji. Rodzina kobiety czuje się pokrzywdzona przez wymiar sprawiedliwości i system finansowania opieki zdrowotnej.

MATERIAŁ TVP


SMS “KUBA”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Kuby 

Czas trwania akcji: 07.03.2019 – 07.09.2019

Kuba urodził się z porażeniem mózgowym, uczęszcza do szkoły specjalnej. Wymaga leczenia i rehabilitacji. W 2010 przeszedł operację wydłużenia stawu ścięgna stawu kolanowego, po której sytuacja zdrowotna się pogorszyła – pojawiło się większe napięcie i większe trudności w fizykoterapii. Potrzebne są środki finansowe na leczenie operacyjne u dr. Palleya.


SMS “SIOSTRY”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację oraz pomoc w w budowie domu dla Kamili i Julii 

Czas trwania akcji: 14.03.2019 – 14.09.2019

Kamila i Julia Tubek chorują na Rdzeniowy zanim mięśni (SMA) , obie poruszają się na wózkach inwalidzkich. Samotnie wychowuje je ich matka. Mieszkają w wynajmowanym domu, który nie jest przystosowany do mieszkania dla osób niepełnosprawnych, dodatkowo pełen wilgoci i grzybów. Rodzina rozpoczęła budowę domu w postaci samych fundamentów i nie stać ich na dalszą budowę. Rodzina nie ma  środków na kosztowne leczenie oraz sfinansowania budowy domu – matka nie pracuje, ponieważ całymi dniami opiekuje się dziewczynkami.

MATERIAŁ TVP


SMS “NADIA”

Wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Nadii

Czas trwania akcji: 30.05.2019 – 30.11.2019

Nadia urodziła się z wieloma wadami kończyn dolnych i bioder. Kilka lat temu dziewczynka przeszła pewien etap leczenia operacyjnego w Stanach Zjednoczonych u dr Dror’a Paleya. Operacja była wtedy sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecnie Nadia musi przejść kolejną operację w Stanach, jednak tym razem rodzina ma problem w złożeniu wniosku do NFZ. Niezbędna jest pomoc finansowa dla Nadii, aby mogła wyjechać o USA na kolejna operację

MATERIAŁ TVP