Butryny: Jubileusz z Darczyńcą z Limburga

W 2014 roku świętowaliśmy X rocznicę współpracy z Panią Brigittą Otto, która pomaga potrzebującym rodzinom w parafii św. Jakuba w Butrynach.

Pani Otto od wiosny 2004 roku wspiera finansowo dożywianie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i pomaga materialnie kilku rodzinom w parafii św. Jakuba Apostoła w Butrynach. Nasza ofiarodawczyni mieszka w Limburgu (Hesja) i jest nauczycielką klas początkowych Szkoły Podstawowej Atzelschule w Bad Camberg. W dziele pomocy naszej parafii wspierana jest przez swojego męża Volkera Otto, emerytowanego kierownika szkoły podstawowej w Erbach. W celu efektywniejszego pozyskiwania środków finansowych, zaangażowała mnóstwo darczyńców, sponsorów – nie tylko ze swojego środowiska. Wspierana jest przez rodziców uczniów i Radę rodziców ze szkoły podstawowej Atzelschule w Bad Camberg, szkoły podstawowej w Erbach oraz szkoły podstawowej w Staffel z kierowniczką Szkoły Hanne Balmert-Burggraf na czele. W pozyskiwaniu pieniędzy pomagają jej Koło Rodzin Katolickich Nr 3 w Bad Camberg oraz sam burmistrz miasta Wolfgang Erk.

P. Brigitta Otto_

Z panią Brigittą Otto utrzymujemy ożywiony kontakt mailowy. Regularnie wysyłamy do niej zdjęcia, wykonane przez uczniów prace plastyczne w formie podziękowań i życzeń na różne okazje. Wiosną 2008 roku odwiedziła uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i rodziny, którym pomaga. A w sierpniu 2011 roku opiekun Szkolnego Koła Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach złożył Państwu Otto wizytę w Limburgu, aby wyrazić wdzięczność im i innym darczyńcom, którzy ich wspierają. Pani Brigitta Otto już w listopadzie 2004 r. wysłała do Butryn 600-kilogramową spedycję z ubraniami, zabawkami i artykułami spożywczymi, a także dzięki jej wielkim staraniom wspierana była przez Fundację Günthera Jaucha (Günther Jauch-Stiftung), popularnego dziennikarza i prezentera niemieckich telewizji. Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba uhonorował panią Brigittę Otto orderem dla zasłużonych archidiecezji warmińskiej PRODESSE AUSO za ofiarną pomoc i wsparcie ludzi potrzebujących. Ciekawostką jest, że nasza droga Ofiarodawczyni mieszka w Limburgu, w mieście, w którym Franciszek Barcz – patron Szkoły Podstawowej w Butrynach studiował teologię (1912 r.).

Krzysztof Gajewski

opiekun Szkolnego Koła Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach