Odpoczynek został zrealizowany przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej dla 20 osób. Resztę środków diecezjalna Caritas zdobyła m.in. dzięki zaangażowaniu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, którzy na ten cel rozprowadzali cegiełki.

Podczas wypoczynku dzieci korzystają z licznych atrakcji Ośrodka (hipoterapia, zwierzyniec, Centrum Ekumeniczne, Ogród Biblijny oraz boiska sportowe), a także zwiedzają Bieszczady i okolice.

23 czerwca br. w Rzeszowie – w stolicy diecezji – koloniści spotkali się z Ordynariuszem Rzeszowskim – ks. bp. Janem Wątrobą; który w kościele św. Krzyża celebrował w ich intencji Eucharystię. W homilii biskup, nawiązując do odczytanej Ewangelii, powiedział m.in.: „Warto zapamiętać Słowa Chrystusa. «Wszystko co byście chcieli, by ludzie wam czynili, wy im czyńcie.» W tym się zawiera mądrość życia. Każdy z nas może świat zmienić, jeśli tą zasadę będzie stosował.” Podczas Liturgii dzieci śpiewały pieśni w języku polskim i ukraińskim.

Ks. Władysław Jagustyn – proboszcz miejscowej parafii, a zarazem dyrektor pieszej pielgrzymki, która po raz siódmy wyruszy z tego kościoła do Lwowa, dziękował za gościnne przyjmowanie pielgrzymów przez gospodarzy na Ukrainie i zaprosił kolonistów do katedry we Lwowie w dniu 30 czerwca br.

Stało się tradycją, że po Mszy św. nasi goście zostali poczęstowani pizzą, którą rozdawali im członkowie SKC przy Zespole Szkół Gospodarczych i IX Gimnazjum w Rzeszowie.