Kraków: 10 zbiórka żywności Tak pomagam!

W piątek i sobotę odbędzie się X Przedświąteczna Zbiórka Żywności, organizowana w całym kraju przez Caritas pod hasłem "Tak, pomagam!". Na terenie archidiecezji krakowskiej żywność będzie zbierać ok. 1100 wolontariuszy w ponad 130 sklepach. Do akcji włącza się też młodzież ze Szkolnych Kół Caritas.

Wolontariusze biorący udział w zbiórce działają na co dzień w Parafialnych Zespołach Charytatywnych lub Parafialnych Zespołach Caritas, w Szkolnych Kołach Caritas oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zebrane produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, kawa, herbata i słodycze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych dla kilkunastu tysięcy osób najbardziej potrzebujących.

 Wolontariuszy będzie można łatwo poznać dzięki koszulkom i identyfikatorom Caritas, a sklepy, w których trwać będzie zbiórka, oznaczone są plakatami akcji. Zadaniem biorących udział w akcji jest nie tylko zebranie, przetransportowanie, sortowanie i wydawanie żywności, ale też przygotowanie szczegółowych sprawozdań, gdyż cała akcja jest zbiórką publiczną.

Przed Bożym Narodzeniem 2015 w zbiórkę Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaangażowało się ok. 1200 wolontariuszy, którym w 133 sklepach udało się zebrać ponad 35 ton żywności. Paczki świąteczne trafiły do ok. 15 tysięcy osób ubogich, mieszkających na terenie archidiecezji.

Dziękujemy wolontariuszom za ich pracę, a wszystkich robiących zakupy prosimy, by nie przechodzili obojętnie, widząc kosze z logo Caritas.

Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce można znaleźć na www.krakowcaritas.pl.

 

podobne artykuły

2313