Kielce: 11 ton żywności zebranych podczas zbiórki

100

W zbiórce żywności przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Kieleckiej w dniach 4-5 marca br. zebrano ok. 11 ton artykułów spożywczych... Wśród produktów, które najczęściej trafiały do wózków znalazły się: cukier, ryż, makaron, olej, konserwy, dżemy i słodycze.

Zbiórka została zorganizowana w 52 sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Carrefour, Wafelek, Paleo. Akcja objęła 12 miejscowości naszego regionu: Kielce, Jędrzejów, Busko-Zdrój, Włoszczowa, Koniecpol, Pińczów, Chęciny, Chmielnik, Kazimierza Wielka, Nowiny, Mniów, Pierzchnica.

W zbiórkę włączyło się 950 osób. Byli to wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, nauczyciele, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy i wolontariusze innych organizacji i stowarzyszeń.Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich rodzin, osób samotnych, starszych i bezdomnych.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim wolontariuszom i opiekunom, którzy zaangażowali się w Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Słowa wdzięczności kierujemy również do kierownictwa i pracowników placówek handlowych, w których przeprowadzono zbiórkę oraz do klientów sklepów, którzy z dobroci serca podzieli się zakupioną żywnością.