W weekend 5-6 marca odbyła się zbiórka żywności przed świętami Wielkanocnymi. Do akcji włączyły się markety sieci handlowych Biedronka, Lewiatan, Polo Market oraz Mila. – W zbiórkę włączyło się 41 parafii z całej diecezji – poinformowała Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas. – Zebraliśmy 16.370 ton żywności. Paczki świąteczne trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Zbiórka wymagała dużego nakładu pracy. Włączyli się w nią zarówno dorośli jak i młodociani wolontariusze. W Dąbkach stawiło się na wielogodzinny dyżur w sklepie Szkolne Koło Caritas. – Zebraliśmy ponad 200 kilogramów mąki, cukru, makaronu i różnych produktów – podsumowała Małgorzata Miszczuk, opiekunka SKC w Dąbkach. – Wolontariusze wraz z rodzicami zrobili paczki, które rozwieźli głównie do ludzi starszych i chorych. Była wielka radość, ale i łzy – powiedziała M. Miszczuk. Jedna z jej podopiecznych, choć zmęczona po akcji, powiedziała z uśmiechem: “Dla takich chwil warto pomagać”.

Także wolontariusze z Barwic są zadowoleni z akcji przedświątecznej. – Zbiórka adwentowa zakończyła się niespodziewanym wynikiem – informują o poprzedniej akcji. – Udało się zebrać ponad 3/4 tony żywności. Przed kolejnymi świętami spotkaliśmy się także z życzliwym odzewem ludzi. I zebraliśmy podobną ilość produktów.

opr. Katarzyna Matejek

Zdjęcie: PZC Barwice